Ośmiolatek potrącony na przejściu dla pieszych

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w powiecie sztumskim
Do zdarzenia doszło w powiecie sztumskimGoogle Maps
wideo 2/6
Google MapsDo zdarzenia doszło w powiecie sztumskim

64-letni mężczyzna potrącił ośmiolatka na przejściu dla pieszych w Sztumie (Pomorskie). Jak ustalili policjanci, kierowca nie ustąpił pierwszeństwa dziecku i jego tacie, którzy - zgodnie z przepisami - przed wejściem na pasy zeszli ze swoich rowerów. Chlopca śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicy Sienkiewicza w Sztumie. Dyżurny policji zgłoszenie dostał przed południem. Jak przekazała nam asp. sztab. Karolina Kosmowska z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 64-letni kierowca samochodu marki Kia nie ustąpił pierwszeństwa chłopcu, który razem z tatą przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Mężczyzna potrącił ośmiolatka, który śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

Kosmowska dodała, że dziecko i ojciec mieli rowery, i - zgodnie z przepisami - przed przejściem z nich zeszli.

Ośmiolatek potrącony na przejściu dla pieszychKPP Sztum

Kierowca był trzeźwy

- Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu, okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a śledczy z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i przesłuchali świadków - przekazała oficer prasowa.

Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w tej sprawie. O ewentualnych konsekwencjach dla kierowcy zadecydują po badaniach, które określą obrażenia dziecka. Kiedy chłopiec był transportowany do szpitala, był przytomny.

Policjanci przypominają i apelują o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Poruszajmy się z dozwoloną prędkością i obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego. Niezależnie czy jesteśmy pieszym, czy kierowcą danego dnia, powinno nam jednakowo zależeć na naszym wspólnym bezpieczeństwie. Mówimy tu przecież o zdrowiu i życiu człowieka. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Sztum

Pozostałe wiadomości