Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne

Źródło:
PAP

Armia Korei Południowej poinformowała, że Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu. Doszło do tego dwa dni po wznowieniu przez reżim testów z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi.

Korea Południowa odnotowała w poniedziałek rano dwa starty pocisków balistycznych z wybrzeża, z okolic na północ od Pjongjangu, stolicy Korei Północnej, podało w oświadczeniu Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej.

Ministerstwo obrony Japonii, poinformowało, że pociski wpadły do morza poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.

Oświadczenie ostrzegające USA

W poniedziałek rano Kim Yo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, wydała oświadczenie ostrzegające USA przed kolejnymi próbami rozmieszczania na Półwyspie Koreańskim sił wojskowych.

Po sobotnim wystrzeleniu przez Koreę Północną międzykontynentalnej rakiety balistycznej Hwasong-15 armia USA w ramach wspólnych z Koreą Południową i Japonią ćwiczeń wojskowych w niedzielę użyła naddźwiękowych bombowców dalekiego zasięgu B-1B.

"Częstotliwość używania Pacyfiku jako własnego poligonu należy od charakteru działań sił USA" - napisała Kim Yo Dzong w oświadczeniu przekazanym przez państwowe media Korei Północnej.

W niedzielę Korea Północna oświadczyła, że sobotni test międzykontynentalnej rakiety balistycznej miał na celu dalsze wzmocnienie jej zdolności do "śmiertelnego" ataku nuklearnego oraz zweryfikowanie niezawodności broni i gotowości bojowej sił nuklearnych tego kraju.

Autorka/Autor:pqv//now

Źródło: PAP