Ciało 60-latka w kamienicy. "Wiele ran kłutych i tłuczonych"

TVN24

tvn24Do tragedii doszło w Zielonej Górze

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci zielonogórzanina. Ciało 60-latka znaleziono w jednym z mieszkań. Policja zatrzymała żonę i syna ofiary.

Zgłoszenie o martwym mężczyźnie w Zielonej Górze policja otrzymała w sobotę przed południem.

Jak podaje rzeczniczka zielonogórskiej komendy Małgorzata Stanisławska, ciało 60-latka znaleziono w jego mieszkaniu po sygnale na numer alarmowy 112.

- Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby – syn i żona ofiary. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, by przesądzać, jaki mają związek ze śmiercią 60-latka – powiedziała Stanisławska.

"Prawdopodobnie mamy do czynienia z zabójstwem"

Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza. Przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady kryminalistyczne. - Prokurator zarządził sekcję zwłok mającą ustalić przyczynę zgonu 60-latka. Na jego ciele znajduje się wiele ran kłutych i tłuczonych, co wskazuje, że prawdopodobnie mamy do czynienia z zabójstwem – dodała rzeczniczka.

Sąsiedzi, do których dotarła dziennikarka TVN24, nie zauważyli nikogo podejrzanego w kamienicy.

- Mieszkam piętro wyżej. Znałam tego człowieka tylko z widzenia, nie utrzymywaliśmy kontaktów. To, co się wydarzyło jest straszne. Nie słyszałam w nocy żadnych krzyków czy kłótni - mówi TVN24 pani Bożena, sąsiadka 60-latka.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/ran / Źródło: PAP/TVN24