Była żona Putina wyprzedaje nieruchomości. W obawie przed sankcjami

Źródło:
PAP, Politico, tvn24.pl

Ludmiła Oczeretna, była żona Władimira Putina, chce "pilnie sprzedać" dwie nieruchomości w Hiszpanii. Powodem mają być obawy przed unijnymi sankcjami - poinformował hiszpański dziennik "El Mundo". 

Oczeretna chce sprzedać dwa apartamenty w kompleksie mieszkalnym Lomas del Rey, położonym w kurorcie Marbella na południu Hiszpanii. Według "El Mundo", cytowanego w środę przez "Ukraińską Prawdę", koszt tych nieruchomości to 2,2 mln euro. Powodem sprzedaży ma być obawa przed objęciem ich sankcjami Unii Europejskiej. Była żona prezydenta Rosji jest już na liście sankcji Wielkiej Brytanii.

Jej obecny mąż, Artur Oczeretny, zakupił apartamenty o powierzchni 229 i 405 metrów kwadratowych w 2011 i 2014 roku, krótko przed ślubem z Ludmiłą, i zarejestrował je na swoje nazwisko. Aby za nie zapłacić, otrzymał kredyt hipoteczny od jednego z hiszpańskich banków. Jak odnotowały hiszpańskie media, zakup hiszpańskiej nieruchomości o wartości powyżej 500 tys. euro daje cudzoziemcom prawo do uzyskania pozwolenia na pobyt w Hiszpanii, początkowo czasowy - na rok, a następnie stały.

Politico: zgromadzili miliony euro w europejskich nieruchomościach

Ludmiła Oczeretna, była stewardesa linii Aerofłot, wyszła za Władimira Putina 28 lipca 1983 roku. Małżeństwo przetrwało trzy dekady, chociaż według doniesień medialnych rozpad związku był widoczny już na dziesięć lat przed rozwodem w 2013 roku. Para ma dwie córki: Marię Woroncową i Katerinę Tichonową.

ZOBACZ TEŻ: Kim są tajemnicze córki Putina i jak wygląda ich życie

57-letnia Ludmiła Putina poślubiła 20 lat młodszego szefa Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych (CRRI) Artura Oczeretnego w 2015 roku. Rosyjskie media poinformowały wówczas, że była żona Putina od lat wspierała centrum Oczeretnego. Według Politico, poza hiszpańskimi nieruchomościami, do Oczeretnego należą też wille w Szwajcarii i we Francji. "Ludmiła Oczeretna i jej partner zgromadzili miliony euro w europejskich nieruchomościach" - przekazał portal na początku lutego 2023 roku.

ZOBACZ TEŻ: Była żona Putina i setki milionów rubli dochodu. Fundacja Aleksieja Nawalnego publikuje dowody

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: PAP, Politico, tvn24.pl