Ludmiła już nie Putin. Media: znów jest mężatką

 
www.kremlin.ru/WikipediaWładimir Putin od kilku lat prowadzi życie kawalera

"Ludmiła Putin dwukrotnie po rozwodzie z prezydentem Rosji zmieniła nazwisko i w styczniu ub.r. wyszła za mąż za 37-letniego biznesmena" - poinformował w poniedziałek rosyjski tabloid "Sobiesiednik". Portal wywnioskował to na podstawie informacji o własności mieszkania Władimira Putina w Sankt Petersburgu.

W 2015 roku rosyjscy internauci intensywnie poszukiwali jakichkolwiek informacji o byłej żonie Władimira Putina. Po tym, jak media ujawniły, czym zajmują się córki prezydenta Rosji, w sieci pojawiły się pogłoski, że po rozwodzie w 2014 roku Ludmiła Putin zaszyła się w klasztorze. Późniejsza wersja dalszych losów byłej pani prezydentowej dotyczyła jej związku z bliżej niezidentyfikowanym śpiewakiem operowym.

Rozwód i nazwisko panieńskie

Dziennikarze tabloidu "Sobiesiednik" ustalili, że była żona Władimira Putina wróciła w 2014 roku do nazwiska panieńskiego - Szkriebniowa. Mają to potwierdzać dokumenty założycielskie spółki "Interierservice", którą kieruje Olga Comajewa, młodsza siostra Ludmiły. Spółka powstała 17 września 2014 roku, a jej założycielem jest Ludmiła Aleksandrowna Szkriebniowa.

O tym, że była żona prezydenta ponownie zmieniła nazwisko, świadczyć mają dokumenty dotyczące 139-metrowego mieszkania w Sankt Petersburgu, które Władimir Putin otrzymał w 1995 roku.

Od 1998 roku mieszkanie należało do Jekatieriny Szkriebniowej, teściowej Władimira Putina. W lipcu 2015 roku mieszkanie odziedziczyła Olga Comajewa (siostra Ludmiły), a we wrześniu właścicielką nieruchomości została Ludmiła Aleksandrowna Oczeretnaja. Imię, imię odojcowskie oraz data i miejsce urodzenia są takie same jak dane osobowe byłej żony Putina, urodzonej 6 stycznia 1958 roku w Leningradzie.

Pracował dla Jednej Rosji

Tabloid "Sobiesiednik" twierdzi, że Ludmiła Putin wyszła za mąż za szefa Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych (CRRI) Artura Oczeretnego. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, a Oczeretny odmówił komentarza.

Artur Oczeretny ma 37 lat. Wcześniej pracował m.in. w firmie Art Show Center, która obsługiwała imprezy putinowskiej partii Jedna Rosja czy Gazpromu.

Jak informują rosyjskie media, była żona prezydenta Rosji od lat wspierała centrum Oczeretnego. Ostatnio była widziana publicznie na uroczystości wręczenia nagrody literackiej im. Maksyma Gorkiego ufundowanej przez wydawnictwo "Litieraturnaja uczoba" - spółkę córkę CRRI. Było to w kwietniu 2014 roku.

2 lutego 2015 roku Ludmiła Oczeretnaja otrzymała nowy paszport. Miała go odebrać w urzędzie imigracyjnym w Moskwie, a nie w miejscu wydania - w Petersburgu, co ma, zdaniem tabloidu, potwierdzać wyjątkowy status kobiety.

Pogłoski o romansie

6 lipca 2013 roku Władimir Putin ogłosił, że rozwodzi się z żoną po ponad 30 latach małżeństwa. Po wyjściu z baletu "Esmeralda" w Teatrze Bolszoj powiedział na antenie telewizji federalnej, że "praktycznie nie widuje się" z małżonką, a każde z nich ma swoje własne życie. Para prezydencka zapewniła, że rozstaje się "w sposób cywilizowany", a po rozwodzie na pewno pozostaną przyjaciółmi.

Podczas jednej ze swoich "wielkich konferencji", w trakcie których przez kilka godzin odpowiada na pytania dziennikarzy, Putin został zapytany o to, czy zamierza ponownie się ożenić. Odpowiedział wtedy wymijająco, że najpierw musi "zatroszczyć się" o byłą żonę, Ludmiłę Aleksandrownę i wydać ją za mąż.

Sam prezydent Rosji łączony jest z Aliną Kabajewą, byłą gimnastyczką i deputowaną Jednej Rosji, która obecnie kieruje holdingiem prasowym Narodowa Grupa Medialna. Kabajewa nigdy nie potwierdziła swojego związku z Putinem, a od gazety "Moskowskij Korriespondient", która w marcu 2008 roku opublikowała materiał o romansie prezydenta z gimnastyczką i planowanym ślubie, domagała się odszkodowania. Tego samego dnia dyrektor wydawnictwa ogłosił o zamknięciu gazety z powodu jej "nierentowności".

Autor: asz/ja / Źródło: snob.ru, sobesednik.ru

Źródło zdjęcia głównego: www.kremlin.ru/Wikipedia

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości