Operacja policyjna przeciwko gangom w Rio de Janeiro. Co najmniej 18 osób nie żyje

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP

Brazylijska policja podała, że co najmniej 18 osób zginęło w czwartek w czasie operacji policyjnej przeciwko przestępczości zorganizowanej w Rio de Janeiro. 16 z 18 zabitych osób podejrzano o przynależność do gangów przestępczych. Zginął również 50-letni mieszkaniec faweli, a także 38-letni funkcjonariusz organów ścigania.

Prawie 400 członków sił bezpieczeństwa przeprowadziło operację w dzielnicy Alemao, na północy Rio de Janeiro z życiem kilku pojazdów opancerzonych i czterech samolotów. Celem akcji służb w gigantycznej faweli był gang specjalizujący się w okradaniu pojazdów, które przewoziły towary i pieniądze.

16 z 18 zabitych osób podejrzano o przynależność do gangów przestępczych. Zginął również 50-letni mieszkaniec faweli, a także 38-letni funkcjonariusz organów ścigania.

Biuro Obrońcy Praw i Komisja Praw Człowieka brazylijskiego stowarzyszenia adwokackiego poinformowały, że mają informacje o 20 zabitych.

Wcześniej lokalne władze informowały o śmierci pięciu osób w tej dzielnicy. Jak komentują Alemao jest sceną śmiertelnych starć między siłami bezpieczeństwa a zorganizowaną przestępczością, zajmującą się zwłaszcza handlem narkotykami.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości