Trójmiasto

Trójmiasto

- Oglądałam i płakałam, to taki cudowny chłopak – dzieli się emocjami w rozmowie z tvn24.pl wzruszona Helena Kolaska, babcia Bartosza Piaseckiego, który na IO w Londynie zdobył srebrny medal w szpadzie. Walczył w barwach Norwegii.

Niespełna 26-letni szpadzista Bartosz Piasecki, pochodzący z pomorskiego Tczewa, zdobył w środę medal dla Norwegii. - Po części to też krążek dla Polski - mówił po walce.

Finanse, księgowość, obsługa klientów - jeden ze światowych liderów biznesowych, spółka WNS, zaczyna zatrudniać w Gdyni. W ciągu najbliższych trzech lat może stworzyć nawet 500 nowych miejsc pracy – podaje "Dziennik Bałtycki".

37-letni Jacek D. skazany przez sąd na pięć lat wiezienia za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 2,5-letnim synem swojej konkubiny. Mężczyzna ma też zakaz kontaktów z dzieckiem przez sześć lat.

"Załóż kominiarkę i załatw sprawę" - radził lokalnemu przedsiębiorcy komendant policji w Łebie. Kiedy okazało się, że jest nagrywany, przekonywał, że to tylko "żarty". - Od policjanta oczekuje się całkiem innych zachowań - nie ma wątpliwości Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Polcji.

Sezon letni nad morzem to dodatkowe obowiązki dla strażników miejskich i policji. - Nagminnym problemem jest spożywanie alkoholu na plażach - informują funkcjonariusze i ostrzegają, że może się to skończyć mandatem.

Prewencyjny zakaz kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej na wysokoci kąpieliska w Brzeźnie wprowadził w środę gdański samorząd. To efekt niegroźnego wycieku ścieków, które przedostały się do Zatoki przez rozszczelnioną rurę.

Na minutę zatrzymają się nie tylko mieszkańcy, ale również tramwaje, autobusy, a być może nawet statki. W ten sposób solidaryzuje się z Warszawą w rocznicę powstania warszawskiego.

Drogę wojewódzka nr 212 między Bytowem a Chojnicami zablokowały rozbite butelki z piwem, które wypadły z ciężarówki. Na miejscu obowiązuje ruch wahadłowy.

Gdyńscy policjanci znają już personalia nożownika. Udostępnili też rysopis mężczyzny, który wczoraj na gdyńskim Witominie śmiertelnie ugodził nożem 39-letnią kobietę. Zabójcy nie udało się jeszcze zatrzymać.

Już niedługo rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Sopot Basket Cup 2012, na którym zagrają m.in. takie gwiazdy jak Marcin Gortat, Adam Waczyński czy Łukasz Koszarek. 15 sierpnia w hali na granicy Gdańska i Sopotu meczem z Belgią biało-czerwoni rozpoczną też kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

"Solidarność" ma pretensje do byłego Lecha Wałęsy, że spotkał się z kandydatem na prezydenta USA Mittem Romneyem. Szef Związku napisał do Wałęsy ostry list w tej sprawie. "Pana spotkanie z Mittem Romneyem jest zaskakujące i po raz kolejny utwierdza nas w przekonaniu o Pana wrogim nastawieniu do związków zawodowych" - pisze Piotr Duda.

Cztery zdroje-punkty, w których można napić się zimnej wody z ujęcia głębinowego, uruchomiono we wtorek w Gdańsku. Jeśli idea przyjmie się wśród mieszkańców i turystów, samorząd zbuduje kolejne źródełka.

Dyrektorka Szpitala Miejskiego w Elblągu, Wiesława Lech, straciła pracę. To efekt kontroli przeprowadzonej przez urząd miasta. - Wykazała nieprawidłowości w zarządzaniu szpitalem - informuje rzeczniczka magistratu. Ale na tym nie koniec sprawy. Urząd chce, aby decyzje dyrektorki przeanalizowało CBA. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Własne krzesło, ciastka dla sąsiadów i można zaczynać seans. Na wrzeszczańskich podwórkach streetworkerzy rozkręcają wakacyjne kino, którego głównym elementem będzie ekran zawieszony na trzepaku.

NSZZ Solidarność odcina się od zaproszenia Mitta Romney’a do Polski. Jak twierdzą związkowcy, Romney wspiera ataki na amerykańskie związki zawodowe. Przy okazji wizyty kandydata na prezydenta USA i jego spotkania z Lechem Wałęsą, "Solidarność" wystosowała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Widać, że biją od niego wartości, trzyma się zasad. W pobliżu żona, piątka dzieci, a więc jest też w pobliżu mojej rodziny i to wszystko mówi, że jesteśmy bardzo podobni - chwalił Mitta Romneya, kandydata republikanów w wyborach prezydenckich w USA po spotkaniu Lech Wałęsa. Wcześniej Romney, który w poniedziałek gości w Gdańsku, spotkał się z Donaldem Tuskiem.

Na Pomorzu znów wracamy do parasoli i płaszczy przeciwdeszczowych. Upalna pogoda nie zagościła tam na długo. Zaledwie po tygodniu upałów znów nie może przestać padać. - Ale wkrótce będzie lepiej - prognozują synoptycy TVN Meteo.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w manifestacji przeciw planom budowy elektrowni atomowej na terenie Polski. Demonstracja "Pomorze bez atomu" to podsumowanie tygodniowego Obozu Antyatomowego w Lubiatowie na Pomorzu.