Źle się poczuł, zjechał na parking we Francji i zadzwonił do Polski z prośbą o pomoc. Dotarła na czas

TVN24 | Pomorze

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
To kolejna w ostatnich dniach, podobna historiaTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźTo kolejna w ostatnich dniach, podobna historia

Zjechał na parking we Francji, bo się bardzo źle poczuł. O sytuacji poinformował swojego szefa w Polsce, a ten poprosił o pomoc policję. To kolejna w ciągu ostatnich kilku dni historia kierowcy tira będącego za granicą, do którego na czas dotarła pomoc wezwana z Polski. 

Bourg-en-Bresse to miasto we wschodniej Francji, niedaleko Lyonu. Obok miejscowości biegnie autostrada A40, po której w niedzielę jechał obywatel Ukrainy, zatrudniony w olsztyńskiej firmie spedycyjnej. Kierowca zjechał na autostradowy parking i zadzwonił do szefa informując, że bardzo źle się czuje i potrzebuje pomocy. Sam nie był w stanie sobie jej zorganizować.

- Jego pracodawca, szukając pomocy, został połączony z policjantem, który tego dnia pełnił służbę na stanowisku zastępcy oficera dyżurnego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie - opowiada młodszy aspirant Tomasz Markowski, rzecznik olsztyńskiej policji.

Tym policjantem był aspirant sztabowy Grzegorz Ślusarenko, który skontaktował się z biurem międzynarodowej współpracy Komendy Głównej Policji, 

- Dzięki szybkiej i sprawnej komunikacji karetka pogotowia dotarła do mężczyzny już po kilkudziesięciu minutach. Został zabrany do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze - mówi młodszy aspirant Markowski. 

Olsztyn od Bourg-en-Bresse, miasta położonego na wschodzie Francji, dzieli blisko 1750 km.

Kolejny uratowany

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nagranie rozmowy dyżurnego policji z przerażoną żoną kierowcy29.07. | Zjechał tirem na parking, oddychał już z dużym trudem. Zadzwonił do Polski, do żony. - Mam zawał - powiedział. Potem ona usłyszała trzask, jakby telefon upadł na podłogę. - Ten dyżur zapamiętam na bardzo długo - mówi tvn24.pl policjant, który niedługo potem odebrał telefon od przerażonej kobiety. TVN24 Łódź

W ubiegłym tygodniu na tvn24.pl opisywaliśmy historię kierowcy, który również natychmiast potrzebował pomocy. Mężczyzna wracał z Francji do Polski, kiedy poczuł się bardzo źle. Zadzwonił do żony i poinformował ją, że chyba ma zawał. Zanim jednak podał, gdzie się dokładnie znajduje, połączenie zostało przerwane.

Na szczęście kobieta zwróciła się o pomoc na policję. Dyżurny bydgoskiej komendy dodzwonił się do firmy kierowcy i ustalił, gdzie znajduje się kierowany przez niego pojazd. Ostatecznie i tam wszystko skończyło się dobrze. 

Obywatel Ukrainy czekał na pomoc na wschodzie Francji

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: KWP Olsztyn