Poznań

Poznań

Policja zatrzymała mężczyznę, który pod koniec grudnia miał zaatakować dwóch mężczyzn, trzymających się za ręce. Skończyło się na słownych groźbach, choć napastnik w pewnym momencie miał wyciągnąć scyzoryk. - Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych - informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Obrońcy Grażyny F. liczyli na ponowny proces lub uniewinnienie, prokuratura i rodzina zmarłego Wasyla C. chcieli wyższej kary. Zakończył się proces apelacyjny szefowej zakładu stolarskiego. Według prokuratury, kobieta zabroniła wzywać pomoc, gdy jej pracownik Wasyl C. zasłabł w pracy. Potem wywiozła ciało mężczyzny do lasu. Teraz F. trafi do więzienia. Nie będzie też mogła prowadzić działalności gospodarczej i zatrudniać pracowników.

W gorzowskim szpitalu, tak jak i w wielu innych miejscach w Polsce, wolnych terminów na szczepienia dla seniorów już praktycznie nie ma. Władze placówki apelują do pacjentów, by nie wysyłali swoich zgłoszeń do kilku placówek jednocześnie. - W ten sposób blokują możliwość ustalenia terminu innym pacjentom – mówi Barbara Kasperska, kierownik poradni w gorzowskim szpitalu.