"Tak jak ustaliliśmy, nie powiedziałem nic", "kocham cię". Liderzy Trzeciej Drogi i Lewicy w ogniu pytań o koalicję

Źródło:
TVN24
"Władku kochany, chciałem tylko ci powiedzieć, że tak jak ustaliliśmy, nie powiedziałem nic"
"Władku kochany, chciałem tylko ci powiedzieć, że tak jak ustaliliśmy, nie powiedziałem nic"TVN24
wideo 2/10
"Władku kochany, chciałem tylko ci powiedzieć, że tak jak ustaliliśmy, nie powiedziałem nic"TVN24

Liderzy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy dbają, by nie ujawniać szczegółów umowy koalicyjnej. Przykładem tego była rozmowa na sejmowym korytarzu współprzewodniczącego Nowej Lewicy Włodzimierza Czarzastego i szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza z dziennikarzami. W odpowiedzi na liczne pytania politycy wymieniali się wzajemnymi kurtuazjami. - Władku kochany, chciałem powiedzieć, że tak jak ustaliliśmy, nie powiedziałem nic - podkreślał Czarzasty. O "miłości i wzajemnym szacunku" mówił także tego dnia lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Donald Tusk ogłosił w poniedziałek we Wrocławiu, że "koalicja jest dopięta w każdym drobnym fragmencie". - Będziemy gotowi do parafowania umowy koalicyjnej jeszcze przed Świętem Niepodległości. Myślę, że w piątek liderzy, którzy prowadzili te negocjacje, będą mogli publicznie potwierdzić, że koalicja jest faktem - przekazał. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Co znajdzie się w umowie koalicyjnej? Ma zostać ogłoszona na dniach

Czarzasty: spotykamy się prawie codziennie

W czwartek o szczegóły umowy koalicyjnej dziennikarze pytali na korytarzu sejmowym wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego z Lewicy. - Rozmowy idą normalnie, spotykamy się prawie codziennie, rozpatrujemy wszystkie warianty, jest super atmosfera - opisywał. - Jutro przekażemy te informacje, które ustalimy wieczorem na spotkaniu - zapewniał.

- To jest bardzo trudna koalicja czterech struktur, czterech formacji, które mają w bardzo wielu sprawach różne zdanie. W związku z tym naprawdę ułożenie tego wszystkiego, żeby to było stabilne, nie jest łatwe - przyznał. Na zwrócenie uwagę, że tak o rozmowach koalicyjnych mówią osoby ze strony Prawa i Sprawiedliwości, Czarzasty odparł, że "PiS mówi to złośliwie i bez sensu, nie mając wiedzy". - A my właśnie potrafimy się dogadać, mówię to z uśmiechem i z wielką empatią - dodał.

Czarzasty tłumaczył, że koalicja chce "kierować naszym państwem rozsądnie i nie przez cztery lata, tylko przez osiem". - Jak najdłużej, jeśli to będą rządy rozsądne, w co wierzę. Nie możemy na początku, jak daliśmy sobie słowo, łamać tego słowa. Ja przepraszam wszystkich za to, że to jest takie bardzo enigmatyczne. Jestem politykiem z dużym stażem. Ja po raz pierwszy widzę coś takiego, że jak ktoś się umówił, to nie wypuszcza informacji - powiedział.

Czarzasty: rozmowy idą normalnie, spotykamy się prawie codziennie, rozpatrujemy wszystkie warianty
Czarzasty: rozmowy idą normalnie, spotykamy się prawie codziennie, rozpatrujemy wszystkie wariantyTVN24

"Władku kochany". Liderzy zgodnie milczą

W tym momencie na korytarzu pojawił się szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, do którego podszedł Czarzasty. - Władku kochany, chciałem tylko ci powiedzieć, że tak jak ustaliliśmy, nie powiedziałem nic - ogłosił Kosiniakowi-Kamyszowi, po czym odszedł.

Dziennikarze wobec tego pytali szefa PSL, czy obejmie stanowisko wicepremiera lub szefa resortu obrony. - Wszystko idzie w dobrym kierunku, w najlepszym możliwym kierunku - odparł. Na te słowa zareagował Czarzasty, który cofnął się i oświadczył Kosiniakowi Kamyszowi: - Bardzo cię kocham.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz Czarzasty w SejmieTVN24

- Już jesteśmy po wyznaniach, które padły. To potwierdza tę tezę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Umowa programowa, podział obowiązków, powołanie rządu. Proszę tylko naszych wyborców o cierpliwość nie z naszej winy, to jest bardzo ważne, bo wiemy jak bardzo wiele osób chce, żeby już się dokonała zmiana. Niestety te decyzje, które zostały podjęte, nominacje na premiera, nie sprawiają, że to jest szybko i dynamicznie - tłumaczył.

- My jesteśmy gotowi, program jest przygotowany, dopinamy ostatnie szczegóły. Rozpoczyna się nowa kadencja Sejmu w poniedziałek. Jesteśmy gotowi z wyłonieniem marszałka, prezydium Sejmu i Senatu - dodał.

Dopytywany po raz kolejny, czy zostanie ministrem obrony narodowej, Kosiniak-Kamysz powtarzał, ze "wszystkie decyzje personalne dotyczące składy Radu Ministrów będzie przedstawiał prezes Rady Ministrów". W tym czasie kamery uchwyciły, że Włodzimierz Czarzasty zatrzymał się w drzwiach, oparł się o framugę i przysłuchiwał się wypowiedzi szefa PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz Czarzasty w SejmieTVN24

Kosiniak-Kamysz usłyszał także pytanie, czy usłyszał od PiS propozycję bycia premierem. - Ja poszedłem z jasnym przekazem do pana prezydenta, kto jest naszym kandydatem na premiera. Kandydatem formacji, które tworzyły pakt senacki jest Donald Tusk - odparł.

W wyborach do Sejmu, które odbyły się 15 października, KO zdobyła 157 mandatów, Trzecia Droga - 65, a Nowa Lewica - 26, co daje im większość 248 posłów. Liderzy tworzących te komitety wyborcze ugrupowań zapowiedzieli podpisanie umowy koalicyjnej w celu stworzenia rządu, na którego czele miałby stanąć szef PO Donald Tusk.

CZYTAJ TAKŻE:

Hołownia: nasza miłość, wzajemny szacunek jest powszechnie znana

W Sejmie tego dnia o koalicji wypowiadał się na konferencji szef Polski 2050 Szymon Hołownia. - Jeżeli koalicja demokratyczna, której jestem częścią, wybierze w poniedziałek marszałka Sejmu, to prezydent, w osobie tego marszałka Sejmu, będzie miał żywy, chodzący dowód, kto ma w tym Sejmie większość. To dowód, którego nie można zanegować żadną ekwilibrystyką i mam nadzieję, że prezydent, człowiek przytomny, sprawny polityk, tego rodzaju chodzącego i żywego dowodu, kto ma większość w parlamencie, nie zignoruje - mówił.

Hołownia zwracał uwagę, że "PiS zrobił potworny bałagan w Radzie Ministrów". - Przesuwanie kompetencji i działów, tworzenie ministerstw tak naprawdę po to, żeby napchać tam podsekretarzy stanu, to była plaga tego rządu - podkreślił.

Konferencję Hołowni następnie przerwał przechodzący korytarzem Czarzasty, który wcześniej spotkał się w tym miejscu z Kosiniakiem-Kamyszem. - Szymon Hołownia. Fajny, mądry człowiek, jedna z osób, która wszystko konstruuje. Pełne wyrazy szacunku. Mówimy to samo, bo jesteśmy rozsądni, przewidywalni i dogadani - oświadczył polityk Lewicy.

Hołownia skomentował te słowa, twierdząc, że jego "serce bije tak gorąco w stronę pana marszałka Czarzastego, że nie wiem, czy dłużej to wytrzyma". - Ale nasza miłość, wzajemny szacunek jest powszechnie znana i nigdy nie zostanie wystawiona na próbę - oświadczył.

Czarzasty: Hołownia to fajny, mądry człowiek. Hołownia: nasza miłość, wzajemny szacunek jest powszechnie znana
Czarzasty: Hołownia to fajny, mądry człowiek. Hołownia: nasza miłość, wzajemny szacunek jest powszechnie znanaTVN24

Autorka/Autor:akw / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Premier wprowadził stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP, które mają obowiązywać do 31 maja 2024 roku - poinformowało w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Jak czytamy w komunikacie, "są one sygnałem dla służb i administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności".

Stopnie alarmowe w Polsce. Jest decyzja premiera

Stopnie alarmowe w Polsce. Jest decyzja premiera

Źródło:
tvn24.pl

Mamy dobrą wiadomość dla nas wszystkich. To już jest taka kropka postawiona nad i. Jest formalna zgoda z Komisji Europejskiej. Zarówno akceptacja formalna pierwszego wniosku o wypłatę pierwszych pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, jak i akceptacja formalna warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych - powiedziała w czwartek Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ministra funduszy i polityki regionalnej. Jak dodała, odblokowano w sumie 600 miliardów złotych, "15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski".

"15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski". Ministra tłumaczy

"15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski". Ministra tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komisja Europejska dokonała bardzo jasnej oceny zmian, dlatego zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze - powiedziała w rozmowie z korespondentem TVN24 Maciejem Sokołowskim wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Źródło:
TVN24

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie z ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, skomentował sprawę. "Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem - przepraszam" - napisał.

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Słowa Władimira Putina o tym, że Rosja zbroi się i de facto przestawiła się na tryb wojenny, są prawdziwe - oświadczył w czwartek premier Donald Tusk na wspólnej konferencji z premier Łotwy w Warszawie. Jak mówił, nie tylko "agresywną retorykę", ale także decyzje, które prezydent Rosji zapowiedział w tym wystąpieniu "trzeba traktować śmiertelnie serio".

Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio

Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio

Źródło:
TVN24, PAP

Komisja Europejska (KE) podjęła dwie decyzje w sprawie odblokowania unijnych środków dla Polski. Chodzi o Krajowy Plan Odbudowy (KPO) i fundusze spójności. Do Polski ma trafić łącznie około 600 miliardów złotych.

Potężne pieniądze dla Polski. Jest decyzja

Potężne pieniądze dla Polski. Jest decyzja

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komisja Europejska wydała w czwartek pozytywną ocenę pierwszego wniosku Polski o płatności z Funduszu Odbudowy, co otwiera drogę do wypłaty Polsce ponad sześciu miliardów euro z KPO. Poprzedni rząd nie zdołał sprowadzić ogromnych unijnych funduszy do naszego kraju. Dlaczego nie składał w tej sprawie wniosku? Reporter TVN24 pytał o to w Sejmie Waldemara Budę, byłego ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Pieniądze z KPO, brak wniosku rządu PiS i pytania do byłego ministra. "Czy pan mnie widzi?"

Pieniądze z KPO, brak wniosku rządu PiS i pytania do byłego ministra. "Czy pan mnie widzi?"

Źródło:
TVN24

Trwa spotkanie premiera Donalda Tuska z rolniczymi organizacjami związkowymi. Obok szefa rządu w rozmowach uczestniczy między innymi minister rolnictwa Czesław Siekierski.

Donald Tusk rozmawia z rolnikami. Spotkanie w Centrum Dialog

Donald Tusk rozmawia z rolnikami. Spotkanie w Centrum Dialog

Źródło:
PAP

Rada nadzorcza Polskich Portów Lotniczych (PPL) odwołała Stanisława Wojterę z funkcji prezesa. Oddelegowała także przewodniczącego rady Łukasza Chaberskiego do czasowego pełnienia funkcji prezesa.

Prezes Polskich Portów Lotniczych odwołany

Prezes Polskich Portów Lotniczych odwołany

Źródło:
PAP

Przegotowanie kranówki pomaga w pozbyciu się z niej mikroplastiku - informują chińscy naukowcy. Najskuteczniej proces ten przebiega w twardej wodzie, zawierającej wyższą zawartość węglanu wapnia.

Jak pozbyć się mikroplastiku z kranówki? Badacze opracowali prostą metodę

Jak pozbyć się mikroplastiku z kranówki? Badacze opracowali prostą metodę

Źródło:
PAP
Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wiedzieliśmy o sobie dużo, mamy wspólnych przyjaciół i kolegów - mówił Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie filmu "Diuna: Część druga". Miało to miejsce na Węgrzech, w okolicznościach, o których reżyser Denis Villeneuve żartował, że "to najlepszy sposób, by się poznać".

"Próbowaliśmy się pozabijać". Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie "Diuny"

"Próbowaliśmy się pozabijać". Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie "Diuny"

Źródło:
LA Times

Znamy najnowszą listę najbogatszych Polaków. W tegorocznym rankingu jest kilka zaskoczeń - napisał "Forbes". Miesięcznik zaznaczył, że jesteśmy coraz bliżej chwili, gdy całą listę stu najbogatszych Polaków wypełnią wyłącznie miliarderzy. Pozycję lidera w najnowszym zestawieniu utrzymał Michał Sołowow.

Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Źródło:
"Forbes", tvn24.pl

Policjanci i strażacy szukali w środę 4-letniej dziewczynki, która uciekła mamie i pobiegła do lasu. Dziecko zostało odnalezione całe i zdrowe około dwa kilometry od domu.

Czterolatka pobiegła do lasu, mama nie mogła jej dogonić

Czterolatka pobiegła do lasu, mama nie mogła jej dogonić

Źródło:
tvn24.pl

Wojewoda Mariusz Frankowski, na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków odwołał prof. dra hab. Jakuba Lewickiego z pełnienia funkcji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie urzędu.

Mazowiecki konserwator zabytków odwołany ze stanowiska

Mazowiecki konserwator zabytków odwołany ze stanowiska

Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego Dariusza Korneluka - powiedział w czwartek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik. Jak mówił, trwa spór kompetencyjny wokół kwestii związanych z tym urzędem.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP: Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego 

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP: Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego 

Źródło:
PAP

Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał umowę z rządem USA na dostawę zintegrowanego systemu dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową dla II fazy programu Wisła oraz programu Narew.

Umowa z rządem USA podpisana. Chodzi o programy Wisła i Narew

Umowa z rządem USA podpisana. Chodzi o programy Wisła i Narew

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Europoseł z Solidarnej Polski Patryk Jaki od jakiegoś czasu powtarza w wywiadach, że został już wystawiony akt oskarżenia dla Krzysztofa Brejzy w sprawie afery fakturowej i że postawiono mu zarzuty. Natomiast poseł Brejza twierdzi, że Jaki rozpowszechnia kłamstwa. Sprawdziliśmy, kto ma rację.

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Źródło:
Konkret24

Do samego końca nie było pewne, czy Anya Taylor-Joy pojawia się w drugiej części "Diuny". W rozmowie z dziennikarzami reżyser Denis Villeneuve przyznał, że utrzymywano jej rolę w tajemnicy "w ramach eksperymentu".

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

Źródło:
Hollywood Reporter

Za rządów Zjednoczonej Prawicy CBA podsłuchiwało i nagrywało rozmowy telefoniczne z prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem - pisze w czwartek Onet. Portal opisuje kulisy operacji specjalnej pod kryptonimem "Vampiryna". Wspomina o samolocie wynajętym przez Orlen, który poleciał do Chin i z powrotem "na pusto", za ogromne pieniądze. Jest także wątek handlarza bronią i papieża, któremu Obajtek w samym środku pandemii sprezentował warte miliony złotych wyposażenie ochronne. Sprawa nigdy nie trafiła do prokuratury, mimo wniosków ze strony agentów CBA - czytamy w artykule.

Operacja "Vampiryna". Obajtek nagrywany przez CBA. "To historia jak z powieści sensacyjnej"

Operacja "Vampiryna". Obajtek nagrywany przez CBA. "To historia jak z powieści sensacyjnej"

Źródło:
Onet

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Według policji, podejrzani posługiwali się podrobionymi, amerykańskimi dokumentami i wyłudzonymi aktami zgonu. W sprawie postawiono już zarzuty, jednym z podejrzanych jest wieloletni muzyk formacji Kult.

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę w Ostródzie policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Mieli rany kłute i cięte zadane ostrym narzędziem. Zatrzymano ich 27-letnią córkę. Zostanie jej przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa.

Znaleziono zwłoki małżeństwa. Córka usłyszy zarzut zabójstwa

Znaleziono zwłoki małżeństwa. Córka usłyszy zarzut zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Spółka Barbora Polska kończy działalność w naszym kraju. Platforma zajmowała się dostawą artykułów spożywczych do domu w dużych miastach. Ostatnie dostawy zaplanowano do końca tego tygodnia.

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Źródło:
tvn24.pl
"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Szwajcaria chce globalnej dyskusji na temat technologii umożliwiających wpływanie na ziemski klimat, zwłaszcza ograniczających ilość światła słonecznego docierającego do naszej planety. Debata ma mieć miejsce na trwającej w Kenii szóstej Sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska. Technologie te jednak wywołują ogromne kontrowersje i dzielą naukowców.

Szwajcaria proponuje zasłonięcie Słońca. Kontrowersyjny pomysł dzieli naukowców

Szwajcaria proponuje zasłonięcie Słońca. Kontrowersyjny pomysł dzieli naukowców

Źródło:
Guardian, tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Ktoś nagrał, jak przecina gilotyną małego kota, i umieścił drastyczne nagranie w internecie. Film trafił do OTOZ Animals, które o sprawie powiadomiło policję. - Poziom bestialstwa poraża - komentują obrońcy zwierząt i zapowiadają, że będą walczyć o najwyższy wymiar kary dla sprawców. Policja weryfikuje nagranie i próbuje ustalić autora.

Przecięli kota na pół, film wrzucili do sieci. "Poziom bestialstwa poraża"

Przecięli kota na pół, film wrzucili do sieci. "Poziom bestialstwa poraża"

Źródło:
tvn24.pl

Na uniwersytecie w Mediolanie 398 studentów medycyny spośród 408 nie zdało egzaminu z mikrobiologii. Sprawdzianu nie zaliczył studentom znany włoski wirusolog, profesor Roberto Burioni. Jak przyznał, ponad 40 procent studentów nie potrafiło nawet zdiagnozować grypy.

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

Źródło:
PAP, La Nazione

Wiceszef MSWiA Piotr Wawrzyk bardzo wyraźnie wskazał w mailu, że osobą do kontaktu w sprawie przekazywania wiz jest Edgar Kobos - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" były konsul generalny Polski w Mumbaju Damian Irzyk. Gość TVN24 opisał, jak wyglądały grupy "filmowców" z Indii. - Okazało się, że tam jest jakiś choreograf, który nie potrafi tańczyć, aktor, który nie był w stanie wskazać ani jednego filmu - mówił.

Były konsul w Mumbaju o "filmowcach" z Indii. "Choreograf, który nie potrafi tańczyć"

Były konsul w Mumbaju o "filmowcach" z Indii. "Choreograf, który nie potrafi tańczyć"

Źródło:
TVN24

Już nie obywatele Ukrainy dominują wśród cudzoziemców, którzy dostają zezwolenia na pracę w Polsce. W czołówce są teraz mieszkańcy krajów Azji. Jednak w 2023 roku wydano w sumie cudzoziemcom spoza UE mniej pozwoleń na pracę niż w 2022 roku. Spośród tych, którzy u nas już pracują, coraz więcej płaci składki do ZUS.

Mniej pozwoleń na pracę dla cudzoziemców. Zmiana w czołówce krajów

Mniej pozwoleń na pracę dla cudzoziemców. Zmiana w czołówce krajów

Źródło:
Konkret24

Bez stworzenia dobrego, bezpiecznego świata, który odpowie na wyzwanie, jakie stoi dzisiaj przed młodzieżą XXI wieku, dobre funkcjonowanie naszego kraju stoi pod znakiem zapytania - powiedziała ministra edukacji Barbara Nowacka. W środę uczestniczyła w konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania". Pojawili się na niej też między innymi ministra rodziny pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny, a także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Źródło:
PAP, TVN24

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"