Dwaj premierzy zrobili sobie przerwę w szczycie NATO. Biden pyta: nadal ze sobą rozmawiacie?

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Biden do Starmera o premierze Holandii: Czy nadal ze sobą rozmawiacie?
Biden do Starmera o premierze Holandii: Czy nadal ze sobą rozmawiacie?Reuters
wideo 2/2

Premierzy Keir Starmer i Dick Schoof wspólnie obejrzeli fragment meczu Anglia-Holandia na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie. "Nadal ze sobą rozmawiacie?" - dopytywał żartem podczas spotkania z szefem brytyjskiego rządu prezydent Joe Biden.

W środę w Dortmundzie piłkarska reprezentacja Anglii wywalczyła awans do finału mistrzostw Europy. W meczu przeciwko Holandii wygrała 2:1, strzelając decydującego gola w 91. minucie. W tym czasie w Waszyngtonie trwał szczyt NATO. Mimo napiętego kalendarza premierzy Wielkiej Brytanii Keir Starmer i Holandii Dick Schoof, obaj sprawujący swoje urzędy od niedawna, znaleźli chwilę, by wspólnie obejrzeć część meczu.

Premierzy Wielkiej Brytanii i Holandii wspólnie oglądali mecz

Starmer udostępnił na platformie X nagranie, na którym widać, jak obaj premierzy oglądają fragment pojedynku, w którym Anglia z rzutu karnego strzela gola, wyrównując na 1:1. "Wybrałem właściwy moment, by wyskoczyć ze spotkań szczytu NATO i sprawdzić wynik..." - napisał.

Do sytuacji tej Starmer nawiązał podczas spotkania z Joe Bidenem w Białym Domu. - Postrzegam was (Wielką Brytanię - red.) jako węzeł spajający sojusz transatlantycki. Im bliżej jesteście Europy, tym bardziej jesteście zaangażowani - mówił prezydent USA. - Myślę że to absolutna prawda - odparł Starmer. - A teraz do tego wszystkiego dochodzi finał mistrzostw (Europy - red.) w niedzielę. Oglądałem, zacząłem oglądać mecz z premierem Holandii, ale wyszliśmy, gdy było 1:1 - dodał, na co Biden zareagował uśmiechem. - Czy nadal ze sobą rozmawiacie? - zapytał. - Nie widzieliśmy się od tego czasu, zobaczymy - odpowiedział mu Starmer.

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/TING SHEN / POOL