Premium

Nawet 18 policjantów każdej doby strzeże okolicy domu Jarosława Kaczyńskiego

Zdjęcie: tvn

Bliskiej okolicy willi Jarosława Kaczyńskiego pilnuje czterech policjantów w mundurach, których dodatkowo wspiera dwóch "tajniaków" - ustalił tvn24.pl. Funkcjonariusze zmieniają się co osiem godzin, co oznacza, że w trakcie doby zaangażowanych bywa nawet 18 funkcjonariuszy. Dotarliśmy do dokumentu, na podstawie którego policja chroni okolicę domu prezesa PiS.

Portal tvn24.pl dotarł do rozkazu, który określa podział obowiązków policjantów w jednej z kompanii warszawskiego oddziału prewencji. Z dokumentu wynika, że przy Pałacu Prezydenckim służbę pełni czterech policjantów, dwóch jest wyznaczonych do ochrony ambasady rosyjskiej, a czterech ma pełnić służbę w miejscu opisanym jako KRP V.

Trzy zmiany

Dokument datowany na 19 maja pokazujemy jednemu z policjantów.

- KRP V, komenda rejonowa dla Żoliborza. Ale tu chodzi o ulicę Mickiewicza, czyli dom Jarosława Kaczyńskiego, który pilnuje bez przerwy sześciu policjantów – czterech umundurowanych i dwóch po cywilu w nieoznakowanym samochodzie. Zmieniają się trzy razy na dobę - po godzinie 7 rano, po 15 i po 23. W sumie 18 osób jest zaangażowanych na dobę – mówi nasz informator.

Czytaj dalej po zalogowaniu

premium

Uzyskaj dostęp do treści premium za darmo i bez reklam