Zełenski: w Borodziance jest więcej ofiar niż w Buczy

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Zełenski: w Borodziance jest więcej ofiar niż w Buczy
Zełenski: w Borodziance jest więcej ofiar niż w BuczyTVN24
wideo 2/4
TVN24Zełenski: w Borodziance jest więcej ofiar niż w Buczy

Wołodymyr Zełenski w najnowszym nagraniu wideo powiedział, że w małym miasteczku Borodziance jest więcej ofiar niż w Buczy. - Każda zbrodnia zostanie wyjaśniona, każdy kat zostanie znaleziony - zapowiedział prezydent Ukrainy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu ocenił, że Rosja od dawna nie ma nic wspólnego z koncepcją praw człowieka. – Może kiedyś to się zmieni, ale na razie państwo rosyjskie i rosyjscy żołnierze są największym na świecie zagrożeniem dla wolności, bezpieczeństwa i koncepcji praw człowieka jako takich – dodał.

Borodzianka, Ukraina (05.03.2022)Mateusz Lachowski

Sytuacja w Borodziance jest "o wiele bardziej przerażająca" niż w Buczy, gdzie dokonano masakry ludności cywilnej - powiedział w czwartek późnym wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo. - W tym małym miasteczku jest więcej ofiar niż w Buczy - stwierdził Zełenski. - Każda zbrodnia zostanie wyjaśniona, każdy kat zostanie znaleziony - powiedział prezydent Ukrainy.

RELACJA REPORTERA "FAKTÓW" TVN Z BORODZIANKI

Borodzianka, położona na północny zachód od Kijowa, została niedawno przejęta przez siły ukraińskie po wycofaniu się z niej Rosjan. Jest jednym z najbardziej zniszczonych w wyniku rosyjskiej inwazji miast obwodu kijowskiego. Władze Ukrainy informowały wcześniej, że pod gruzami zbombardowanych bloków mieszkalnych mogą znajdować się ciała setek ludzi.

Prokurator generalna: wróg zdradziecko ostrzeliwał infrastrukturę mieszkalną

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa poinformowała w czwartek wieczorem na Facebooku, że w gruzach dwóch zbombardowanych budynków mieszkalnych w Borodziance, liczącej przed wojną ok. 13 tysięcy mieszkańców, ratownicy znaleźli 26 ciał.

Podkreśliła, że "na celowniku" wojsk rosyjskich była tylko ludność cywilna, gdyż w Borodziance nie ma obiektów wojskowych. - Wróg zdradziecko ostrzeliwał infrastrukturę mieszkalną wieczorami, kiedy w domach było najwięcej ludzi – stwierdziła Wenediktowa.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Lachowski

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości