Umowa koalicyjna PiS i Partii Republikańskiej. Goście "Kawy na ławę" komentują

Źródło:
TVN24
Gasiuk-Pihowicz: to umowa o grabieży Polski
Gasiuk-Pihowicz: to umowa o grabieży PolskiTVN24
wideo 2/12
Gasiuk-Pihowicz: to umowa o grabieży PolskiTVN24

To umowa, której polska scena polityczna jeszcze nie widziała - powiedziała prezes Porozumienia Magdalena Sroka, która odniosła się w "Kawie na ławę" do zapisów umowy koalicyjnej Prawa i Sprawiedliwości oraz Partii Republikańskiej. Zdaniem przewodniczącego klubu Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego "wszyscy z publicznych pieniędzy płacimy za to, żeby większość rządząca się nie rozpadła". Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot stwierdził, że "kwestie personalne zawsze są przedmiotem ustaleń politycznych".

Goście "Kawy na ławę" odnieśli się do ujawnionych przez tvn24.pl zapisów umowy koalicyjnej Prawa i Sprawiedliwości oraz Partii Republikańskiej, która została zawarta w październiku 2021 roku. Zdecydowana większość punktów odnosi się do podziału władzy: miejsc na listach, stanowisk w rządzie oraz w finansowanych z publicznych pieniędzy instytucjach. Tylko jeden w sposób ogólny odnosi się do programu.

Czytaj więcej: Najpierw podzielili łupy, teraz zjedli kolację z prezesem. A co z tajną umową PiS z partią Bielana? Ujawniamy jej zapisy

Sroka: dzisiaj jest postawiona teza trzy razy "k"

Prezes Porozumienia Magdalena Sroka, której partia w przeszłości była członkiem koalicyjnego rządu z PiS, przywołała w tym kontekście słowa Jarosława Kaczyńskiego, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. - A dzisiaj, kiedy takie umowy wypływają, widzimy, że ta doktryna się zmieniła - stwierdziła.

Jak kontynuowała, "dzisiaj do polityki idzie się dla pieniędzy na pewno w wydaniu Adama Bielana i Partii Republikańskiej". - Ta umowa jest umową, której polska scena polityczna jeszcze nie widziała - oceniła.

Zdaniem polityk "dzisiaj jest postawiona teza trzy razy 'k', czyli kasa, kasa, kasa". - I tutaj Adam Bielan wiedzie prym. I te wszystkie stanowiska, frukty i możliwości, które mają, pokazują, że dla nich liczą się tylko pieniądze - dodała Sroka.

Sroka: dzisiaj jest postawiona teza trzy razy "k"
Sroka: dzisiaj jest postawiona teza trzy razy "k"TVN24

Emilewicz: jest normalną rzeczą, że w umowach koalicyjnych są tego typu zapisy

Posłanka klubu parlamentarnego PiS, była wicepremier Jadwiga Emilewicz mówiła, że "być może jest jedyną, która przeczytała reportaż tvn24.pl dotyczący tej rzekomo skandalicznej umowy". - Jeżeli mówimy o tym, które obszary zakresu państwa przejmuje jeden z koalicjantów, no to na Boga, przecież to jest element każdych zapisów koalicyjnych - komentowała.

Emilewicz przekonywała, że jest "normalną rzeczą, że w umowach koalicyjnych są tego typu zapisy".

- Najpierw dogadujemy się, co do programu. To porozumienie programowe zostało zawarte w 2015 roku, powtórzone w 2019 roku. Nowa umowa koalicyjna powstała podczas, powiedzmy sobie otwarcie, kryzysu w koalicji rządzącej, czyli wtedy, kiedy część partii Porozumienie uznała, że zapisy partii koalicyjnej z 2019 roku obowiązują nadal i chcemy biec do jednej bramki, a część uznała, że idzie inną drogą - stwierdziła.

Emilewicz: jest normalną rzeczą, że w umowach koalicyjnych są tego typu zapisy
Emilewicz: jest normalną rzeczą, że w umowach koalicyjnych są tego typu zapisyTVN24

Gawkowski: płacimy za to, żeby żeby większość się nie rozpadła

Przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski mówił, że "Jarosław Kaczyński pilnuje większości parlamentarnej, wydając pieniądze publiczne na to, żeby opłacać kasą ludzi trzymających się blisko rządu". - Za pieniądze nas wszystkich płacimy za to, żeby większość się nie rozpadła - ocenił.

- Skoro już wiemy, że pan Kaczyński nie ma wpływu na posłów, którzy mieli ideowo ze swoich list kandydować i trzeba ich kupować po to, żeby przytrzymać ich przy rządzie, to nie jest zaskoczenie. Prawo i Sprawiedliwość działa tak od wielu lat - komentował Gawkowski.

- Ja stawiam znak zapytania, czy chodzi naprawdę o Polskę, czy o to, żeby utrzymać władzę dla pieniędzy? - dodał.

Gawkowski: z publicznych pieniędzy płacimy za to, żeby większość się nie rozpadła
Gawkowski: z publicznych pieniędzy płacimy za to, żeby większość się nie rozpadłaTVN24

Szrot: kwestie personalne zawsze są przedmiotem ustaleń politycznych

Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot pytany przez Konrada Piaseckiego o zapisy umowy pomiędzy PiS a Partią Republikańską odparł, że "pan redaktor zachowuje się tak, jakby odkrył Amerykę".

- Kwestie personalne zawsze są przedmiotem ustaleń politycznych, natomiast ten temat jest trochę obok mojego resortu, gdyż współpracę pana prezydenta i z koalicją rządową, i z opozycją regulują zapisy konstytucji - powiedział.

- Pana prezydenta interesuje przede wszystkim, żeby Polska miała stabilny rząd, który jest oparty na większościowej koalicji. Pan prezydent jest doświadczonym politykiem i rozumie różne uwarunkowania, na podstawie których ta koalicja jest zawierana - dodał.

Szrot: kwestie personalne zawsze są przedmiotem ustaleń politycznych
Szrot: kwestie personalne zawsze są przedmiotem ustaleń politycznychTVN24

Gasiuk-Pihowicz: to umowa o grabieży Polski

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała, że rozumie, kiedy "umowy koalicyjne dotyczą programu, wskazują, jaki minister bierze na siebie odpowiedzialność za realizację poszczególnego programu".

- Natomiast to (umowa PiS i Partii Republikańskej - red.) nie jest umową koalicyjną. Sprzeciwiam się nazywaniu tego dokumentu umową koalicyjną. To była umowa o grabieży o Polski, o tym, kto chapnie NCBiR, kto chapnie jaką spółkę, jakie ministerstwo. Tu jedynym spoiwem jest kasa - oceniła.

Jak dodała, "propozycja objęcia posady ministerialnej w zamian za ściągnięcie dwóch posłów na stronę PiS-u, to jest korupcja polityczna na piśmie".

Gasiuk-Pihowicz: to umowa o grabieży Polski
Gasiuk-Pihowicz: to umowa o grabieży PolskiTVN24

Pasławska: ta umowa pokazuje, że w Polsce funkcjonuje system paramafijny 

W podobnym tonie wypowiedziała się posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszula Pasławska. - To nie jest umowa koalicyjna. Ta umowa pokazuje, że w Polsce funkcjonuje system paramafijny - stwierdziła.

- Niestety dzisiaj Polacy są w jakimś sensie teflonowi, to znaczy nie dociera to do Polaków, nie przejmują się tym aż tak bardzo, ponieważ wiedzą, że PiS łupił, łupi i łupić będzie. Dlatego dziś do Polaków trzeba dotrzeć innymi propozycjami, ponieważ to już tak się wpisało w normy rządzenia Prawa i Sprawiedliwości - mówiła.

Jak dodała Pasławska, "ta umowa również potwierdza, ze posłowie nie wierzą Kaczyńskiemu". - Jak drobiazgowo trzeba było to określić, to potwierdza tylko fakt, jak wielkie jest tam skłócenie i niewiara - powiedziała.

Pasławska: ta umowa pokazuje, że w Polsce funkcjonuje system paramafijny
Pasławska: ta umowa pokazuje, że w Polsce funkcjonuje system paramafijny TVN24

Autorka/Autor:pp/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Piątek upływa pod znakiem burz. Szczególnie groźna zjawiska przeszły przez Tomaszów Mazowiecki (woj. łódzkie), gdzie w wyniku nawałnicy porwało dach i zniszczyło elewację centrum handlowego przy placu Kościuszki. Nawałnice przeszły również, między innymi, przez województwa opolskie, śląskie i małopolskie.

Gwałtowna burza przeszła przez Tomaszów Mazowiecki, wiatr zerwał dach z centrum handlowego

Gwałtowna burza przeszła przez Tomaszów Mazowiecki, wiatr zerwał dach z centrum handlowego

Źródło:
tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz, oswiecim112.pl, oswiecim.naszemiasto.pl

Trzy osoby zginęły w piątek w katastrofie samolotu pasażerskiego Suchoj Superjet 100 pod Moskwą. Ofiary to załoga, która miała odbywać lot testowy po generalnym remoncie maszyny.

Samolot pasażerski rozbił się pod Moskwą. "Podczas próby lądowania zniknął z radarów"

Samolot pasażerski rozbił się pod Moskwą. "Podczas próby lądowania zniknął z radarów"

Źródło:
PAP

Gdzie jest burza? W piątek 12.07 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Grzmi, wieje i pada. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wieje z prędkością do 80 km/h

Gdzie jest burza? Wieje z prędkością do 80 km/h

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

- Pismo potwierdzające uchylenie immunitetu Marcina Romanowskiego zostało podpisane przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię i wysłane do prokuratury - przekazał w programie "#BezKitu" nieoficjalnie dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

TVN24 nieoficjalnie: pismo w sprawie Romanowskiego wysłane z Sejmu do prokuratury

TVN24 nieoficjalnie: pismo w sprawie Romanowskiego wysłane z Sejmu do prokuratury

Źródło:
TVN24

- Zginął pilot bardzo doświadczony, jeden z najbardziej doświadczonych w światowym lotnictwie na tym typie samolotu - stwierdził na antenie TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński, mówiąc o piątkowej katastrofie samolotu wojskowego w Gdyni. Jak dodał, "w każdej katastrofie lotniczej są trzy elementy: pogoda, człowiek, maszyna".

"Zginął jeden z najbardziej doświadczonych pilotów w światowym lotnictwie na tym typie samolotu"

"Zginął jeden z najbardziej doświadczonych pilotów w światowym lotnictwie na tym typie samolotu"

Źródło:
TVN24

Czynności, w których udział brali funkcjonariusze ABW w związku z zatrzymaniem księdza Michała O., były realizowane w oparciu o obowiązujące przepisy, z poszanowaniem godności zatrzymanego oraz praw człowieka - napisał w piątek w oświadczeniu płk Rafał Syrysko, szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zatrzymanie księdza O. Szef ABW wydał oświadczenie

Zatrzymanie księdza O. Szef ABW wydał oświadczenie

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Podczas kontroli granicznej we Frankfurcie nad Odrą niemiecka policja zatrzymała skazanego za morderstwo, który był poszukiwany na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania. Pochodzący z Turcji mężczyzna okazał polski paszport - podała w piątek agencja dpa.

Morderca schwytany na granicy z Niemcami. Okazał polski paszport

Morderca schwytany na granicy z Niemcami. Okazał polski paszport

Źródło:
PAP

W okolicy Burgas w Bułgarii doszło do wypadku mikrobusa, którym podróżowali polscy i rosyjscy turyści. Ośmioro poszkodowanych trafiło do szpitala.

Wypadek mikrobusa z polskimi turystami w Bułgarii

Wypadek mikrobusa z polskimi turystami w Bułgarii

Źródło:
PAP

"To nie było zwykłe głosowanie. Poseł Krzysztof Grabczuk w szpitalu - jest usprawiedliwiony. Posłowie Roman Giertych i Waldemar Sługocki zostaną zawieszeni w klubie poselskim i pozbawieni funkcji (wiceprzewodniczącego klubu i wiceministra)" - napisał premier Donald Tusk w mediach społecznościowych po głosowaniu w sprawie projektu aborcyjnego.

"To nie było zwykłe głosowanie". Premier reaguje w sprawie Giertycha i Sługockiego

"To nie było zwykłe głosowanie". Premier reaguje w sprawie Giertycha i Sługockiego

Źródło:
tvn24.pl

- Oglądając te filmiki, myślę, że pilot miał cały czas nadzieję, że jeszcze ten lot uda się wyprowadzić. Nie udało się niestety - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 gen. Tomasz Drewniak, były inspektor sił powietrznych, ekspert fundacji Stratpoints, komentując katastrofę, do której doszło w piątek w Gdyni.

"Te wszystkie figury są na granicy możliwości samolotu"

"Te wszystkie figury są na granicy możliwości samolotu"

Źródło:
TVN24

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie podczas wykonywania lotu treningowego samolotem M-346 Bielik na lotnisku 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich-Dołach - przekazano na profilu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. "Wspaniały żołnierz, mąż i ojciec. Człowiek, który Ojczyźnie oddał to, co najważniejsze" - napisał wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odszedł na "wieczną wartę". Robert "Killer" Jeł zginął w wypadku samolotu

Odszedł na "wieczną wartę". Robert "Killer" Jeł zginął w wypadku samolotu

Źródło:
TVN24

Podczas ćwiczeń lotniczych na lotnisku Gdynia Babie Doły w piątek doszło do wypadku samolotu. Pilot maszyny nie żyje - przekazał inspektor sił powietrznych gen. Ireneusz Nowak. Nie podjął próby katapultowania się. Pilot przygotowywał się do sobotnich pokazów z okazji 30-lecia Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, w związku z wypadkiem obchody zostały odwołane. Loty na maszynach M-346 Bielik zostały wstrzymane.

Wypadek samolotu podczas ćwiczeń. Pilot nie żyje

Wypadek samolotu podczas ćwiczeń. Pilot nie żyje

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP, RMF FM

Na lotnisku w Gdyni rozbił się samolot Wojska Polskiego. M-346 Bielik uderzył w płytę lotniska i stanął w płomieniach. Publikujemy nagranie z momentu rozbicia się maszyny, otrzymane na Kontakt 24.

Nagranie z momentu katastrofy samolotu w Gdyni

Nagranie z momentu katastrofy samolotu w Gdyni

Źródło:
TVN24/PAP

Ponad połowa Polaków zdecydowanie deklaruje, że wzięłaby udział w wyborach parlamentarnych, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Opinia24. Największy odsetek badanych (31,4 proc.) oddałby w nich swój głos na Koalicję Obywatelską.

KO przed PiS, ale oba ze spadkami poparcia. Najnowszy sondaż

KO przed PiS, ale oba ze spadkami poparcia. Najnowszy sondaż

Źródło:
tvn24.pl

74-letni mężczyzna został w piątek potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych w Nowym Dworze Gdańskim (Pomorskie) i trafił do szpitala. Policja zatrzymała podejrzaną, która miała wcześniej uciec z miejsca zdarzenia.

Potrącenie pieszego na pasach i ucieczka z miejsca zdarzenia. Nagranie

Potrącenie pieszego na pasach i ucieczka z miejsca zdarzenia. Nagranie

Źródło:
TVN24

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Kumulacja rośnie do 70 milionów złotych. W Polsce odnotowano cztery wygrane czwartego stopnia. Oto liczby, które wylosowano 12 lipca 2024 roku.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

Darczyńcy przekazali komitetowi Super PAC, który wspiera Joe Bidena w wyścigu prezydenckim, że zamrozili wsparcie w wysokości około 90 milionów dolarów. To jeden z najbardziej wyrazistych przykładów negatywnych skutków słabego występu prezydenta Bidena w debacie pod koniec czerwca - podał "New York Times".

Darczyńcy zamrozili 90 milionów dolarów na kampanię prezydencką Bidena

Darczyńcy zamrozili 90 milionów dolarów na kampanię prezydencką Bidena

Źródło:
"New York Times"

Brytyjska policja przekazała nowe informacje w sprawie odnalezienia ludzkich szczątków w walizkach w okolicach jednego z mostów w Bristolu. Poinformowano, że prawdopodobnie należą one do dwóch mężczyzn. Poszukiwania mężczyzny, który walizki pozostawił, przeniosły się do Londynu. Opublikowano też jego zdjęcie.

Zwłoki w walizkach na moście. Nowy komunikat policji

Zwłoki w walizkach na moście. Nowy komunikat policji

Źródło:
Reuters, BBC, tvn24.pl

Po poniedziałkowym ataku na szpital dziecięcy Ochmatdyt z wywiadem wojskowym w Kijowie skontaktował się rosyjski pilot. Przekazał dane, które pomogły zidentyfikować 30 dowódców z rosyjskiej dywizji ciężkich bombowców - pisze portal Ukraińska Prawda, powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie.

"Był wstrząśnięty atakiem na szpital". Pilot rosyjskiego bombowca miał przekazać Ukrainie dane

"Był wstrząśnięty atakiem na szpital". Pilot rosyjskiego bombowca miał przekazać Ukrainie dane

Źródło:
PAP

Sejm zgodził się na uchylenie immunitetu posła PiS, byłego szefa MON Mariusza Błaszczaka. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpił pełnomocnik byłego dowódcy operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała Tomasza Piotrowskiego.

Sejm zdecydował w sprawie immunitetu Błaszczaka

Sejm zdecydował w sprawie immunitetu Błaszczaka

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Sejm nie uchwalił w piątek nowelizacji Kodeksu karnego zakładającej dekryminalizację pomocy w aborcji oraz przerywania ciąży za zgodą ciężarnej do 12. tygodnia trwania ciąży. Lewica już zapowiedziała, że na kolejnym posiedzeniu Sejmu ponownie złoży projekt nowelizacji Kodeksu karnego w tej sprawie. - Będziemy go składać do skutku - zadeklarowała przewodnicząca klubu Lewicy Anna Maria Żukowska.

Sejm przeciw nowelizacji dotyczącej dekryminalizacji pomocy w aborcji. Lewica ponownie złoży projekt

Sejm przeciw nowelizacji dotyczącej dekryminalizacji pomocy w aborcji. Lewica ponownie złoży projekt

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Jak podali strażacy, potężna wichura zdewastowała ośrodek wypoczynkowy w Purdzie w województwie warmińsko-mazurskim. Nawałnica trwała zaledwie kilka minut, ale wystarczyło to, by uszkodzić większość znajdujących się w nim domków letniskowych. Nikt nie został ranny.

Wichura trwała dwie minuty, z ośrodka wypoczynkowego mało co zostało

Wichura trwała dwie minuty, z ośrodka wypoczynkowego mało co zostało

Źródło:
PAP

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie narażenia firmy na szkodę w wysokości 84 milionów złotych oraz wyrządzenia szkody w kwocie 2,6 miliona złotych - poinformowały w piątek Lasy Państwowe. Jak podano, chodzi o zakup i okoliczności produkcji nowych mundurów dla pracowników.

Lasy Państwowe zawiadamiają prokuraturę. Chodzi o nowe mundury

Lasy Państwowe zawiadamiają prokuraturę. Chodzi o nowe mundury

Źródło:
PAP

Porządkowanie praworządności na przykładzie sądu w Olsztynie. Tam dwaj sędziowie, których nazwiska były w ostatnich latach głośne, stanęli po dwóch stronach barykady. Sędzia Maciej Nawacki traci władzę, ale i chyba chęć do orzekania. Sędzia Paweł Juszczyszyn wraca do pracy, także w nowej roli. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Są problemy z jego pracą". Bodnar: warto to zbadać

"Są problemy z jego pracą". Bodnar: warto to zbadać

Źródło:
TVN24

Po ulewnych deszczach na ulicach miast meksykańskiego stanu Tamaulipas pojawiło się co najmniej 200 krokodyli - przekazały lokalne władze. Gady zostały odłowione i przeniesione w bezpieczne miejsce. Podkreślono jednak, że kolejne osobniki można nadal spotkać na obszarach zaludnionych.

Ponad 200 krokodyli na ulicach. Wszystko przez ulewy

Ponad 200 krokodyli na ulicach. Wszystko przez ulewy

Źródło:
CNN, CBS News

W popularnych tureckich kurortach jest w tym sezonie "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach" - donoszą lokalne media. "Branża turystyczna w regionie Morza Egejskiego zmaga się z trudnym sezonem" - pisze Türkiye Today. W rozmowie z portalem tureccy hotelarze wskazują powody, dla których klienci wybierają inny kierunek.

"Kolejki" na greckie wyspy. Za to tutaj "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach"

"Kolejki" na greckie wyspy. Za to tutaj "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach"

Źródło:
euromonitor.com, Gazete Oksijen, Euronews, Türkiye Today, tvn24.pl

Premier Donald Tusk podczas środowego okrągłego stołu z wydawcami poświęconego kwestii zmian w prawie autorskim przekazał, że rząd "znajdzie satysfakcjonujące rozwiązania jeszcze w obecnym lipcowym cyklu senackim".

Ważna zapowiedź premiera w sprawie zmian w prawie autorskim

Ważna zapowiedź premiera w sprawie zmian w prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl

To bez wątpienia azjatycki ślub roku. Trwające od czterech miesięcy uroczystości towarzyszące ślubowi syna najbogatszego człowieka tego kontynentu wkraczają w najważniejszą fazę. W najbliższy weekend Anant Ambani i Redhika Merchant mają powiedzieć sobie "tak". Wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie, a wśród gości nie brakuje osobistości ze świata.

Lata przygotowań, przepych i największe gwiazdy. Już w ten weekend ślub roku

Lata przygotowań, przepych i największe gwiazdy. Już w ten weekend ślub roku

Źródło:
BBC, CNN, Forbes, tvn24.pl

"On, po prostu, nie jest materiałem na przywódcę" - pisze o Donaldzie Trumpie "New York Times" w bezkompromisowym komentarzu redakcyjnym. Dziennik wzywa Amerykanów, by nie głosowali w nadchodzących wyborach na kandydata republikanów, "człowieka tak demonstracyjnie nieodpowiedniego do pełnienia urzędu prezydenta, jak żaden inny w długiej historii" USA.

"Kiedy ktoś nie zdaje tylu testów, nie dajesz mu najważniejszej pracy na świecie"

"Kiedy ktoś nie zdaje tylu testów, nie dajesz mu najważniejszej pracy na świecie"

Źródło:
The New York Times

Ogłoszono tytuły filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W konkursowej szesnastce są między innymi "Zielona granica" Agnieszki Holland, "Dziewczyna z igłą" Magnusa von Horna, "Wrooklyn Zoo" Krzysztofa Skoniecznego oraz "Simona Kossak" Adriana Panka.

FPFF w Gdyni 2024. W konkursie filmy Holland, von Horna, Żuławskiego, Panka i Skoniecznego

FPFF w Gdyni 2024. W konkursie filmy Holland, von Horna, Żuławskiego, Panka i Skoniecznego

Źródło:
tvn24.pl

19 sierpnia startuje Top of the Top Sopot Festival, największe wydarzenie muzyczne tego lata. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość będzie można obejrzeć na antenie TVN. Czego możemy się spodziewać?

Opera Leśna pełna gwiazd. W sierpniu rusza Top of the Top Sopot Festival

Opera Leśna pełna gwiazd. W sierpniu rusza Top of the Top Sopot Festival

Źródło:
TVN24

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl