Groźby za zabicie Sulejmaniego. Twitter zawiesza konto najwyższego przywódcy Iranu

Źródło:
Reuters, PAP

Jedno z kont związanych z najwyższym przywódcą Iranu ajatollahem Alim Chameneiem zostało w piątek zawieszone przez Twittera. Wcześniej pojawił się na nim wpis, zapowiadający zemstę na byłym prezydencie Stanów Zjednoczonych Donaldzie Trumpie w związku z zabójstwem generała Kasema Sulejmaniego. 

Do zawieszenia konta na Twitterze doszło kilka godzin po publikacji fotomontażu przedstawiającego Trumpa grającego w golfa z perspektywy drona. Na zdjęciu zamieszczono cytat z przemówienia ajatollaha Aliego Chameneiego z grudnia, w którym ponowił groźbę zemsty za zabicie przez Amerykanów dowódcy sił specjalnych Al-Kuds generała Kasema Sulejmaniego w styczniu 2020 roku w Bagdadzie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Ci, którzy nakazali zamordowanie generała Sulejmaniego, tak jak i ci, którzy tego dokonali, powinni zostać ukarani. W odpowiednim czasie z pewnością nastąpi zemsta" - głosił napis. Choć nie wymieniono wprost nazwiska Donalda Trumpa, Agencja Reutera zwróciła uwagę, że to on wydał rozkaz zabicia generała Sulejmaniego.

Zawieszone przez Twittera perskojęzyczne konto @khamenei_site to jedno z wielu związanych z Chameneiem. Pozostałe, prowadzone w różnych językach, nadal są aktywne.

To już kolejne działania serwisu wobec ajatollaha. 16 stycznia Twitter usunął wiadomość na jego anglojęzycznym koncie, mówiącą o tym, że nie można ufać amerykańskim i brytyjskim szczepionkom na koronawirusa. Portal społecznościowy wyjaśnił, że wpis był niezgodny z jego zasadami.

Autorka/Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty: