Włoscy piloci znaleźli na lotnisku bezdomną kotkę

Autor:
ng/gp
Źródło:
tvn24.pl
Włoscy piloci znaleźli na lotnisku bezdomną kotkę. Zaadoptował ją wójt Starego Pola
Włoscy piloci znaleźli na lotnisku bezdomną kotkę. Zaadoptował ją wójt Starego PolaUG Stare Pole
wideo 2/5
natalia slideshow

Włoska pani pilot, która ze swoimi kolegami do końca listopada stacjonowała w Malborku w ramach misji NATO, znalazła na lotnisku bezpańską kotkę. Nie mogła jej zabrać, ale zwierzak znalazł nowy dom w Polsce. Kotkę przygarnął wójt Starego Pola (Pomorze).

Piloci włoskiego lotnictwa wojskowego do końca listopada stacjonowali w Malborku w ramach misji paktu NATO pn. Baltic Air Policing. Polega ona na zabezpieczeniu przestrzeni powietrznej państw północno - wschodniej flanki NATO, czyli Litwy, Łotwy i Estonii.

Podczas działań realizowanych na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krasnołęce włoska pani pilot znalazła zabiedzoną, czarno-białą kotkę. Nazwała ją Liquirizia, czyli Lukrecja. Nie mogła jej jednak zabrać do Włoch, więc kotka trafiła do domu tymczasowego. Ogłoszenie adopcyjne przeczytał wójt gminy Stare Pole Marek Szczypior.

- Zobaczyłem tego kota w ogłoszeniu wystawionym w Internecie. Rzucił mi się w oczy i pomyślałem, że go wezmę. Proszę wyobrazić, jakie było moje zdziwienie, kiedy przy odbiorze okazało się, że została ona znaleziona przez włoskich pilotów – opowiada Marek Szczypior, wójt Starego Pola.

To już czwarty kot, który zamieszkał w domu wójta. Lukrecja szybko odnalazła ze starymi domownikami wspólny język.

Gmina pamięta o zwierzętach

Wójt z Lukrecją na rękach pozuje na zdjęciu zamieszczonym na profilu Urzędu Gminy Stare Pole w mediach społecznościowych. Ich wspólną historią chce zainspirować innych mieszkańców gminy. W opublikowanej wiadomości urzędnicy przypominają, że w mroźną zimę koty wolno żyjące mogą nie przetrwać bez pomocy człowieka.

Gmina Stare Pole (woj. pomorskie) od dawna dba o dobrostan kotów wolnobytujących. Stara się, aby zima była dla nich jak najmniej dotkliwa. Przykładem świeci sam wójt, który adoptował właśnie czwartego kota. Kryje się za tym niezwykła historia, bo bezpańską kotkę zła na lotnisku włoska pani pilot, która wraz z resztą swojej załogi do końca listopada stacjonowała w Malborku w ramach misji NATO.
Wójt gminy Stare Pole z nową lokatorkąUG Stare Pole

- W naszej gminie jest wielu ludzi o gorącym sercu, którym los tych niezwykle pożytecznych zwierząt nie jest obojętny, którzy zdecydowali się na ich dokarmianie zimą. Przypominamy, że osoba która zgłosi się w Urzędzie Gminy, jako karmiciel kotów wolno żyjących, może nieodpłatnie otrzymać określoną ilość karmy - informują urzędnicy.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: UG Stare Pole

Pozostałe wiadomości