Nożownik z Hurghady trafi na badania psychiatryczne


Z jego ręki zginęły dwie Niemki i Czeszka, ale Egipcjanin, który w lipcu w Hurghadzie zaatakował za pomocą noża trzy zagraniczne turystki, nie trafi na razie przed sąd. Egipski prokurator generalny skierował go do szpitala psychiatrycznego na badania.

Źródła w służbach bezpieczeństwa, na które powołuje się agencja Reutera, poinformowały, że napastnik Abdel Rahman Shaban Abokorah próbował dołączyć do tak zwanego Państwa Islamskiego. Śledczy planowali postawić mu zarzut działalności terrorystycznej.

Abokorah po ataku na turystki został schwytany przez personel hotelowy, a potem aresztowany. Zginęły dwie Niemki i Czeszka. Troje turystów zostało rannych.

Egipska agencja MENA podaje, że Abokorah trafi teraz do szpitala psychiatrycznego na badania. Ma tam spędzić 45 dni.

Islamiści atakują

Egipt od lat walczy o odbudowę wizerunku i pobudzenie turystyki, ważnej dziedziny egipskiej gospodarki, która mocno ucierpiała ze względu na zagrożenie terrorystyczne i lata politycznej niestabilności.

Rząd prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego walczy z islamistami w północnej części półwyspu Synaj. W atakach bojowników zginęły setki policjantów i wojskowych.

Hurghada położona jest na wschodzie Egiptu
Hurghada położona jest na wschodzie EgiptuGoogle Earth

Autor: pk//now / Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: