Pomorze

Pomorze

Lech Wałęsa zgodził się podjąć mediacji między ukraińskim udziałowcem Stoczni Gdańsk a Agencją Rozwoju Przemysłu - poinformował w poniedziałek prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński. O takie wsparcie poprosiła b. prezydenta stoczniowa Solidarność.

Gdańska prokuratura prowadzi postępowanie ws. kolejnej firmy pożyczkowej z Gdańska, która miała oszukać 48 tys. osób na łączną kwotę około 115 mln złotych. Klienci tego parabanku mieli podpisywać przedwstępne umowy pożyczek wpłacając wkład własny, po czym nie dostawali pożyczki ani zwrotu swoich pieniędzy.

22 miliony złotych - tyle będzie domagał się od spółki FoodCare Dariusz Michalczewski. Były bokser złożył w Sądzie Okręgowym w Krakowie kolejny pozew – tym razem za bezprawne korzystanie z oznaczenia Tiger przez FoodCare po rozwiązaniu umowy licencyjnej. - Jestem do tego procesu przygotowany, także pod kątem dowodowym - oświadczył Michalczewski. Zarząd spółki FoodCare napisał z kolei w oświadczeniu, że zarzuty wysuwane przez boksera mają "służyć podgrzaniu atmosfery" i nazwał je "bezzasadnymi".

Majątek prezydenta Gdańska pod lupą śledczych. Jak dowiaduje się portal tvn24.pl, CBA podejrzewa, że w sprawie Pawła Adamowicza mogło dojść do korupcji. Prokurator generalny zdecydował, że zawiadomieniem Biura zajmą się śledczy zwalczający korupcję z Poznania. Adamowicz w specjalnym oświadczeniu napisał, że "nie ma żadnych podstaw faktycznych, by kwestionować prawdziwość jego oświadczeń majątkowych".

Śluzy rowerowe, nowe sygnalizatory dla rowerzystów, możliwość jazdy pod prąd na drogach jednokierunkowych i przede wszystkim więcej pasów rowerowych - o to chce zadbać nowy pełnomocnik rowerowy Ministra Transportu. Rowerzyści komentują: "To historyczna chwila".

- Nie każdy jest supermanem - stwierdził na antenie TVN24 Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji, komentując nieudolną interwencję policji z Bytowa, która nie mogła poradzić sobie z założeniem kajdanek mężczyźnie i ostatecznie użyła gazu. Dodał, że gdyby do sytuacji doszło w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie funkcjonariusze zaczęliby strzelać. - Szczęśliwie daleko nam do tego typu standardów. Ale to nie oznacza, że pomiędzy nadgorliwością a tym, co widzieliśmy, musi być taka przepaść - skomentował adwokat Łukasz Chojniak.

To może być prawdziwy hit transferowy. A na pewno jest nim z nazwy. Lechia Gdańsk postanowiła skorzystać z usług Tsubasy Nishi. Dla wszystkich fanów futbolu imię 23-letniego Japończyka przywołuje skojarzenie z kultowym bohaterem kreskówek - Tsubasą Ozorą. Jeśli nowy zawodnik "biało-zielonych" będzie miał choć odrobinę piłkarskich umiejętności kapitana FC Nankatsu, to kibice w Gdańsku już niedługo mogą poczuć smak Ligi Mistrzów.

Platforma Obywatelska wybrała kolejnych szefów regionalnych struktur partii. Niespodzianek nie było - wygrali albo dotychczasowi przewodniczący, albo ci bez konkurentów. Uwagę zwraca wygrana w Opolskiem Tadeusza Jarmuziewicza, przez kilka lat wiceministra infrastruktury, zdymisjonowanego latem z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpine Bau, budującymi autostradę A1.

15 dzieci, w wieku od 6 do 15 lat, będzie miało okazję zadać pytanie astronaucie Luca Parmitano. Nie będzie to zwykła rozmowa, a prawdziwe „łączenie” z kosmosem, bo Parmitano znajduje się obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Tadeusz Jędrzejczyk, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. medycznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego został wybrany na nowego dyrektora Pomorskiego Oddziału NFZ. W lipcu br. ze stanowiska odwołano Barbarę Kawińską.