Nie żyje Ivana Trump, pierwsza żona byłego prezydenta USA

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Nie żyje Ivana Trump, modelka, biznesmenka i była żona miliardera, 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Ivanę pożegnał jej syn Eric i były mąż.

"Z głębokim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej matki Ivany Trump. Nasza matka była niesamowitą kobietą - siłą w biznesie, światowej klasy sportowcem, promienną pięknością oraz troskliwą matką i przyjaciółką. Była nieustraszona. Uczyła swoje dzieci o wytrwałości i wytrzymałości, współczuciu i determinacji. Będzie jej bardzo brakowało" - napisał na Facebooku syn Ivany Trump, Eric.

Ivana Trump zmarła w wieku 73 lat. Urodziła się w 1949 roku jako Ivana Zelnickova w czeskim Zlinie (ówczesnym czechosłowackim Gottwaldovie). Do Nowego Jorku przyjechała w połowie lat 70. XX wieku. To tam poznała miliardera, a potem 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Była jego pierwszą żoną (związek małżeński zawarli w 1977 roku), para miała trójkę dzieci: Donalda Juniora (urodzonego w 1977 roku), Ivankę (urodzoną w 1981 roku) oraz Erica (urodzonego w 1984 roku).

Małżeństwo w latach 80. było jedną z najbardziej wpływowych nowojorskich par. Zdecydowali się na rozwód, gdy na jaw wyszedł romans Donalda Trumpa. Sprawę sfinalizowano w 1992 roku.

ZOBACZ TEŻ: Z komunistycznej Czechosłowacji do nowojorskiej elity. Ivana Trump nie była tylko "żoną Donalda"

Trump, informując o śmierci pierwszej żony, przekazał, że zmarła w swoim domu w Nowym Jorku. "Jestem bardzo zasmucony, że muszę o tym poinformować wszystkich tych, którzy ją kochali, a jest ich wielu" - napisał na swoim serwisie społecznościowym TRUTH Social.

"Była wspaniałą, piękną i niesamowitą kobietą, która wiodła znakomite i inspirujące życie. Jej dumą i radością była jej trójka dzieci: Donald Jr., Ivanka i Eric. Była z nich tak dumna, tak samo jak my jesteśmy dumni z niej. Spoczywaj w pokoju, Ivano" - napisał.

Autorka/Autor:akw/tr

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images