Bill Gates i Melinda Gates się rozwodzą

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Miliarder i współzałożyciel Microsoftu Bill Gates oraz jego żona Melinda Gates rozwodzą się po 27 latach małżeństwa. Jak napisali, doszli do momentu, w którym uważają, że "nie mogą się już rozwijać jako para". Gatesowie prowadzą największą organizację filantropijną na świecie. Zapowiedzieli, że z tego nie zrezygnują i nadal będą w niej współpracować.

Gatesowie poinformowali o rozwodzie w mediach społecznościowych. "Po długim namyśle i mnóstwie pracy włożonej w nasz związek podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa" - napisała para.

"W ciągu 27 lat wychowaliśmy trójkę niezwykłych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie i daje ludziom sposobność, by wiedli zdrowe i produktywne życie. Wciąż wierzymy w tę misję i będziemy razem współpracować w fundacji, jednak nie uważamy, że możemy się już rozwijać jako para na kolejnym etapie naszego życia. Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny w momencie, w którym zaczynamy kierować tym nowym życiem" - oświadczyli.

Małżonkowie opublikowali wpisy na swoich prywatnych kontach na Twitterze.

Bill i Melinda Gates poznali się pod koniec lat 80., gdy Melinda dołączyła do prowadzonej już wówczas przez niego firmy Microsoft.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów - największa na świecie prywatna organizacja prowadząca działalność filantropijną - zajmuje się walką z biedą, nierównościami społecznymi i chorobami na całym świecie. Miliarder i jego żona od lat podnoszą też świadomość ludzi w kwestii walki o ochronę klimatu i ziemskiej biosfery.

Majątek Gatesów do podziału

Rozwód Billa i Melindy Gatesów pociągnie za sobą szereg skomplikowanych decyzji dotyczących sposobu podziału majątku uzbieranego w czasie 27 lat trwania małżeństwa.

Bill Gates to według szacunków "Forbesa" czwarty najbogatszy człowiek świata z fortuną wycenianą na 130 miliardów dolarów. Para, która ma troje dzieci, posiada rezydencję o szacowanej wartości 131 milionów dolarów.

Para założyła fundację w 2000 roku. Rok 2019 zakończyła ona z aktywami netto w wysokości 43,3 miliarda dolarów – wynika z ostatnich rocznych danych finansowych ujawnionych na stronie internetowej fundacji.

Bill Gates w wywiadzie z Piotrem Kraśką i Dorotą Wysocką-Sznepf. Oglądaj w TVN24 GO >>>

Autorka/Autor:adso

Źródło: BBC, tvn24.pl