Donald Trump wygrywa prawybory w kolejnych stanach. Zdecydowana przewaga

Źródło:
PAP

Donald Trump wygrał prawybory w Michigan, Missouri i Idaho, wzmacniając swoje szanse na otrzymanie nominacji Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich.

Donald Trump nie miał większych problemów z wygraniem w stanie Michigan, gdzie uzyskał 98 procent głosów. Według Edison Research były prezydent USA zwyciężył także w sobotnich zgromadzeniach Partii Republikańskiej w Missouri i Idaho. Trump w Missouri uzyskał 88 procent głosów, podczas gdy jego główna rywalka Nikki Haley 12 procent.

Czytaj też: Joe Biden i Donald Trump zdecydowanie wygrali prawybory w Michigan Dzięki zwycięstwom w Iowa, New Hampshire, Nevadzie, Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, Karolinie Południowej, a teraz w Michigan, Missouri i Idaho, Trump jest niekwestionowanym liderem wyścigu, stwierdza Reuters, a Haley utrzymuje się dzięki wsparciu darczyńców, którzy chcą znaleźć alternatywę dla byłego prezydenta.

Dominacja Donalda Trumpa

Reuters pisze, że Haley szybko kończy się czas, aby zmienić przebieg wyścigu o nominację Republikanów. Kolejnym wydarzeniem w kalendarzu Republikanów będzie niedziela w Dystrykcie Kolumbii. Dwa dni później przypada "Super Wtorek", kiedy to w 16 stanach odbędą się prawybory. Trump jest na dobrej drodze do uzyskania nominacji.

Jak podała agencja Associated Press, sondaże wskazują, że gdyby wybory prezydenckie w USA odbyły się dzisiaj, Trump wyprzedziłby Bidena o 5 procent.

Autorka/Autor:mm//mrz

Źródło: PAP