Wipler: to nie był pierwszy raz użycia w sposób nieprawidłowy broni przez konkretnych żołnierzy

Źródło:
TVN24
Wipler: to nie był pierwszy raz użycia w sposób nieprawidłowy broni przez konkretnych żołnierzy
Wipler: to nie był pierwszy raz użycia w sposób nieprawidłowy broni przez konkretnych żołnierzyTVN24
wideo 2/7
Wipler: to nie był pierwszy raz użycia w sposób nieprawidłowy broni przez konkretnych żołnierzyTVN24

Powiedziano, że to nie był pierwszy raz użycia w sposób nieprawidłowy broni przez tych konkretnych żołnierzy, że ich koledzy się bali, bo oni strzelali w kierunku nie tylko wycofującej się grupy osób, które forsowały granicę, które już się wycofywały, ale też w kierunku, w którym byli ich koledzy żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł Konfederacji Przemysław Wipler, który uczestniczył w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Na przełomie marca i kwietnia Żandarmeria Wojskowa zatrzymała trzech żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawcze w czasie natarcia migrantów przez polsko-białoruską granicę. Rzeczniczka prokuratora generalnego informowała, że prokurator postawił dwóm żołnierzom zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień oraz "narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" (art. 231 § 1 kk w zb. z art. 160 § 1 kk). Trzeci żołnierz został przesłuchany w charakterze świadka.

Do tej sprawy, a także kwestii przygotowanego przez szefa MON projektu przepisów ustawowych, określających okoliczności, w których użycie broni przez żołnierzy na granicy nie będzie przestępstwem odnieśli się w niedzielę goście "Kawy na ławę" w TVN24.

Poseł Konfederacji Przemysław Wipler, który uczestniczył w poniedziałkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego powiedział, że "bardzo szczegółowych i klarownych wyjaśnień dotyczących tej sprawy udzielił pan minister, wicepremier (Władysław) Kosiniak-Kamysz".

- Wsparł go, opowiadając również bardzo szczegółowo o tym, pan generał Kukuła i szef Straży Granicznej - dodał.

Jak mówił dane są udokumentowane. Wipler powiedział, że "są nagrania z czterech kamer, wskazano okoliczności, kontekst".

- (Powiedziano-red.), że to nie był pierwszy raz użycia w sposób nieprawidłowy broni przez tych żołnierzy, tych konkretnych żołnierzy, że ich koledzy się bali, bo oni strzelali w kierunku nie tylko wycofującej się grupy osób, które forsowały granicę, które już się wycofywały i już były po stronie białoruskiej, ale też w kierunku, w którym byli ich koledzy żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej. Więc strzały były między żołnierzami i oni powiedzieli, że mają problem ze służeniem z ludźmi, którzy strzelają w ich kierunku. To jest istotna i dosyć ważna rzecz - mówił poseł Konfederacji.

- I tam takich drobnych szczegółów było wiele, po których, ja się dziwię, pan minister Błaszczak zapomniał pewnie kolegom z Prawa i Sprawiedliwości o tym powiedzieć - dodał.

Arłukowicz: to nie jest granica jaką znamy sprzed lat

Bartosz Arłukowicz (Koalicja Obywatelska) powiedział, że tego filmu nie widział, nie zna przebiegu tej sytuacji. - Te słowa, które teraz słyszę, są dla mnie zdziwieniem. Ja tego nie wiedziałem wcześniej, nie słyszałem o tym - dodał.

- Wśród ludzi, którzy chronią granicę jest mój przyjaciel. On czasem do mnie dzwoni (...) Tam ta granica to nie jest już granica jaką my znamy, z naszej przeszłości sprzed lat. To jest granica za którą są ludzie wyszkoleni do tego, żeby atakować naszych żołnierzy - mówił Arłukowicz. Podkreślił, że "musimy podjąć działania".

Arłukowicz: to nie jest granica jaką znamy sprzed lat
Arłukowicz: to nie jest granica jaką znamy sprzed latTVN24

Doradca prezydenta Łukasz Rzepecki mówił, że najważniejsze dla prezydenta jest bezpieczeństwo Polski, naszych granic i żołnierzy". - Żołnierze muszą czuć się pewnie, bezpiecznie i przepisy muszą by tak skonstruowane, i to leży w gestii nas wszystkich, parlamentarzystów, głowy państwa, żeby ta ustawa, która jest zaproponowana w końcowym etapie uzyskała taki kształt, który będzie to czyniła - dodał. 

Mucha: jestem zaniepokojona kształtem proponowanych przepisów

Wiceministra edukacji Joanna Mucha (Polska 2050) mówiła, że jest zaniepokojona kształtem projektu przepisów określających okoliczności, w których użycie broni przez żołnierzy na granicy nie będzie przestępstwem

Jej zdaniem najważniejszym zadaniem tego typu ustawy jest to, żeby nie doprowadzić do prowokacji na granicy polegającej na tym, że "jakaś zaginiona kula trafiłaby na drugą stronę granicy". - Czytałam opinię prawną, które każą mi myśleć o tym, że ta ustawa musi zostać poddana jeszcze zmianom - powiedziała.

Dodała, że w tej ustawie są dobre i złe przepisy. - Te złe trzeba poprawić - oceniła.

Mucha: jestem zaniepokojona kształtem przepisów
Mucha: jestem zaniepokojona kształtem przepisówTVN24

Mueller: żołnierz nie może się bać

Piotr Mueller (PiS), który uzyskał mandat europosła mówił, że "aktualne przepisy o obronie ojczyzny pozwalają na podjęcie działań obronnych w zakresie granicy". Dodał, że "być może niektóre przepisy wymagają uściślenia".

Zaznaczył, że "żołnierz nie może bać się, nie może się wahać".

Mueller: żołnierz nie może się bać
Mueller: żołnierz nie może się baćTVN24

Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica) mówiła, że "w tej sytuacji powinniśmy wszyscy jako scena polityczna mówić jednym głosem".

- Wiemy z informacji, które przekazuje Kosiniak-Kamysz, że jest mnóstwo agresywnych osób, które są atakujące, które na siłę próbują się przedostać (...), ale są też organizacje pozarządowe i o tym też trzeba mówić, które niosą pomoc tym, którzy w tym zamęcie, tłumie, się znajdują".

Dodała, że "powinniśmy dawać gwarancję przeżycia osobom, które są wykorzystywane przez Łukaszenkę".

"Trzeba znaleźć kompromis"

Goście "Kawy na ławę" odnieśli się także do kwestii związków partnerskich. Ministra ds. równości Katarzyna Kotula mówiła w sobotę, że podjęła decyzję o skierowaniu dokumentów rządowego projektu o związkach partnerskich do wykazu prac legislacyjnych. Dodała, że będzie rozmawiać z PSL o szczegółach projektu m.in. o uregulowaniu sytuacji dzieci.

Arłukowicz powiedział, że jest zwolennikiem związków partnerskich, natomiast koalicja rządząca złożona jest z różnych ugrupowań. - Władek Kosiniak-Kamysz nigdy nie był wielkim zwolennikiem związków partnerskich (...) Teraz trzeba znaleźć kompromis - zaznaczył.

Mucha mówiła, że jest za tym, żeby projekt znalazł się w Sejmie. Dodała, że w naszym klubie Polski 2050 "jedna, może dwie osoby zagłosują przeciw". - Szymon Hołownia też jednoznacznie powiedział, że będzie głosował za takim projektem - powiedziała.

Pytana, czy klub zagłosuje za przysposobieniem dzieci, odparła, że to jest pytanie o to, jak będzie wyglądał ten projekt, co będzie zawierał. - Czy będzie zawierał tylko relacje między dwiema osobami, czy też właśnie kwestie dzieci - zaznaczyła. Mucha powiedziała, że zgodziłaby się na przysposobienie dzieci.

Scheuring-Wielgus: dla Lewicy ważne jest to, żeby projekt był rządowy

Scheuring-Wielgus powiedziała, że ustawa jest gotowa. - Jest kompromisem z naszej strony, bo my jako Lewica jesteśmy za równością małżeńską (...) To, że ustawa będzie w takim kształcie, w jakim jest, jest kompromisem w stosunku do naszych koalicjantów - powiedziała.

Wyraziła nadzieję, że rozmowy zaplanowane na przyszły tydzień będą ostatnimi i ustawa będzie procedowana. - Jeśli nie będzie rządowa, będzie poselska. Dla Lewicy ważne jest to, żeby ona była rządowa - mówiła.

Rzepecki: minister Kotula ani nikt z rządu nie chce na ten temat rozmawiać z prezydentem

Doradca prezydenta pytany, czy Andrzej Duda jest zwolennikiem jakiejś legalizacji związków partneskich, czy fundamentalnym przeciwnikiem, odparł, że "fundamentalnym przeciwnikiem".

Rzepecki dodał, że "mógłby pochylić się nad kompromisowym projektem o statusie osoby najbliższej". - Tu jest przestrzeń do rozmowy z panem prezydentem Andrzejem Dudą, natomiast pani minister Kotula ani nikt z rządu na ten temat z panem prezydentem nie chce rozmawiać - powiedział.

Mueller ocenił, że "z biegiem czasu tego typu rozwiązania służą do wprowadzania kolejnych rozwiązań".

- Jeżeli mielibyśmy regulować jakieś kwestie, to można spróbować je regulować na bazie kodeksu cywilnego rozszerzając odpowiednio ewentualnie jakieś przepisy w tym zakresie - powiedział.

Wipler: jeżeli ktoś coś takiego położy na stole ustawę o podatku od spadków, poprzemy

Wipler mówił, że w Polsce bardzo wiele związków nieformalnych, a ich zdecydowana większość to związki heteroseksualne. Jak dodał, mają na kilku poziomach problemy, jednym z nich jest kwestia podatku spadkowego.

Poseł powiedział, że Konfederacja jest otwarta, by zmienić ustawę o podatku od spadków, żeby skończyć z dyskryminacją. - Jeżeli ktoś coś takiego położy na stole, poprzemy. Jeżeli nie położy, my sami położymy na stole - dodał.

Mówił także o kwestii dostępu do danych medycznych. - Jeżeli ktoś chciałby to ułatwić, to zawsze będziemy po jego stronie - powiedział.

- Krok kolejny to jest zrównywanie małżeństwa, które zgodnie z polską konstytucją jest związkiem mężczyzny i kobiety z innymi typami związków zwłaszcza w zakresie dotyczącym przysposobienia dzieci, które nie są dziećmi biologicznymi danej osoby, też kwestia adopcji. To są kwestie, które są dla nas za daleko (idące-red.) - mówił Wipler.

Autorka/Autor:js//mrz

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Sąd obwodowy w Mińsku wydał wyrok śmierci w sprawie obywatela Niemiec – przekazał na Telegramie opozycyjny kanał MotolkoPomogi. Skazany to - według mediów - 30-letni Rico Krieger. Niemieckie MSZ przekazało, że Berlin pozostaje w intensywnym kontakcie z władzami w Mińsku w sprawie jego losu.

Obywatel Niemiec skazany na rozstrzelanie. Decyzja sądu w Mińsku

Obywatel Niemiec skazany na rozstrzelanie. Decyzja sądu w Mińsku

Źródło:
PAP, Reuters
Wadliwa łatka i zakłócenia w chmurze zatrzymały świat. "To największa awaria w historii"?

Wadliwa łatka i zakłócenia w chmurze zatrzymały świat. "To największa awaria w historii"?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W miejscowości Dąbrowa Zielona (woj. śląskie) przypadkowy świadek natknął się na ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy. Miejsce znalezienia ciała znajduje się kilka kilometrów od domu, w którym trzy lata temu doszło do potrójnego zabójstwa. O tę zbrodnię podejrzany jest poszukiwany do dzisiaj Jacek Jaworek. - Nie możemy potwierdzić ani zaprzeczyć, że to zwłoki poszukiwanego Jacka Jaworka - poinformował rzecznik częstochowskiej prokuratury. Jak ustalił nieoficjalnie TVN24 w miejscu, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny, miała pojawić się siostra poszukiwanego Jacka Jaworka. Natomiast według nieoficjalnych ustaleń tvn24.pl kaliber broni, z której mężczyzna miał odebrać siebie życie, pasuje do tego, z której dokonano morderstw trzy lata temu.

Nowe nieoficjalne informacje w sprawie znalezionych zwłok. Na miejscu pojawiła się rodzina Jacka Jaworka

Nowe nieoficjalne informacje w sprawie znalezionych zwłok. Na miejscu pojawiła się rodzina Jacka Jaworka

Źródło:
tvn24.pl

Wspólne białorusko-chińskie ćwiczenia wojskowe z zakresu "działań antyterrorystycznych", prowadzone od 9 lipca do piątku w okolicach Brześcia na Białorusi, obejmowały między innymi scenariusz odbijania portu lotniczego - przekazała chińska armia.

Odbicie lotniska, okrążanie i ściganie celów. Co Chińczycy robili przy granicy z Polską

Odbicie lotniska, okrążanie i ściganie celów. Co Chińczycy robili przy granicy z Polską

Źródło:
PAP

Nieudzielenie pracownikowi czternastodniowego urlopu jest naruszeniem przepisów o urlopach wypoczynkowych - mówi redakcji biznesowej tvn24 Tomasz Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy. Dodaje, że inspektor pracy może skierować do pracodawcy wystąpienie o usunięcie stwierdzonych naruszeń.

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Źródło:
tvn24.pl

"Nie będę tolerował w dyplomacji osób, dla których partia jest ważniejsza od państwa" – napisał w piątek w mediach społecznościowych szef MSZ Radosław Sikorski. Rzecznik resortu Paweł Wroński tłumaczył później, że w ocenie szefa dyplomacji polskie przedstawicielstwo przy Radzie Europy poinformowało zbyt późno o możliwych decyzjach władz RE w sprawie immunitetu Marcina Romanowskiego. - Sikorski zdecydował o przyspieszeniu powrotu do kraju kierownictwa placówki - przekazał Wroński.

Sikorski przyspiesza powrót do kraju kierownictwa ambasady przy Radzie Europy. Chodzi o Romanowskiego

Sikorski przyspiesza powrót do kraju kierownictwa ambasady przy Radzie Europy. Chodzi o Romanowskiego

Źródło:
PAP

Poseł PiS Krzysztof Sobolewski, były sekretarz generalny tej partii, zrzekł się immunitetu. Jako pełnomocnik wyborczy PiS ma odpowiadać za nieusunięcie plakatów kandydatów tej partii po wyborach parlamentarnych.

Krzysztof Sobolewski zrzekł się immunitetu. Chodzi o plakaty wyborcze PiS

Krzysztof Sobolewski zrzekł się immunitetu. Chodzi o plakaty wyborcze PiS

Źródło:
PAP

W Wielkiej Brytanii zapadł wyrok po nieumyślnym spowodowaniu śmierci 11-letniej dziewczynki. 34-letnia Jesmin Akter została skazana za to, że nielegalnie sprowadziła truciznę z Włoch i rozrzuciła ją w swoim mieszkaniu, chcąc pozbyć się z niego pluskiew. Powstały gaz rozprzestrzenił się do okolicznych mieszkań i spowodował śmierć dziecka.

Chciała zwalczyć pluskwy w mieszkaniu. Trujący gaz zabił 11-latkę

Chciała zwalczyć pluskwy w mieszkaniu. Trujący gaz zabił 11-latkę

Źródło:
"Guardian", "Telegraph"

Prezydent USA Joe Biden wznowi kampanię wyborczą w przyszłym tygodniu po zakończeniu izolacji, związanej z łagodnymi objawami COVID-19 - poinformowała w piątek szefowa kampanii demokraty. "Joe Biden dał jasno do zrozumienia: bierze udział w tym wyścigu i chce go wygrać. Nie ma planu na alternatywnego kandydata" - zapewnia sztab prezydenta.

Wątpliwości wokół Joe Bidena. Jego sztab zabrał głos

Wątpliwości wokół Joe Bidena. Jego sztab zabrał głos

Źródło:
Reuters, PAP

W piątek doszło do dwóch awarii jednocześnie - jednej związanej z oprogramowaniem MS i drugiej z aktualizacją oprogramowania zewnętrznej firmy CrowdStrike - poinformowała rzeczniczka Microsoft Polska Anna Klimczuk. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem usług – podała firma. Firma Crowdstrike poinformowała, że globalna awaria wynikła z błędu firmy i to nie był cyberatak.     

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Źródło:
PAP

Na Bali doszło do wypadku śmigłowca turystycznego. Służby przekazały, że choć maszyna się rozbiła, to wszystkie osoby obecne na pokładzie przeżyły zdarzenie.

Wypadek turystycznego śmigłowca na Bali. Zaplątał się w sznurek latawca

Wypadek turystycznego śmigłowca na Bali. Zaplątał się w sznurek latawca

Źródło:
ABC News, Jakarta Post

Nowa edycja dopłat do fotowoltaiki ruszy 2 września - przekazała na konferencji prasowej Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu i środowiska. Warunkiem otrzymania dofinansowania z programu w przypadku nowych instalacji będzie dodatkowy zakup magazynu energii. W ramach programu będzie można dostać do 28 tysięcy złotych.

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Źródło:
PAP

Słowaccy ratownicy odnaleźli w piątek ciało 61-letenigo turysty z Polski, który idąc we mgle stracił orientację i spadł z grani podczas schodzenia z Małego Kieżmarskiego Szczytu w kierunku Rakuskiej Czuby - poinformowali słowaccy ratownicy górscy.

Śmiertelny wypadek w Tatrach na Słowacji. Nie żyje polski turysta

Śmiertelny wypadek w Tatrach na Słowacji. Nie żyje polski turysta

Źródło:
PAP

Jeśli pilnie nie zostaną wdrożone odpowiednie działania, w wyniku rozprzestrzeniania się opornych na leki pasożytów wywołujących malarię zagrożone będą miliony istnień ludzkich - przestrzegają naukowcy w opublikowanym w czwartek w "Science" artykule.

Malaria oporna na leki. Naukowcy o śmiertelnym zagrożeniu dla milionów osób

Malaria oporna na leki. Naukowcy o śmiertelnym zagrożeniu dla milionów osób

Źródło:
BBC, tvn24.pl
"Tragedia naszych czasów" i kryminalne zagadki na lata

"Tragedia naszych czasów" i kryminalne zagadki na lata

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Oznaczony pojazd organizacji humanitarnej World Central Kitchen został trafiony rosyjskim ładunkiem wybuchowym wystrzelonym z drona w pobliżu Ołeksandriwki w Ukrainie. W środku był tylko kierowca, któremu, jak przekazała WCK, nic się nie stało. Według Pawła Szota to Polak.

Atak na samochód World Central Kitchen. W środku był pracujący dla organizacji Polak

Atak na samochód World Central Kitchen. W środku był pracujący dla organizacji Polak

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Firmy i usługi z całego świata zostały w piątek dotknięte poważną awarią informatyczną. Jak potwierdziła firma CrowdStrike, sytuację spowodował błąd w aktualizacji jej oprogramowania. Firma Microsoft przekazała, że doszło również do awarii po jej stronie.

To ta firma stoi za globalną awarią. Czym jest CrowdStrike?

To ta firma stoi za globalną awarią. Czym jest CrowdStrike?

Źródło:
CNN, BBC, PAP, tvn24.pl

W piątek miała miejsce globalna awaria systemów informatycznych. Utrudnienia znacząco wpłynęły i częściowo nadal wpływają na działalność gospodarki, w tym linii lotniczych, terminali morskich, niektórych banków. Firma CrowdStrike tworząca oprogramowanie antywirusowe przekazała w oświadczeniu, że do problemów doszło w wyniku nieudanej poprawki do jednego z jej produktów. Microsoft dodał, że równocześnie doszło też do problemów z jego własnym oprogramowaniem. Chaos to efekt połączonego skutku tych dwóch awarii.

Globalna awaria informatyczna uderzyła w systemy na lotniskach, szpitale i banki

Globalna awaria informatyczna uderzyła w systemy na lotniskach, szpitale i banki

Aktualizacja:
Źródło:
BBC, CNN

Jeden z liderów białoruskiej opozycji Paweł Łatuszka poinformował, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nakłaniania do jego zabójstwa. Prokuratura potwierdziła tę informację, wskazując, że białoruski opozycjonista ma w śledztwie status pokrzywdzonego i nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nakłaniania do zabójstwa Pawła Łatuszki     

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nakłaniania do zabójstwa Pawła Łatuszki     

Źródło:
PAP

15-letni chłopiec został pogryziony przez psa w Piotrówku na Dolnym Śląsku. 15-latkowi udzielili pomocy strażacy. Według relacji komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej z Jordanowa Śląskiego chłopiec został pogryziony podczas rozdzielania psów. 

Pogryziony 15-latek. Próbował rozdzielić psy

Pogryziony 15-latek. Próbował rozdzielić psy

Źródło:
tvn24.pl

17-letni Artem został zaatakowany maczetą na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. Z ranami głowy i ręki trafił do szpitala, przeszedł operację. Wiele osób chce mu pomóc, wsparcie obiecał konsul Ukrainy, uruchomiono także zbiórkę pieniędzy na rehabilitację nastolatka. Artem zaskoczony tym odzewem część pieniędzy postanowił przeznaczyć na domy dziecka w Polsce.

17-letni Artem stracił palec po ataku maczetą. "Jestem zaskoczony, że tak wielu Polaków chce mi pomóc"

17-letni Artem stracił palec po ataku maczetą. "Jestem zaskoczony, że tak wielu Polaków chce mi pomóc"

Źródło:
tvn24.pl

Marcin Romanowski nie trafił do aresztu. Wnioskowała o to prokuratura, ale nie zgodził się sąd. Mamy całe uzasadnienie tej decyzji. Prokuratura ma czas do wtorku na ewentualne zażalenie.

Mamy całe uzasadnienie sądu w sprawie Romanowskiego

Mamy całe uzasadnienie sądu w sprawie Romanowskiego

Źródło:
TVN24

"Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami o cenach energii" - pisze Ministerstwo Klimatu i Środowiska, dodając, że nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd. "To kolejna fala ataków, która ma na celu sianie strachu w społeczeństwie i wyłudzanie danych oraz pieniędzy" - ostrzega resort klimatu.

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Dwuletni chłopiec wypadł przez okno z trzeciego piętra w jednym z bloków w Kraśniku (Lubelskie). Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Dwulatek wypadł przez okno z trzeciego piętra

Dwulatek wypadł przez okno z trzeciego piętra

Źródło:
tvn24.pl

Pogodna, słoneczna i bardzo ciepła aura utrzyma się do końca tygodnia. Później Polska znajdzie się w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, który, oprócz ochłodzenia, przyniesie przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Przed nami gorący weekend. Nowy tydzień przyniesie zmianę

Przed nami gorący weekend. Nowy tydzień przyniesie zmianę

Źródło:
tvnmeteo

13 milionów, 20 milionów, a nawet 22 miliony złotych mieli rzekomo już otrzymać w ramach premii ministrowie i wiceministrowie obecnego rządu - taki przekaz rozsyłany jest w mediach społecznościowych. Powstał po artykule jednego z dzienników, którego informacje zostały jednak przeinaczone.

22 miliony złotych nagród dla ministrów i wiceministrów? Nie, "nie otrzymywali"

22 miliony złotych nagród dla ministrów i wiceministrów? Nie, "nie otrzymywali"

Źródło:
Konkret24

Dwuletni chłopiec bez opieki spacerował w sąsiedztwie parku w Ustrzykach Dolnych (Podkarpackie). Dwaj nastolatkowie zainteresowali się jego losem i zaalarmowali służby. Chłopczyk nie potrafił wskazać, gdzie mieszka, nie wiadomo było także, jak się nazywa. Dzięki policjantom bezpiecznie wrócił do domu.

Dwulatek bez opieki w parku. Zainteresowali się nim dwaj nastolatkowie

Dwulatek bez opieki w parku. Zainteresowali się nim dwaj nastolatkowie

Źródło:
tvn24.pl

W weekend w Polsce znów zrobi się upalnie, wrócą też burze. W związku z wysoką temperaturą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia.

Upały szybko wrócą. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Upały szybko wrócą. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Źródło:
IMGW
"Zastanawiam się nad zmianą nazwiska na Wnuk Ingmara Bergmana"

"Zastanawiam się nad zmianą nazwiska na Wnuk Ingmara Bergmana"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl