Korzyści i zagrożenia wynikające ze stosowania sztucznej inteligencji. Komentarze ekspertów

Źródło:
TVN24
Lech C. Król: jeden z konceptów sztucznej inteligencji zakłada, że właśnie tworzymy boga
Lech C. Król: jeden z konceptów sztucznej inteligencji zakłada, że właśnie tworzymy bogaTVN24
wideo 2/6
Lech C. Król: jeden z konceptów sztucznej inteligencji zakłada, że właśnie tworzymy bogaTVN24

Rządy i organizacje pracują nad regulowaniem technologii i narzędzi AI. O szansach i zagrożeniach wynikających ze stosowania sztucznej inteligencji w "Faktach po Faktach" w TVN24 rozmawiali badaczka sztucznej inteligencji profesor Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert do spraw sztucznej inteligencji Lech C. Król i reporter TVN24 zajmujący się tematami związanymi ze sztuczną inteligencją Piotr Szostak.

Szybki rozwój sztucznej inteligencji (AI) powoduje, że rządy i organizacje międzynarodowe ścigają się w regulowaniu jej narzędzi i tworzą pierwsze prawne regulacje dotyczące tej technologii. Twórcy AI podczas pierwszego poświęconego jej globalnego szczytu bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii, który odbył się 2 listopada, zgodzili się współpracować z rządami w celu przetestowania nowych narzędzi przed ich szerszym udostępnieniem, aby pomóc w zarządzaniu ryzykiem związanym z rozwijającą się technologią.

- To jest technologia, która ma prawie dziewięć dekad, więc trochę historii wzlotów i upadków ma. Rzeczywiście w ostatnim czasie zdarza się jej wykonywać różne zadania tak samo dobrze jak człowiek lub lepiej - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego.

Badaczka sztucznej inteligencji wskazała, że nowe algorytmy, które w ostatnich latach stworzono, spowodowały, że "w dużej ilości zadań opartych na wiedzy, które do tej pory przypisywaliśmy ludziom, analizy różnych tabelek w Excelu, ale też pisanie poezji albo tworzenie raportów biznesowych, ona może się popisać".

- W tym sensie stanowi rywala dla człowieka. Obecnie rozumuje, ale myśleniem byśmy tego nie nazwali. Dużo się od nas nauczyła. Daliśmy jej do dyspozycji całą naszą skatalogowaną wiedzę, więc ona na tym bazuje i może nas też wspierać - dodała.

Prof. Przegalińska: sztuczna inteligencja rozumuje, ale myśleniem byśmy tego nie nazwali
Prof. Przegalińska: sztuczna inteligencja rozumuje, ale myśleniem byśmy tego nie nazwaliTVN24

"Jeden z konceptów zakłada, że właśnie tworzymy boga"

Ekspert ds. sztucznej inteligencji Lech C. Król podkreślił, że komputery nauczyły się rozumieć świat. - Do tej pory był człowiek, który musiał im wytłumaczyć świat, wpisywał rozkład jazdy pociągów i one za pomocą algorytmu stworzonego przez człowieka tworzyły wynik. Dzisiaj one są multimodalne, czyli rozumieją, co się narysuje, rozumieją, co się napisze i rozumieją, co się powie - stwierdził.

Lech C. Król przyznał, że zdania na temat tego, czy sztuczna inteligencja sama "kombinuje", czy też odtwarza "na zasadzie znalezienia czegoś, co było podobne", są podzielone.

- Jeden z konceptów sztucznej inteligencji zakłada, że właśnie tworzymy boga - zwrócił uwagę. - To może wydarzyć się bardzo szybko, nawet jutro. Jest taki koncept, który się nazywa "FOOM", który polega na tym, że jakaś sztuczna inteligencja osiągnie pewien poziom zbliżonej inteligencji do człowieka i będzie mogła się trochę usprawnić - powiedział.

- Usprawni się i stwierdzi, że chce się usprawnić jeszcze bardziej. W związku z tym usprawni się kolejny raz, a ponieważ będzie mądrzejsza niż poprzednio, to usprawni się szybciej i lepiej, i za każdym kolejnym cyklem w błyskawicznym tempie osiągnie poziom, który przekroczy ludzką inteligencję - dodał.

Dopytywany, czy taki rozwój sztucznej inteligencji związany byłby z tym, że ktoś podłączy jej jeszcze większe zasoby pamięci na serwerach, na podstawie których będzie dochodziła do jakichś wniosków i konkluzji, odpowiedział: - bogactwo wiedzy czy zrozumienia w sieciach neuronowych sprawi, że ona będzie potężniejsza. - W pewnym momencie, jeśli ona się tak sama zacznie uczyć, to sobie sama podłączy te serwery - dodał.

"Jest to coś, w co ludzie wierzą, ale ona nie wierzy"

Prof. Aleksandra Przegalińska zapytana, na jakiej podstawie sztuczna inteligencja jest w stanie stwierdzić, że na przykład nie ma świętego Mikołaja, odpowiedziała: - rzeczywiście może być tak w przypadku dowolnego modelu językowego, że to jest kopia jakiejś wypowiedzi, która znajduje się w silniku wiedzy sztucznej inteligencji. Może to być też skomasowana wiedza wielu ludzi, którzy na jakichś forach się wypowiadali.

- Sztuczna inteligencja na podstawie wielu wypowiedzi mogła dojść do tego, że można stworzyć syntetyczną całość, gdzie to jest zaprezentowane w uprzejmy sposób, że jest to coś, w co ludzie wierzą, ale ona nie wierzy - stwierdziła i wyjaśniła, że może to wynikać z tego, że w jej obszernej bazie nie ma dużej reprezentacji, w której byłaby mowa, że on (święty Mikołaj) jest absolutnie prawdziwy.

Badaczka zwróciła uwagę, że "możliwe jest stworzenie modelu językowego karmionego informacjami o istnieniu elfów, krasnoludków i świętego Mikołaja". - Wówczas taka sztuczna inteligencja odpowiada na to pytanie zupełnie inaczej - dodała.

Prof. Przegalińska: możliwe jest stworzenie modelu językowego karmionego informacjami o istnieniu elfów, krasnoludków i świętego Mikołaja
Prof. Przegalińska: możliwe jest stworzenie modelu językowego karmionego informacjami o istnieniu elfów, krasnoludków i świętego MikołajaTVN24

Zagrożenia wynikające ze stosowania sztucznej inteligencji

Lech C. Król zwrócił uwagę, że zarówno szef Tesli, SpaceX i platformy X Elon Musk, a także Sam Altman, który do 2023 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego OpenAI, wierzą, że sztuczna inteligencja może być groźna.

- Teraz jak się popatrzy na pewne podobieństwa zdarzeń, to w bardzo podobny sposób grupy naukowców mówią o sztucznej inteligencji, jak mówiono kilkadziesiąt lat temu o energii jądrowej - stwierdził. - Jedyną różnicą jest to, że tam mocarstwa walczyły o prymat, a teraz walczą między sobą korporacje - dodał.

Zdaniem Lecha C. Króla "igramy z ogniem, bo tworzymy narzędzie, które już w tej chwili jest w wielu rzeczach lepsze od nas". - Sztuczna inteligencja stworzyła algorytmy do mnożenia macierzy. Przez 50 lat naukowcy próbowali znaleźć lepszy sposób, a sztuczna inteligencja znalazła - wskazał.

- Zdolność intelektualna AI jest wyższa od naszej, bo nam się przez kilkadziesiąt lat pracy nie udało stworzyć takiego rozwiązania, a ona policzyła przez kilka minut i już - powiedział. Lech C. Król wspomniał również o przykładzie AlphaGo Zero - modelu, który uczył się sam na sobie gry w popularną starochińską grę planszową. - Ono nie tylko jest lepsze od najlepszego gracza w go, ale jest niewyobrażalnie lepsze - dodał.  

Lech C. Król: w przypadku sztucznej inteligencji igramy z ogniem
Lech C. Król: w przypadku sztucznej inteligencji igramy z ogniemTVN24

Szostak: AI może napędzić dezinformacje

Z kolei Piotr Szostak, reporter TVN24 zajmujący się tematami związanymi ze sztuczną inteligencją, stwierdził, że obecna sztuczna inteligencja, oparta na uczeniu maszynowym "to jest przede wszystkim osiągnięcie na polu statystyki". - Zmianą jest ogromna moc obliczeniowa i lepsze algorytmy do analizy danych, ale dalej jest to statystyka - wskazał.

Szostak: AI to jest przede wszystkim osiągnięcie na polu statystyki
Szostak: AI to jest przede wszystkim osiągnięcie na polu statystykiTVN24

- Nie podzielam lęków, że sztuczna inteligencja może być egzystencjalnym zagrożeniem dla gatunku ludzkiego. Wydaje mi się, że są to lęki z obszaru science fiction. Ważniejsze jest tu i teraz albo za parę lat i to, jakim zagrożeniem może być sztuczna inteligencja - powiedział reporter TVN24.

- Na przykład dezinformacja i fake newsy to jest obszar, w którym sztuczna inteligencja sprawi, że będzie dużo łatwiej tworzyć tego typu treści. Już teraz ChatGPT w języku angielskim pisze lepiej pod względem stylu, gramatyki niż wielu ludzi. To przekłada się na to, że spadają koszty tworzenia tego typu treści - dodał. To wszystko, jak wyjaśnił, może prowadzić do napędzania się dezinformacji.

Szostak: AI może napędzić dezinformacje
Szostak: AI może napędzić dezinformacjeTVN24

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Nagrania ujawnione przez TVP Info potwierdzają nasze ustalenia o nieprawidłowościach dotyczących dofinansowań dla fundacji Profeto, które opisaliśmy już w lutym w tvn24.pl. Nagrania mają potwierdzać, że Mraz relacjonował Romanowskiemu rozmowę z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski miał odpowiedzieć, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to".

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Afera z Funduszem Sprawiedliwości czy to, w jaki sposób panowie i panie z Suwerennej Polski obsiedli Lasy Polskie, to już chyba się tak do opinii publicznej przedostało, że myślę, że to jest koniec tej partii - mówiła posłanka i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic o Suwerennej Polsce. Przyznała, że chciałaby, żeby "społeczeństwo miało absolutną pełną wiedzę, jak wyglądają te wszystkie złe praktyki, do których się dopuszczają politycy, którzy mają poczucie, że są bezkarni".

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Źródło:
TVN24

Troje chrześcijańskich misjonarzy zginęło w zasadzce zorganizowanej przez gang na Haiti. Jedną z ofiar jest córka deputowanego Izby Reprezentantów stanu Missouri, Bena Bakera.

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Źródło:
PAP
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zakopane staje coraz bardziej popularne wśród arabskich turystów. Liczba rezerwacji w maju wzrosła o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku - donosi Tatrzańska Izba Gospodarcza. Informuje również, że ceny za noclegi na Podhalu są na podobnym poziomie do tych zeszłorocznych.

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Źródło:
PAP

Od kilku dni w Polsce panuje pogoda przypominająca lato - jest ciepło i parno, ale burzowo. Jak tłumaczył na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, jest to związane z napływem w nasze rejony kontynentu ciepłego, wilgotnego powietrza znad Morza Śródziemnego. Obecna sytuacja baryczna w Europie nie ułatwia życia synoptykom.

O tym, gdzie pojawią się burze, może "zdecydować przypadek"

O tym, gdzie pojawią się burze, może "zdecydować przypadek"

Źródło:
TVN24

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dotychczasowy ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski kończy kadencję i wraca do kraju. Rząd wskazał Jacka Najdera jako kandydata na jego miejsce. Ta zmiana jednak nie podoba się prezydentowi. Andrzej Duda oświadczył, że nie podpisze zgody na nowego ambasadora. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Źródło:
TVN24

822 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Niemcy dostarczyły na Ukrainę kolejną wyrzutnię systemu obrony powietrznej IRIS-T - poinformował w piątek minister obrony RFN Boris Pistorius na platformie X. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby. 

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV

Przeciwko mieszkańcowi powiatu mławskiego toczyło się lub wciąż toczy osiem postępowań karnych. Wszystkie dotyczą łamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dlaczego tak notoryczne łamanie prawa jest w Polsce możliwe i co można zrobić, by to zmienić?

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na ulicach małopolskiego Jordanowa pojawił się niedźwiedź. Władze miasta apelują o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności.

Niedźwiedź w Jordanowie. Władze apelują o ostrożność

Niedźwiedź w Jordanowie. Władze apelują o ostrożność

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Belgijska posłanka Goedele Liekens ujawniła, że od miesięcy była inwigilowana przez hakerów, którzy zainstalowali w jej telefonie komórkowym oprogramowanie szpiegujące. Jej zdaniem stoją za tym Chiny.

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Źródło:
PAP
Pudełko po butach w rozmiarze 35

Pudełko po butach w rozmiarze 35

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na polskie czereśnie trzeba będzie jeszcze poczekać. W sprzedaży pojawią się za około dwa tygodnie. - Wiele plantacji czereśni wymarzło, więc owoców będzie mniej niż w ubiegłym roku, a ceny mogą być wyższe - mówi wiceprezes Związku Sadowników RP, producent czereśni Krzysztof Czarnecki.

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Źródło:
PAP

Każdy z nas otrzymuje rachunki za prąd i najważniejsze, co z niego wynika to, ile musimy zapłacić i w jakim terminie. Poza tym jest na nim mnóstwo danych i pozycji, których zrozumienie może być trudne. Jeśli dobrze przyjrzymy się wszystkim liczbom, to możemy zauważyć, że lwia część faktury to dodatkowe opłaty, a nie nasze faktyczne zużycie prądu.

Faktura za prąd. Jak ją czytać i ile za prąd faktycznie płacimy?

Faktura za prąd. Jak ją czytać i ile za prąd faktycznie płacimy?

Źródło:
tvn24.pl

Burze z gradem przeszły w piątek nad Polską. Jak przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na terenie kraju przeprowadzono prawie 600 interwencji. Pełne ręce roboty mieli strażacy w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Kujawach.

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

W drugim dniu ćwiczeń w pobliżu Tajwanu Chiny wysłały w kierunku tej wyspy 62 samoloty wojskowe - oznajmiło w sobotnim komunikacie ministerstwo obrony w Tajpej. Według tego resortu 46 chińskich maszyn wtargnęło do strefy obrony powietrznej Tajwanu.

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Źródło:
Reuters, PAP

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

Pogoda na dziś. Sobota 25.05 zapowiada się burzowo na obszarze całego kraju. Deszcz będzie padać obficie, a w kilku regionach jest duże ryzyko gradu. Wiatr w porywach będzie rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Źródło:
tvnmeteo.pl

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na Radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Gabloty na nowej wystawie w Muzeum Twierdzy Kostrzyn wypełniają szczelnie setki ceramicznych naczyń. Ani to saska porcelana, ani wazy z dynastii Ming. Większość prezentowanych zabytków wypalona została ze zwykłej gliny i uformowana bez użycia koła garncarskiego. Co może być zatem w nich ciekawego?

Garnki sprzed kilku tysięcy lat: waza "Pumba" i kubek "Muminek"

Garnki sprzed kilku tysięcy lat: waza "Pumba" i kubek "Muminek"

Źródło:
TVN24

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl