Ile powinno być ważne zaświadczenie o szczepieniu?

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Włoski wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri powiedział we wtorek, że zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu przeciwko COVID-19 powinno być ważne przez rok. Zabrał głos w dyskusji na ten temat w związku z opiniami, że zapowiadane 6-9 miesięcy to za mało.

W wywiadzie dla radia RAI wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri powiedział, że ważność certyfikatu powinna zostać przedłużona, bo jak wszystko na to wskazuje, szczepionki dają dłuższą odporność.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ponadto wiceminister zdrowia podkreślił, że za kilka tygodni osoby w pełni zaszczepione nie będą musiały już przedstawiać negatywnego wyniku testu. Dotyczy to obecnie osób przyjeżdżających do Włoch z krajów Unii Europejskiej, ze strefy Schengen, z Wielkiej Brytanii i Izraela.

Dotychczas we Włoszech zaszczepiono 19 milionów osób, czyli jedną trzecią populacji. Cykl szczepień zakończyło około 9 milionów osób.

Sytuacja epidemiczna we Włoszech

Podany we wtorek bilans epidemii z ostatniej doby to 201 zgonów, a więc znów więcej niż w minionych dniach i 4452 następne zakażenia, wykryte w 262 tysiącach testów.

Znacznie, do 1,7 procent spadł odsetek pozytywnych wyników badań. Stale spada liczba chorych na COVID-19 w szpitalach: w ciągu jednego dnia o ponad 500.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości