Troje dzieci zmarło podczas festiwalu latawców. Ostre linki owinęły się wokół ich szyj

Źródło:
Tribune India, Evening Standard, International Kite Festival
Stan Gudźarat w Indiach
Stan Gudźarat w Indiach
Google Earth
Stan Gudźarat w IndiachGoogle Earth

Co najmniej sześć osób, w tym troje dzieci, zmarło w wyniku odniesionych obrażeń, a 176 zostało rannych w wyniku skaleczeń odniesionych podczas Międzynarodowego Festiwalu Latawców Uttarayan w indyjskim stanie Gudźarat - poinformowała miejscowa policja.

Do serii tragicznych w skutki wypadków miało dojść w weekend, kiedy wielu mieszkańców stanu Gudźarat i przyjezdnych wyszło na ulice, a także dachy budynków i tarasy, by puszczać latawce. Jak odnotował portal Tribune India, część świętujących miała używać latawców z ostrymi linkami, które zaplątały się wokół szyj ofiar w taki sposób, że przecięły je i ranni wykrwawili się na śmierć. 

Wśród tragicznie zmarłych jest 2-letnia Kirti. Sznurek miał ją zranić, kiedy jechała na rowerze ze swoim ojcem w mieście Bhavnagar. Dziewczynka zmarła w niedzielę w szpitalu - poinformował przedstawiciel policji w Bortalav. Na rowerze w czasie tragicznego w skutki wypadku miał znajdować się również 7-letni Rishabh z Rakjot. Z kolei 3-letnia Kismat wracała w sobotę ze swoją matką do domu w mieście Visnagar, kiedy linka przecięła jej szyję. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon - przekazała miejscowa policja.

ZOBACZ TEŻ: Dwa razy uratował życie współpasażerowi podczas jednego lotu. Szpital pisze o cudownym ocaleniu

176 osób doznało urazów

Według policji podobne incydenty miały miejsce w dystryktach Vadodara, Kaććh i Gandhinagar, gdzie trzech mężczyzn straciło życie po tym, jak ich szyje zostały podcięte sznurkami latawca, gdy przemieszczali się na swoich jednośladach. Łącznie 130 osób doznało skaleczeń, a 46 zostało rannych po upadku z wysokości podczas puszczania latawców w sobotę i niedzielę - wynika z danych zebranych przez pogotowie ratunkowe. Najwięcej urazów spowodowanych sznurkami latawców - 59 - odnotowano w dystrykcie Ahmedabad.

Międzynarodowy Festiwal Latawców w stanie GudźaratRealityImages / Shutterstock.com

Portal "Evening Standard" zwrócił uwagę, że latawce już w przeszłości powodowały śmierć - w czasie podobnych uroczystości w 2016 roku dwoje młodych ludzi zmarło po urazach spowodowanych przez latawce.

Festiwal Latawców w Gudźarat

Międzynarodowy Festiwal Latawców Uttarayan to coroczna impreza, w czasie której mieszkańcy całego stanu Gudźarat wychodzą na ulice, by świętować. W czasie festiwalu "niebo nad większością miast stanu wypełnia się latawcami od świtu do późnej nocy" i "wszyscy wychodzą na dachy i jezdnie, by puszczać latawce i rywalizować z sąsiadami" - czytamy na stronie organizatora. 

Festiwal, w którym udział biorą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, zgodnie z tradycją "wyznacza dni, kiedy zima zaczyna zamieniać się w lato". Gospodarzem imprezy od 1989 roku jest miasto Ahmedabad. Tegoroczny festiwal odbywał się od 8 do 14 stycznia.

ZOBACZ TEŻ: Próbował porwać kobietę przez okienko drive-thru. Policja pokazała nagranie

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: Tribune India, Evening Standard, International Kite Festival

Źródło zdjęcia głównego: RealityImages / Shutterstock.com