Bill Gates

Bill Gates

Znani Amerykanie korzystający z Twittera stali się w środę wieczorem ofiarami bezprecedensowego włamania. Hakerzy wysłali tysiące tweetów - z oficjalnych kont między innymi Joe Bidena, kandydata na prezydenta USA, Baracka Obamy, byłego prezydenta USA czy miliardera Billa Gatesa - zachęcających do wpłacania darowizn na wskazany portfel bitcoinowy. Skradziono w ten sposób ponad 100 tysięcy dolarów.

Bill Gates, założyciel Microsoftu i obecnie drugi najbogatszy człowiek świata, przyznał, że sytuacja związana z pandemią COVID-19 jest "scenariuszem z koszmaru". Jednocześnie wskazał rozwiązanie, które pomoże zapobiec sytuacji, w której ofiary śmiertelne w Stanach Zjednoczonych liczone będą w setkach tysięcy.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów oraz dwie inne duże organizacje charytatywne we wtorek zobowiązały się do przekazania 125 milionów dolarów na walkę z koronawirusem. Niebawem może być również gotowy projekt domowych testów, finansowany przez fundację Gatesów.

Projekt "Dollar Street" to około 40 tysięcy zdjęć zrobionych w domach w różnych częściach świata, posegregowanych według zamożności rodzin. Ma odpowiedzieć na pytanie o różnice i podobieństwa mieszkańców różnych regionów. Inicjatywę wspiera Bill Gates. Miliarder twierdzi, że obraz, który zobaczymy, przełamie stereotypy.

Majątek Billa Gatesa wynosi 101 miliardów dolarów – wynika z rankingu Bloomberg Billionaires Index. Tym samym założyciel Microsoftu stał się drugą, obok szefa Amazona Jeffa Bezosa, osobą z majątkiem, którego wartość wyraża dwunastocyfrowa liczba.

Majątek wszystkich miliarderów świata zwiększa się o około 2,5 miliarda dolarów każdego dnia. Tymczasem 3,8 miliarda najuboższych biednieje w tempie 11 procent rocznie - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu organizacji humanitarnej Oxfam.

W wieku 65 lat zmarł Paul Allen, amerykański przedsiębiorca, współzałożyciel korporacji Microsoft, jednego z największych na świecie producentów oprogramowania komputerowego. O jego śmierci poinformowała w poniedziałek rodzina za pośrednictwem firmy Vulcan Inc., której był on także założycielem i szefem.

Mobilny dostęp do internetu, media społecznościowe czy dedykowane reklamy. To wszystko w swojej książce "Business @ The Speed of Thought" przewidział Bill Gates. Założyciel Microsoftu pisał w niej o kilkunastu zjawiskach, które jego zdaniem, dzięki internetowi, zrewolucjonizują biznes. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Gates to, co otacza nas teraz na co dzień, opisywał już w roku 1999. Wówczas internet w wielu krajach był ekstrawaganckim luksusem, a telefonia komórkowa dopiero wchodziła w etap połączeń cyfrowych. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.