W najbliższym locie wahadłowca Endeavour weźmie udział Barbara Morgan. Astronautka była zmienniczką Christy McAuliffe z załogi tragicznej misji Challangera w 1985 roku. Prom wyleci z jednodniowym opóźnieniem - 8 sierpnia.

Wiadomo, że Temida nic nie widzi, okazało się też że ... nie bardzo jej się spieszy. 22-lata musiał czekać na sądową sprawiedliwość Włoch. Nie chodziło wcale o skomplikowany proces a zwykłą samochodową stłuczkę.

Sześć osób ścięto w Arabii Saudyjskiej. W kraju tym twarde prawo szarijatu surowo każe za najdrobniejsze przewinienia, a wyroki śmierci wykonuje się publicznie. Ma to być przestroga dla zebranych w czasie egzekucji świadków.

Prawie 20 milionów ludzi musiało opuścić swe domy z powodu powodzi, jakie nawiedziły północne Indie, Bangladesz i Nepal. Jak dotąd życie straciło tysiąc osób, jednak śmiertelne statystyki wciąż rosną.

- Rosyjska prokuratura oskarży Andrieja Ługowoja podejrzewanego przez Brytyjczyków o zabójstwo Aleksandra Litwinienki, jeśli Londyn dostarczy wystarczającą ilość dowodów jego winy - obiecał szef rosyjskiego MSZ Sergiej Ławrow.

Muzułmańscy rodzice, którzy uprowadzili i zamknęli w domu swoją córkę - mieli do tego prawo. Tak orzekł włoski Sąd Kasacyjny, a jego wyrok wywołał burzliwą dyskusję nad granicami religijnej tolerancji.

Mehmet Ali Agca zapowiada ujawnienie nieznanych faktów o tzw. śladzie bułgarskim w zamachu na papieża z 13 maja roku 1981 - podały bułgarskie media.

Chociaż jego ojczyzna słynie raczej z codziennej herbatki o piątej po południu, to właśnie jemu udało się zrobić najsmaczniejszą i najlepiej przyrządzoną na świecie kawę. Brytyjczyk James Hoffman wygrał Mistrzostwa Świata Baristów w Japonii.

Nie mogą poddać się eutanazji we własnym kraju, więc jadą tam, gdzie jest legalna. Do Szwajcarii. - Nie możemy zabronić im wyjazdu - mówi czeski MSZ.

Na ślub zabrali swoją drugą miłość - rowery górskie. Para z Moskwy wzgardziła limuzyną i postanowiła spędzić dzień swojego ślubu tak, jak lubią najbardziej...

Uzbrojeni w pomidory i jajka przeciwko konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu. Lewicowi aktywiści z Izraela ostrzelali północną Gazę jadalną amunicją.

Kafeel Ahmed, który 30 czerwca uderzył płonącym samochodem w budynek terminalu w Glasgow, zmarł w czwartek w szpitalu. Zgon 27-letniego terrorysty nastąpił z powodu doznanych obrażeń.