Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl
Samolot nagle wpadł w turbulencje. Relacje pasażerów lotu z Londynu do Singapuru
Samolot nagle wpadł w turbulencje. Relacje pasażerów lotu z Londynu do Singapuru
Justyna Kazimierczak/Fakty o Świecie TVN24 BiS
Samolot nagle wpadł w turbulencje. Relacje pasażerów lotu z Londynu do SingapuruJustyna Kazimierczak/Fakty o Świecie TVN24 BiS

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Samolot linii Qatar Airways leciał z Dohy do Dublina. Po turbulencjach, jakie pojawiły się nad Turcją, sześciu pasażerów i sześciu członków załogi zgłosiło obrażenia.

- Lot Qatar Airways QR107 z Dohy wylądował bezpiecznie i zgodnie z planem na lotnisku w Dublinie krótko przed godziną 13 w niedzielę - poinformował pracownik lotniska odpowiedzialny za kontakt z mediami Graeme McQueen. Dodał, że po wylądowaniu zadysponowano do pomocy poszkodowanym służby ratunkowe, w tym policję lotniskową i lotniskową straż pożarną.

- Zespół lotniska w Dublinie w dalszym ciągu zapewnia pełną pomoc naziemną pasażerom i personelowi linii lotniczych - dodał.

Groźne turbulencje

Kilka dni temu podczas innego lotu - z Londynu do Singapuru - pojawiły się gwałtowne turbulencje. W wyniku tego zdarzenia zmarła jedna osoba, a co najmniej 70 pasażerów odniosło obrażenia.

Samolot Boeing 777-300ER linii Singapore Airlines znalazł się w strefie ekstremalnych turbulencji, gdy przelatywał nad dorzeczem Irrawadi w Birmie. Według Agencji Reutera Singapore Airline są powszechnie uznawane za jedną z wiodących linii lotniczych na świecie i nie odnotowały w ostatnich latach żadnych poważnych zdarzeń.

>> Specjalista o turbulencjach: piloci z pewnością nie mieli informacji, bo nie wierzę w to, że mieli i nic nie zrobili <<

Autorka/Autor:akr/dap

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock