TVN24 | Polska

21-latka zgłosiła gwałt. Podejrzanego zatrzymano w innym województwie

TVN24 | Polska

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Wągrowcu
Do zdarzenia doszło w Wągrowcu Google Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Wągrowcu

21-letnia mieszkanka Wągrowca (woj. wielkopolskie) zgłosiła policji, że padła ofiarą gwałtu. Mężczyznę podejrzewanego o jego dokonanie zatrzymano na terenie innego województwa. Teraz prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt dla zatrzymanego.

Policjanci w niedzielę odebrali zgłoszenie od młodej mieszkanki Wągrowca, która miała paść ofiara gwałtu. - Otrzymaliśmy informacje o możliwości popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę 21-latki - mówi Dominik Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Śledczy wnioskują o areszt

Do zdarzenia miało dojść w nocy z soboty na niedzielę. - Sprawca jest obcokrajowcem i nie mieszka na stałe w Wągrowcu. W wyniku poczynionych ustaleń mężczyzna został zatrzymany przez policjantów poza terenem naszego województwa - przekazuje Zieliński. 

W sprawie wszczęto prokuratorskie śledztwo. - Mężczyzna został zatrzymany w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie - red.) - przekazał Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak informuje, zatrzymany to 24-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna wkrótce miał pojechać do pracy na terenie Szwecji. 21-latkę poznał tego samego dnia na dyskotece. - Usłyszał zarzut doprowadzenia innej osoby do obcowania płciowego - mówi Wawrzyniak.

Mężczyzna przyznał się do winy, choć jak wyjaśniał, "miało to się odbywać za obopólną zgodą". Grozi mu do trzech lat więzienia.

Prokuratura złożyła w sądzie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości