TVN24 | Pomorze

Z autobusu pozdrawiał i błogosławił wiernych, jednocześnie apelując: zostańcie w domu!

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
Kontakt 24/PAP
Pomysłowego księdza nagrało wiele osób
Pomysłowego księdza nagrało wiele osóbKontakt24/Aleksandra
wideo 2/8
Kontakt24/AleksandraPomysłowego księdza nagrało wiele osób

W Bydgoszczy w Wielką Niedzielę od rana ksiądz jeździł autobusem i przez megafon pozdrawiał wiernych. Przy okazji apelował: zostańcie w domu. Nagrania dostaliśmy na Kontakt 24.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na jednym z wysłanych do nas wideo słychać wesołą muzykę i entuzjastyczny głos z megafonu krzyczący: "Alleluja!". Po chwili zza drzew wyłania się orszak trzech pojazdów: najpierw auto z flagą Polski wystawioną przez szyberdach, potem autobus z księdzem, stojącym w otwartych drzwiach pojazdu z mikrofonem w dłoni, a za nimi policyjny bus, który od czasu do czasu włącza na kilka sekund sygnały dźwiękowe.

Ksiądz pozdrawia i błogosławi wiernych, ale jednocześnie apeluje: zostańcie w domu! Internautka przekazała nam, że autokar z księżmi jeździł po bydgoskiej dzielnicy Fordon i "we wspaniały sposób od rana głosił dobrą nowinę".

Całe życzenia wielkanocne prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka
Całe życzenia wielkanocne prymasa Polski abp. Wojciecha PolakaArchikatedra Gnieźnieńska

Kościół wyszedł do wiernych

Z powodu epidemii Covid-19 kościoły zostały praktycznie zamknięte dla wiernych – w mszach świętych czy innych ceremoniach religijnych może brać udział jednorazowo maksymalnie pięć osób. – To pierwsze święta, gdy dla dobra nas samych oraz naszych rodzin i całego społeczeństwa, powinniśmy zostać w domu i świętować w gronie osób, z którymi mieszkamy – przekazał ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

- W te święta nikt nie może czuć się samotny i odizolowany, dlatego twórzmy wspólnotę posługując się nowymi mediami. Wiele osób będzie nam za to wdzięcznych, że jesteśmy razem i o nich pamiętamy – apelował rzecznik. Księża z Bydgoszczy postanowili chyba wziąć sobie tę radę do serca i wyjść do wiernych w bardziej tradycyjny, ale bezpieczny i sympatyczny sposób.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:eŁKa/gp

Źródło: Kontakt 24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Agnieszka/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości