Pomorze

Najazd kibiców: 45 pociągów i 40 samolotów

Pomorze

Aktualizacja:
Najazd kibiców przed meczem Chorwacji z Hiszpanią
TVN24Kibice bawią się w Gdańsku

Wieczorem ostatnie spotkanie grupowe na gdańskiej Arenie. Mecz rozegrają Hiszpanie z Chorwatami. Kibice obu drużyn zjechali do Gdańska. Bawili się i tańczyli tuż po opuszczeniu samolotów.

Bilety na dzisiejszy mecz zakupiło 6 tysięcy Chorwatów, blisko 5 tysięcy Hiszpanów i ponad 10 tysięcy Polaków. Do rozśpiewanych Hiszpanów gdańszczanie zdążyli się przyzwyczaić. Do Trójmiasta zjechali także kibice z Chorwacji.

- Chorwaci wybierają samochody i pociągi – informowała Emilia Salach ze sztabu organizacyjnego Euro w Gdańsku. Zapowiedziała, że w ciągu dnia ma przyjechać 45 pociągów z kibicami chorwackimi na podkładzie.

Szacuje się, że w mieście będzie ich ok. 10 tys.

Samoloty z kibicami

Spory ruch od rana także na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, gdzie ma wylądować około 40 samolotów. - Przyjechałem tu wspierać naszą drużynę, będziemy się świetnie bawić - mówili kibice w rozmowie z Maćkiem Cnotą, reporterem TVN24.

Policjanci z Chorwacji i Hiszpanii

Bezpieczeństwa wokół stadionu będzie pilnowało blisko 1500 policjantów. Po ulicach Starego Miasta będą również chodziły specjalne patrole mieszane, polsko-hiszpańsko-chorwackie.

Spotkanie Hiszpania-Chorwacia rozpocznie się na Euro Arenie o 20.45.

Autor: aja/par/k/mz / Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości