Sikorski o "dramatycznym momencie". Z trzech powodów

Źródło:
PAP
W niemieckim Weimarze odbyło się spotkanie szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji
W niemieckim Weimarze odbyło się spotkanie szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji
JACOB SCHROETER/PAP/EPA
W niemieckim Weimarze odbyło się spotkanie szefów dyplomacji Polski, Niemiec i FrancjiJACOB SCHROETER/PAP/EPA

W niemieckim Weimarze odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji: Radosława Sikorskiego, Annaleny Baerbock i Stephane'a Sejourne. Po rozmowach szef polskiej dyplomacji powiedział, że żyjemy w "momencie dramatycznym".

Szef polskiej dyplomacji mówił, że "moment dramatyczny" wyznaczają: wojna w Ukrainie, wybory europejskie i niepewność co do wyniku wyborów w USA.

- To nie są wyzwania, z którymi możemy sobie poradzić w pojedynkę - podkreślił Sikorski podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrami SZ Niemiec i Francji: Annaleną Baerbock i Stephanem Sejourne, którzy spotkali się w formacie Trójkąta Weimarskiego.

Szef polskiej dyplomacji przypomniał, że do zagrożeń dla UE należy również presja na unijne granice, na które Rosja i Białoruś sprowadzają nielegalnych migrantów, a także próby sabotażu i dywersji. Powiedział, że dzięki współpracy z Berlinem udało się nie dopuścić do ataku dywersyjnego w Polsce.

33 lata temu, gdy powstawał Trójkąt Weimarski, wydawało się ze upiory XX wieku zostały pokonane, że jako Europejczycy nauczyliśmy się żyć w pokoju, niestety okazało się że nie wszyscy tak myślą - oświadczył Sikorski.

Szef MSZ mówił, że po dwóch krwawych wojnach światowych Europejczycy ustalili pewne tabu, mianowicie, że nie wolno zmieniać granic w Europie siłą,. Gdybyśmy zaczęli uznawać, że wolno zmieniać granice siłą, byłby to "przepis na wojnę wszystkich ze wszystkimi, Władimirowi Putinowi nie może się to udać" - podkreślił minister. - Najważniejsze jest, aby Ukraina nie przegrała tej wojny, a Rosja jej nie wygrała - dodał.

Ministrowie dyplomacji Niemiec, Polski i Francji Annalena Baerbock, Radosław Sikorski i Stephane SejourneJACOB SCHROETER/PAP/EPA

Baerbock: chcemy, aby Unia Europejska była unią bezpieczeństwa

Baerbock po spotkaniu zaznaczyła, że format Trójkąta Weimarskiego łączy różnorodność trzech państw na małą skalę, co czyni Unię Europejską silniejszą wobec codziennych wyzwań. Jej zdaniem, ze strony Trójkąta Weimarskiego powinny wychodzić impulsy dla Europy.

Minister przekazała, że w "agendzie weimarskiej" znalazła się europejska polityka bezpieczeństwa i obrony. - Chcemy, aby Unia Europejska była unią bezpieczeństwa, ponieważ silne NATO jest naszym zabezpieczeniem - podkreśliła.

Dodała, że zgromadzeni w Weimarze ministrowie zgodzili się, że na obronność powinno przekazywać się co najmniej 2 proc. PKB i wykorzystywać te środki w sposób strategiczny, czyli inwestując w nowe technologie i wspólne zakupy.

Szefowie dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego rozmawiali również o potrzebie globalnej transformacji energetycznej, która "jest szansą gospodarczą i częścią naszej europejskiej polityki bezpieczeństwa".

Podczas spotkania rozmawiano także o sytuacji w Ukrainie i Mołdawii. Ukraina broni "europejskiego ładu pokojowego", dlatego tak ważna jest rozbudowa jej obrony powietrznej - podkreśliła Baerbock.

W kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego zachęciła do udziału w głosowaniu. - Każdy z nas może uczynić Europę silniejszą, każdy głos na partię demokratyczną jest głosem na wolność. (…) Demokrację należy wspierać i jej bronić - podsumowała.

Sejourne: Słuchamy Ukrainy i jej potrzeb

Francja wspierając Ukrainę współpracuje w koalicji na rzecz obrony powietrznej i w najbliższych tygodniach wzmocni wysiłki w tej dziedzinie - powiedział szef MSZ Francji Sejourne. - Słuchamy Ukrainy i jej potrzeb - zapewnił. - Współpracujemy w ramach koalicji poświęconej obronie powietrznej. W ciągu najbliższych tygodni będziemy wzmacniać nasze wysiłki w tej dziedzinie. To nadal jest naszym priorytetem - uzupełnił minister.

Sejourne zwrócił się z apelem - zwłaszcza do młodzieży - o udział w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ocenił, że będą to najważniejsze wybory od kilku dekad, a ich wynik będzie miał decydujące znacznie dla kierunku, w którym pójdzie Europa. Ostrzegł jednocześnie, że Rosja od początku inwazji na Ukrainę działa na polu informacji i stara się zdestabilizować Europę, co może być widoczne również podczas wyborów do europarlamentu.

- Tak naprawdę, działania skierowane są przeciwko wszystkim krajom europejskim, a wybory europejskie sprawiają, że stawka jest wysoka i dużo będzie takich działań ingerujących w to, co dzieje się w naszych krajach - stwierdził Sejourne, odpowiadając na pytanie na konferencji prasowej w Weimarze.

Sikorski: Polska uznaje państwowość Palestyny od kilkudziesięciu lat

Sikorski zauważył w tym kontekście, że Polska uruchomiła inicjatywę na rzecz zwalczania rosyjskiej dezinformacji. - W MSZ przeznaczamy na nią 10 milionów - mówił szef polskiej dyplomacji.

Jak dodał do tej inicjatywy zaprasza też inne państwa. Minister podkreślił konieczność współpracy między politykami i "poważnymi mediami, które weryfikują informacje" i zaapelował, by w trakcie kampanii nie dawać się nabrać na "rosyjskie fejki, rosyjską dezinformację, bo stawka jest naprawdę bardzo wysoka".

Radosław Sikorski spotkał się z Annaleną Baerbock, Stephanem SejournemJACOB SCHROETER/PAP/EPA

Szefowie dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego byli również proszeni o skomentowanie środowej zapowiedzi premierów Irlandii, Norwegii i Hiszpanii o uznaniu niepodległości Palestyny.

- Polska uznaje państwowość Palestyny od kilkudziesięciu lat - powiedział Sikorski. Przypomniał, że Polska razem z 143 państwami głosowała w ONZ za członkostwem Palestyny w ONZ, czyli "podniesieniem jej statusu" w Organizacji. - Nie było to głosowaniem przeciw komukolwiek, a w szczególności nie przeciw Izraelowi, ale za rozwiązaniem dwupaństwowym - podkreślił minister.

- Będziemy wspierać starania wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej (Josepa Borrella - red.) i innych krajów, które uważają, że potrzebne jest długofalowe, stabilne rozwiązanie dla pięciu milionów Palestyńczyków. My uważamy, że takim rozwiązaniem długofalowym byłoby istnienie dwóch państw i przypominam, że na zewnątrz Palestynę reprezentuje Autonomia Palestyńska, a nie Hamas - oświadczył szef polskiej dyplomacji.

Sikorski o "niefortunnym symetryzmie" MTK

Ministrów pytano także o poniedziałkowy wniosek prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) o nakaz aresztowania dla premiera Izraela Benjamina Netanjahu, ministra obrony tego kraju Joawa Galanta oraz trzech przywódców Hamasu w związku z wojną w Strefie Gazy.

- Jeśli chodzi o działania Międzynarodowego Trybunału Karnego, to je popieramy (...). Pierwszy akt procesowy został kilkanaście miesięcy temu wystosowany wobec Władimira Putina za jego zbrodnie w Ukrainie, na przykład kradzieży ukraińskich dzieci – powiedział Sikorski.

- Tutaj nie znam jeszcze uzasadnienia tych decyzji (MTK), ale wydaje mi się, że takie połączenie, jeśli chodzi o szefa Hamasu i premiera Izraela w jednym dniu (...) to jest niefortunny symetryzm, bo to Hamas zaczął obecną spiralę przemocy – dodał.

- Ja oczywiście wiem, że bilans ofiar nie jest równy, ale z jednej strony mamy szefa organizacji terrorystycznej, a z drugiej strony premiera demokratycznego kraju, więc wydaje mi się, że to nie służy sprawie dojścia do pokojowego rozwiązania - ocenił Sikorski.

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: JACOB SCHROETER/PAP/EPA

Pozostałe wiadomości

"Użycie żywej tarczy w praktyce" - napisała w mediach społecznościowych sprawozdawczyni ONZ Francesca Albanese, komentując wideo, na którym widać Palestyńczyka leżącego na masce jadącego izraelskiego samochodu wojskowego. Izraelska armia nie odniosła się do zarzutów Albanese, ale przekazała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo. Według rodziny mężczyzna został ranny podczas izraelskich nalotów.

"Izraelska armia użyła Palestyńczyka jako żywej tarczy"

"Izraelska armia użyła Palestyńczyka jako żywej tarczy"

Źródło:
PAP

"Jako dobry dziadek przypominam moim wnukom, aby pamiętały w Dniu Ojca o moim synu" - napisał premier Donald Tusk na platformie X z okazji niedzielnego święta.

Tusk "jako dobry dziadek" przypomina o tym swoim wnukom

Tusk "jako dobry dziadek" przypomina o tym swoim wnukom

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nowa fala gorącego powietrza dotrze do Polski i znowu będzie ponad 30 stopni. Kiedy możemy spodziewać się powrotu upału? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: szykuje się kolejny skok temperatury

Pogoda na 16 dni: szykuje się kolejny skok temperatury

Źródło:
tvnmeteo.pl

Załoga helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pomogła w sobotę pacjentowi i nie mogła wrócić do bazy na lotnisku Katowice-Muchowiec. Trwa tam impreza masowa, a zarządca lotniska zdecydował o zamknięciu przestrzeni powietrznej – również dla lotów ratunkowych - o czym załoga dowiedziała się w trakcie misji. Ostatecznie, na podstawie jednorazowej zgody, wróciła z przyszpitalnego lądowiska do bazy, ale nie może już z niej wylecieć. Zakaz ma obowiązywać do jutra, do godz. 6.

Helikopter LPR uziemiony przez imprezę na lotnisku. "Brak słów"

Helikopter LPR uziemiony przez imprezę na lotnisku. "Brak słów"

Źródło:
tvn24.pl

Wszystkie rejsy samolotów z lotniska w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii zostały w niedzielę rano odwołane lub opóźnione z powodu przerwy w dostawie prądu.

Awaria zasilania na lotnisku w Anglii. Opóźnione i odwołane loty

Awaria zasilania na lotnisku w Anglii. Opóźnione i odwołane loty

Źródło:
PAP

Polski funkcjonariusz musi "mieć pewność, że państwo będzie stało po jego stronie" - mówił w "Kawie na ławę" Borys Budka (KO). Goście programu rozmawiali o projekcie ustawy dotyczącym użycia broni przez służby. - Migranci powinni mieć przekonanie, że ta granica jest nieprzekraczalna, że po prostu spotka ich tam blokada - mówił Marcin Przydacz (PiS).

"Migranci powinni mieć przekonanie, że ta granica jest nieprzekraczalna"

"Migranci powinni mieć przekonanie, że ta granica jest nieprzekraczalna"

Źródło:
TVN24

Sztab Generalny Ukrainy poinformował w niedzielę o "udanym uderzeniu w stanowisko dowodzenia" w przygranicznym obwodzie biełgorodzkim w Rosji. Tamtejsze władze przekazały, że w ciągu ostatniej doby obwód został ostrzelany "ośmiokrotnie". O ataku rakietowym poinformował także szef okupacyjnych władz Sewastopola na zaanektowanym Krymie Michaił Razwożajew.

Ukraińcy "z powodzeniem" uderzyli w punkt dowodzenia Rosjan

Ukraińcy "z powodzeniem" uderzyli w punkt dowodzenia Rosjan

Źródło:
PAP, Nastojaszczeje Wriemia, tvn24.pl

Szkwał na Jeziorze Solińskim. Przewróciły się trzy łodzie, którymi pływało osiem osób - wszystkie znalazły się w wodzie. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Szkwał na Jeziorze Solińskim przewracał łodzie. Jedna osoba została ranna

Szkwał na Jeziorze Solińskim przewracał łodzie. Jedna osoba została ranna

Źródło:
tvn24.pl

W sobotę nad Polską przechodziły silne, frontowe burze. Szczególnie niebezpieczna sytuacja panowała we wschodniej i południowej części kraju, gdzie strażacy zabezpieczali uszkodzone dachy i drzewa leżące na liniach energetycznych. Kilka osób odniosło niegroźne obrażenia.

Ponad dwa tysiące interwencji po sobotnich burzach. Przywracanie zasilania wciąż trwa

Ponad dwa tysiące interwencji po sobotnich burzach. Przywracanie zasilania wciąż trwa

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, tvn24.pl

Młoda Amerykana została uratowana przed napaścią seksualną dzięki interwencji rodziny zawodników taekwondo. Jak podaje CNN, do zdarzenia doszło w okolicach teksańskiego miasta Houston.

Rodzina zawodników taekwondo uratowała młodą kobietę przed napaścią seksualną

Rodzina zawodników taekwondo uratowała młodą kobietę przed napaścią seksualną

Źródło:
CNN

Ograniczenia nakładane przez USA sprawiają, że kluczowe rosyjskie bazy lotnicze znajdują się poza zasięgiem ostrzałów sił ukraińskich z użyciem amerykańskiej broni - ujawnił dziennik "Washington Post", powołując się na własne źródła. Walki uliczne w Wowczańsku trwają przez całą dobę - przekazał szef administracji obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. Rosjanie zamierzają przerzucić w ten rejon żołnierzy piechoty morskiej z Floty Pacyfiku. 10 tysięcy rosyjskich wojskowych koncentruje się w okupowanym obwodzie ługańskim. Celem jest przypuszczenie nowej ofensywy na miasto Borowa w obwodzie charkowskim. Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.

Amerykanie dali zgodę, ale "kluczowe lotniska są wciąż poza zasięgiem"

Amerykanie dali zgodę, ale "kluczowe lotniska są wciąż poza zasięgiem"

Źródło:
tvn24.pl

Sztab Generalny Wojska Polskiego z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Ojca złożył życzenia wszystkim tatom. "Prosimy, żebyście pozostali na zawsze naszymi superbohaterami" - brzmi wpis zamieszczony w mediach społecznościowych Sztabu. Do życzeń dołączono krótki klip. 

"Opiekun, przyjaciel, idol". Sztab Generalny z życzeniami z okazji Dnia Ojca

"Opiekun, przyjaciel, idol". Sztab Generalny z życzeniami z okazji Dnia Ojca

Źródło:
tvn24.pl

W historii Jowisza prawdopodobnie istniało kilka Wielkich Czerwonych Plam. Najnowsze badania wykazały, że burza, którą możemy obserwować obecnie, nie jest tą odnotowaną w XVII wieku. Badaczom udało się także określić jej prawdopodobny wiek i genezę.

Naukowcy rozwiązali tajemnicę największej burzy Układu Słonecznego

Naukowcy rozwiązali tajemnicę największej burzy Układu Słonecznego

Źródło:
PAP, NASA

Siły ukraińskie opublikowały zdjęcia satelitarne, które mają potwierdzać zniszczenie magazynów z dronami Shahed w Kraju Krasnodarskim w Rosji. Irańskie bezzałogowce kamikadze są wykorzystywane przez armię rosyjską do regularnych ataków na Ukrainę.

Magazyny z Shahedami zniszczone. Ukraińcy publikują dowody

Magazyny z Shahedami zniszczone. Ukraińcy publikują dowody

Źródło:
Obozrewatel, NV, tvn24.pl

Liczba osób rannych w wyniku sobotniego ataku sił rosyjskich na Charków wzrosła do 56. Mer miasta Ihor Terechow poinformował o czterech pociskach, które uderzyły w gęsto zaludnioną dzielnicę. Agencja Reutera opublikowała nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowano moment uderzenia jednej z rakiet.

Rosjanie uderzyli w zaludnioną dzielnicę. Moment eksplozji na nagraniu

Rosjanie uderzyli w zaludnioną dzielnicę. Moment eksplozji na nagraniu

Źródło:
PAP, Reuters, Suspilne

Rosyjskie wojsko zmniejszyło częstotliwość ataków w obwodzie charkowskim, chcąc skoncentrować swoje siły w obwodzie donieckim - ocenia Instytut Studiów nad Wojną. Według think tanku Rosjanie chcieli wcześniej odwrócić uwagę Ukrainy od innych odcinków frontu i związać walką jej siły.

ISW: ofensywa na Charków miała odwrócić uwagę, Rosjanie uderzą na nowym kierunku

ISW: ofensywa na Charków miała odwrócić uwagę, Rosjanie uderzą na nowym kierunku

Źródło:
PAP

Ulewy nawiedziły południową Szwajcarię. W sobotę w kantonie Gryzonia trwały poszukiwania trzech osób porwanych przez osuwisko. W sąsiednim Valais jedna miejscowość została odcięta od świata, inne wsie nie mają dostępu do prądu i wody.

Zniszczona autostrada, brak prądu i wody. Służby szukają trójki zaginionych

Zniszczona autostrada, brak prądu i wody. Służby szukają trójki zaginionych

Źródło:
PAP, srf.ch

Parkuj, gdzie tylko chcesz, albo raczej gdzie się auto zmieści - to zasada, która przyświeca wielu kierowcom, zwłaszcza w centrach dużych miast. Jasnych regulacji stawiania aut chce Stowarzyszenie Miejska Agenda Parkingowa. Wysłała w tej sprawie wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. O parkowaniu na chodnikach w materiale programu "Raport" w TVN Turbo.

Parkowanie na chodniku. "Zachęcamy kierowców, żeby łamali przepisy"

Parkowanie na chodniku. "Zachęcamy kierowców, żeby łamali przepisy"

Źródło:
TVN Turbo

Policja i prokuratura wciąż wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na Ursynowie. Na osiedlowej uliczce cztery miesiące temu zginęła starsza kobieta. Kierowcy, który ją potrącił, do dziś nie złapano.

Martwa kobieta leżała na osiedlowej uliczce. Wiadomo, jak zginęła, ale nie wiadomo, kto ją zabił

Martwa kobieta leżała na osiedlowej uliczce. Wiadomo, jak zginęła, ale nie wiadomo, kto ją zabił

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Aktywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wypity alkohol, nie przeszkodziły wsiąść mężczyźnie za kierownicę citroena i ruszyć w drogę - mówi Magdalena Gąsowska, rzeczniczka piaseczyńskiej policji. Przejażdżka zakończyła się wypadkiem.

Zderzenie auta z motocyklem. Jeden z prowadzących pijany

Zderzenie auta z motocyklem. Jeden z prowadzących pijany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Morze dookoła Balearów staje się coraz cieplejsze. Naukowcy wyliczyli, że w ciągu ostatnich czterech dekad temperatura wód powierzchniowych w regionie archipelagu wzrosła o 1,6 stopnia Celsjusza. Jest to powiązane z podnoszącym się poziomem mórz, który nie pozostanie bez wpływu na kultowe plaże Majorki czy Ibizy.

Kultowym plażom zagraża niebezpieczeństwo

Kultowym plażom zagraża niebezpieczeństwo

Źródło:
PAP, La Voz de Ibiza, Tourism Review

W sobotę w Lotto nie padła główna wygrana. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu będzie można wygrać trzy miliony złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 22 czerwca 2024 roku.

Wyniki Lotto z 22 czerwca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Lotto z 22 czerwca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

Jeden sąd umorzył postępowanie, drugi orzekł, że sprawę trzeba zbadać bardziej szczegółowo. Ciągnie się sprawa doktora Marka Michalewicza, naukowca, który zarzucał nieprawidłowości podkomisji smoleńskiej. Prokuratura oskarżyła go o przestępstwo. Co jeszcze sprawdzają śledczy?

Naukowiec krytykował podkomisję smoleńską, rektor zawiadomił prokuraturę. Sąd "polecił powołać biegłego"

Naukowiec krytykował podkomisję smoleńską, rektor zawiadomił prokuraturę. Sąd "polecił powołać biegłego"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Arcybiskup Burgos Mario Iceta w sobotę ogłosił nałożenie ekskomuniki na grupę zbuntowanych sióstr z zakonu Ubogich Sióstr Świętej Klary w miejscowości Belorado na północy Hiszpanii. Konflikt między klaryskami a archidiecezją dotyczy między innymi nieuznawania przez zakonnice postawień Soboru Watykańskiego II.

Zbuntowane zakonnice wykluczone z Kościoła

Zbuntowane zakonnice wykluczone z Kościoła

Źródło:
PAP
Rodzinny obiad to koszmar. Mlaskanie, siorbanie, przełykanie… każdy dźwięk ich boli

Rodzinny obiad to koszmar. Mlaskanie, siorbanie, przełykanie… każdy dźwięk ich boli

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Nóg i rąk nie ma od zawsze, córkę ma od trzech lat

Nóg i rąk nie ma od zawsze, córkę ma od trzech lat

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił zamiar zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego. Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski poinformował, że złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego urzędu. Ponad 50 osób zostało rannych po sobotnim ataku Rosjan na Charków. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci, łącznie zmarło trzech cywilów. Oto pięć rzeczy, które warto dziś wiedzieć. 

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na terenie parku archeologicznego w Pompejach zatrzymany został w sobotę turysta, który ostrym przedmiotem próbował wyryć swoje imię na ścianie jednego ze starożytnych domów. - To niecywilizowany gest - komentował dyrektor parku Gabriel Zuchtriegel.

"Niecywilizowany gest" turysty w Pompejach

"Niecywilizowany gest" turysty w Pompejach

Źródło:
PAP

Będziemy zbierali podpisy pod żądaniem nowego referendum - poinformował Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku. - Jesteśmy przekonani, że je wygramy - dodał.

Jarosław Kaczyński chce referendum. "Wygramy"

Jarosław Kaczyński chce referendum. "Wygramy"

Źródło:
PAP

Samolot lecący do Grecji musiał wrócić do Warszawy. Powodem była usterka techniczna. Lądowanie, jak zapewnia nas rzecznik LOT, odbyło się "w normalnym trybie".

Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy

Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy

Źródło:
Kontakt 24

Na jednej ze stacji paliw w Mysłowicach (Śląskie) pojawił się trzylatek w samej pieluszce. Chłopiec najprawdopodobniej wyszedł z domu, gdy jego ojciec spał. Decyzją sądu, dziecko trafiło do rodziny zastępczej.

Trzylatek w pieluszce sam przyszedł na stację paliw

Trzylatek w pieluszce sam przyszedł na stację paliw

Źródło:
tvn24.pl
Po wsi w sukience chodziła tylko nocą. "Albo będę sobą, albo się zabiję"

Po wsi w sukience chodziła tylko nocą. "Albo będę sobą, albo się zabiję"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Koncepcja wywiadu jest dla mnie problematyczna. Nie uskuteczniam mówienia o sobie w ten sposób na co dzień - mówi Matylda Damięcka w rozmowie z portalem tvn24.pl - Muszę przyznać, że w przypadku naszego materiału zaskoczyła mnie emocjonalność opinii na jego temat. Część ludzi mówi o wzruszeniu, o sile, a nawet życiowych przełomach - dodaje Radek Łukasiewicz.

Łukasiewicz o Damięckiej: w sztuce zawsze szukam mięsa, a Matylda jest idealnym rzeźnikiem

Łukasiewicz o Damięckiej: w sztuce zawsze szukam mięsa, a Matylda jest idealnym rzeźnikiem

Źródło:
tvn24.pl

Jest ogromna różnica między tym, co na papierze Pegasus mógł robić, a co faktycznie robił. O tym decydowali ludzie będący przy władzy, w kierownictwie służb - mówił w TVN24 Maciej Duda, dziennikarz "Superwizjera". Prokuratorzy - jak mówił - zabezpieczyli urządzenia składające się na system Pegasus, by sprawdzić "co tak naprawdę robił".

"Ogromna różnica między tym, co na papierze Pegasus mógł robić, a co faktycznie robił"

"Ogromna różnica między tym, co na papierze Pegasus mógł robić, a co faktycznie robił"

Źródło:
TVN24

Zdjęcia do kolejnego prequela "Gry o tron" ruszyły - przekazało we wtorek HBO. Fabuła produkcji zostanie oparta na treści jednego z opowiadań autorstwa George'a R.R Martina. Ten będzie też producentem wykonawczym serialu. W jego głównych rolach wystąpią Peter Claffey i Dexter Sol Ansell.  

Nowy prequel "Gry o tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Nowy prequel "Gry o tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Źródło:
HBO

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiadała o animacji "W głowie się nie mieści 2", która podbija polskie i zagraniczne kina. Przyjrzała się też powstającemu nowemu filmowi o katastrofie smoleńskiej - "Transatlantyk 2010".

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl