Wybuch za plecami dziennikarki w Strefie Gazy

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera udostępniła fragment nagrania z telewizji Al Jazeera z sobotniej relacji na żywo reporterki Youmny ElSayed. Dziennikarka znajdowała się w Strefie Gazy i relacjonowała sytuację kilka godzin po niespodziewanym ataku Hamasu na Izrael. Na nagraniu widać, jak w trakcie jej relacji rakieta uderzyła w budynek znajdujący się za nią.

W sobotni poranek radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas zaatakowało Izrael. Bojownicy wystrzelili ze Strefy Gazy w kierunku Izraela kilka tysięcy rakiet, przedarli się do tego kraju lądem, od strony morza i z powietrza. Ataki dotknęły wiele miejsc. W niedzielę Izraelski Gabinet Bezpieczeństwa oficjalnie ogłosił, że kraj jest w stanie wojny. W odpowiedzi na atak Izrael trafił w kilkaset obiektów Hamasu w Strefie Gazy.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA OSTATNICH GODZIN

Agencja Reutera udostępniła fragment nagrania z telewizji Al Jazeera z sobotniej relacji na żywo brytyjskiej reporterki Youmny ElSayed. Dziennikarka znajdowała się w Strefie Gazy i relacjonowała sytuację kilka godzin po niespodziewanym ataku Hamasu na Izrael.

"Dla Izraela to moment przypominający Pearl Harbor"

Na nagraniu widać, jak w trakcie wejścia reporterki rakieta uderzyła w budynek znajdujący się za nią. Gdy usłyszała odgłos uderzenia, ElSayed krzyknęła i odsunęła się, zakrywając uszy. Prowadzący w studiu poprosił ją, aby upewniła się, że znajduje się w bezpiecznym miejscu i poprosił, żeby złapała oddech.

Autorka/Autor:mjz/kab

Źródło: Reuters