Ukraina. Kijów zmaga się z brakiem prądu. Relacja reportera TVN24

Autor:
momo/kab
Źródło:
TVN24, PAP
Kijów zmaga się z brakiem prądu. Relacja reportera TVN24
Kijów zmaga się z brakiem prądu. Relacja reportera TVN24TVN24
wideo 2/21
TVN24Kijów zmaga się z brakiem prądu. Relacja reportera TVN24

Po kolejnych rosyjskich ostrzałach obiektów energetycznych władze Kijowa zapowiedziały poważniejsze ograniczenia dostaw prądu w mieście i całym regionie. Problem dotyka także centrum stolicy. Reporter TVN24 Artur Molęda pokazał, z czym muszą mierzyć się mieszkańcy Kijowa. - Zamknięta jest kawiarnia, nie działa maszyna do doładowywania telefonów i opłacania rachunków, nie działają schody do podziemnego centrum handlowego, panuje ciemność - relacjonował dziennikarz. 

W nocy ze środy na czwartek Rosjanie znowu atakowali ukraińskie obiekty energetyczne.

"Zniszczenia są poważne. Dlatego bardzo pogarsza się sytuacja z dostawami prądu" - powiadomił dostawca energii elektrycznej w Kijowie, przedsiębiorstwo DTEK Yasno. Odłączenia prądu będą trwać dłużej i będą dotyczyć znacznie większej liczby odbiorców - zapowiedziano.

Były prezydent i premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział niszczenie ukraińskiej infrastruktury energetycznej i terroryzowanie milionów ludzi, dopóki Kijów nie zgodzi się na kapitulację.

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak ocenił, że jest to oficjalne przyznanie się do terroryzmu na szczeblu państwowym.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/kab

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości