Palestyńczycy wystrzelili rakiety, w Tel Awiwie zawyły syreny

Autor:
tas
/ prpb
Źródło:
PAP, Reuters

Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła przechwycił kolejne rakiety, wystrzelone w środę po południu ze Strefy Gazy w stronę Izraela - podał portal dziennika "Haarec". Syreny alarmowe rozbrzmiały w Tel Awiwie i w przygranicznych izraelskich miejscowościach.

Na razie nie ma doniesień o zabitych w wyniku ataku na Izrael ze Strefy Gazy. Pięć osób trafiło do szpitali, dwie z nich zostały ranne w trakcie drogi do schronów.

Syreny alarmowe rozbrzmiały w Tel Awiwie oraz w okolicach granicy ze Strefą Gazy, w miastach Sderot i Aszkelon. Grad rakiet został wystrzelony w kierunku Izraela po raz pierwszy od czasu, gdy armia izraelska uderzyła we wtorkowy poranek w cele Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy.

Jedna z rakiet uderzyła w dom

Władze Sderotu poinformowały, że wedle wstępnych raportów jedna z rakiet uderzyła w dom w południowej części miasta, jednak nikt nie został ranny w wyniku tego ataku.

Portal dziennika "Haarec" zamieścił pod informacją o rakietach lecących w stronę Tel Awiwu nagranie wideo opublikowane przez jednego z reporterów. Izraelskie wojsko przekazało, że ze Strefy Gazy wystrzeliwane są pociski rakietowe o zwiększonym zasięgu.

Rzecznik Hamasu Abdel Latif al-Kanu powiedział, że jego organizacja bierze udział w ostrzale rakietowym, jednak pociski zostały wystrzelone w porozumieniu ze wszystkimi palestyńskimi grupami bojowników w Strefie Gazy. - To część odpowiedzi na wczorajszą zbrodnię - wyjaśnił rzecznik Hamasu.

Operacja Tarcza i Strzała

Od wtorkowego poranka izraelskie wojska przeprowadzają ataki na Strefę Gazy w ramach operacji Tarcza i Strzała. We wtorek o świcie w operacji armii Izraela zginęło 15 osób, w tym trzech wysokich rangą dowódców Islamskiego Dżihadu. Izrael spodziewał się od tamtej pory odwetu zapowiadanego m.in. przez Hamas i Islamski Dżihad.

Wcześniej w środę, przed ostrzałem ze Strefy Gazy, armia Izraela przeprowadziła ataki na infrastrukturę rakietową bojowników Islamskiego Dżihadu w Strefie. W nalotach zginęła jedna osoba i co najmniej jedna została ranna.

Konflikt izraelsko-palestyńskiPAP
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas / prpb

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty: