TVN24 | Polska

Wiceminister zdrowia i szef PSL zaszczepią się na COVID-19 przed kamerami TVN24

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akw/kab,
adso
Źródło:
TVN24
Kosiniak-Kamysz: mogę jechać i zaszczepić prezydenta Andrzeja DudęTVN24
wideo 2/23
TVN24Kosiniak-Kamysz: mogę jechać i zaszczepić prezydenta Andrzeja Dudę

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz przyjmą szczepionkę przeciw COVID-19 we wtorek, w trakcie wieczornego wydania "Faktów po Faktach" w TVN24. Zaszczepi ich Marzena Sylwestrzak, pielęgniarka koordynująca kliniki kardiologii inwazyjnej MSWIA w Warszawie. Politycy dołączą do akcji szczepień, która rozpoczęła się w Polsce 27 grudnia.

Waldemar Kraska jest czynnym zawodowo lekarzem, posiada specjalizację z chirurgii ogólnej. Władysław Kosiniak-Kamysz obronił pracę doktorską i odbył staż lekarski w Klinice Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wieku 30 lat, po objęciu funkcji ministra pracy i polityki społecznej, wstrzymał karierę medyczną.

"FAKTY PO FAKTACH" WE WTOREK O GODZINIE 19.25 W TVN24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Zarówno wiceminister zdrowia, jak i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego wezmą udział w akcji szczepień przeciw COVID-19, która oficjalnie ruszyła w naszym kraju w niedzielę. Obaj zaszczepią się w trakcie wtorkowego wydania "Faktów po Faktach" w TVN24. Szczepić się będą w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, a zastrzyki poda Marzena Sylwestrzak, pielęgniarka koordynująca kliniki kardiologii inwazyjnej tej placówki.

Szczepienia przeciw COVID-19 - najważniejsze informacje >>>

15 stycznia zostanie uruchomiony system rejestracyjny, dzięki któremu wszyscy chętni będą mogli zapisywać się na szczepienie przeciw koronawirusowi. Zapisy będą się odbywały przez infolinię 989 oraz na stronie internetowej. Szczepionki są dobrowolne, dwudawkowe i darmowe.

Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19. Kto otrzymał pierwszą dawkę? Jak się na nie zapiszemy? >>>

Autor:akw/kab, adso

Źródło: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty: