"Widzimy coś, co się nazywa zmęczeniem władzą"

Źródło:
TVN24
Zybertowicz: widzimy coś, co się nazywa zmęczeniem władzą
Zybertowicz: widzimy coś, co się nazywa zmęczeniem władząTVN24
wideo 2/28
Zybertowicz: widzimy coś, co się nazywa zmęczeniem władząTVN24

Po kilku latach ciężkiej pracy ludziom zaczynają puszczać nerwy. Moim zdaniem spory koalicyjne są przejawem pewnego psychicznego wypalenia - ocenił w "Kawie na ławę" doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz. Do jego słów odnieśli się inni politycy goszczący w programie. Olga Semeniuk (PiS) powiedziała, że koalicjanci są "mniejsi strukturalnie" i "słabsi merytorycznie", stąd "muszą być przygotowani na starcia". Magdalena Biejat z Lewicy mówiła, że koalicja rządząca "trzyma się tylko i wyłącznie interesem partykularnym".

W sobotę zdymisjonowany został wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Partia Zbigniewa Ziobry publicznie oskarża premiera Mateusza Morawieckiego o łamanie umowy koalicyjnej i domaga się zwołania Rady Koalicji. To najnowszy i jednocześnie kolejny problem w obozie Zjednoczonej Prawicy.

W zeszłym tygodniu Porozumienie zdecydowało o wycofaniu rekomendacji dla ministra-członka Rady Ministrów Michała Cieślaka, wiceministra aktywów państwowych Zbigniewa Gryglasa i wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Żalka. Stało się to w tle sporu o przywództwo w tej partii. Premier do tej pory nie ogłosił w tej sprawie żadnych decyzji.

OGLĄDAJ "KAWĘ NA ŁAWĘ" W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O tarciach w rządzie, które mają miejsce w trakcie trwającej epidemii COVID-19, rozmawiali w niedzielę goście "Kawy na ławę" w TVN24.

Zybertowicz: po kilku latach ciężkiej pracy ludziom zaczynają puszczać nerwy

Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta RP tłumaczył, że Andrzej Duda w tej sprawie "nie interweniuje w wewnętrzne sprawy rządu ani w wewnętrzne sprawy koalicji". - W koalicjach na całym świecie strony między sobą napinają mięśnie, przepychają się, chcą żeby ich elementy programowe były realizowane kosztem innych elementów programowych partnerów koalicyjnych - skomentował.

Zybertowicz przyznał, że w tej sytuacji "widzimy coś, co się nazywa zmęczeniem władzą". - Ludzie, którzy nigdy nie byli na pierwszym szeregu polityki, nie wiedzą, jak bardzo obciążające potrafią być zadania ministrów, wiceministrów, szefów urzędów centralnych - zwrócił uwagę prezydencki doradca.

- Po kilku latach ciężkiej pracy ludziom zaczynają puszczać nerwy, pojawia się wypalenie. Moim zdaniem te spory koalicyjne są przejawem pewnego psychicznego wypalenia wielu ważnych polityków - powiedział. Ocenił przy tym, że dla Platformy Obywatelskiej "myślenie programowe o Polsce było nieistotne". - Ważniejsze było kultywowanie mentalności anty-PiS-u, jako bazy dla swojego elektoratu - skomentował Zybertowicz.

Zybertowicz: widzimy coś, co się nazywa zmęczeniem władzą
Zybertowicz: widzimy coś, co się nazywa zmęczeniem władząTVN24

Pomaska: władza walczy tylko i wyłącznie o stołki

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska przyznała, że jej ugrupowanie przygląda się aktualnej sytuacji w rządzie "z dużym zażenowaniem". - Mamy bardzo poważne wyzwanie, jako kraj, przed sobą - wskazała. - Rząd się kłóci między sobą, a dalej nie wiemy, w jaki sposób chce wydać pieniądze z funduszu odbudowy, nie wiemy, kiedy odbędzie się ratyfikacja funduszu, nie wiemy, kiedy pieniądze trafią do samorządów, do polskich przedsiębiorców - wymieniła.

Pomaska przywołała tu niedawną dyskusję rządu nad projektem ustawy o ratyfikacji decyzji dotyczącej unijnego funduszu odbudowy. Był on przedmiotem negocjacji między państwami członkowskimi Unii Europejskiej w zeszłym roku i jest częścią unijnej perspektywy finansowej. Ma osiągnąć wartość 750 miliardów euro, służyć odbudowie gospodarki po pandemii COVID-19 i być finansowany środkami pożyczonymi z rynków finansowych. Koalicjant PiS, Solidarna Polska, poddaje w wątpliwość, czy taki instrument powinien być ratyfikowany.

Według Pomaskiej sytuacja spowodowaną epidemią jest "krytyczna". - Upadają przedsiębiorstwa, upadają rodzinne firmy, nie wiemy, co dalej ze służbą zdrowia, ze szczepieniami, kiedy wyjdziemy z tej trudnej sytuacji, kiedy będziemy mogli zacząć odbudowywać gospodarkę - zwracała uwagę. - Temu miały służyć unijne środki - przypomniała.

Wypowiadając się o dymisji wiceministra Janusza Kowalskiego, posłanka stwierdziła, że "polityka kadrowa obecnej ekipy [rządzącej - przyp. red.] jest zatrważająca". - Dzisiaj widzimy, że władza walczy tylko i wyłącznie o stołki, a nie zajmuje się prawdziwymi wyzwaniami - oceniła.

Pomaska: rząd się kłóci między sobą, a dalej nie wiemy, w jaki sposób chce wydać pieniądze z funduszu odbudowy
Pomaska: rząd się kłóci między sobą, a dalej nie wiemy, w jaki sposób chce wydać pieniądze z funduszu odbudowyTVN24

Semeniuk: koalicjanci są mniejsi strukturalnie, słabsi merytorycznie

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Olga Semeniuk (Prawo i Sprawiedliwość), odpowiadając na słowa Zybertowicza, oświadczyła, że "czuje się zmobilizowana do dalszej ciężkiej pracy".

Mówiąc o sporach w Zjednoczonej Prawicy, Semeniuk oceniła, że to nie wojna, a demokracja. - Zjednoczona Prawica to bardzo potężny okręt, który od 2015 roku z powodzeniem i sukcesem wprowadza różnego rodzaju programy - przekonywała.

Zwróciła uwagę, aby pamiętać, że koalicjanci "są mniejsi strukturalnie" i "słabsi merytorycznie". - Muszą być przygotowani na te starcia w procesie demokratycznym i z tymi starciami mamy do czynienia - tłumaczyła.

Odnosząc się do kwestii personalnych i zdymisjonowania Janusza Kowalskiego, Olga Semeniuk powiedziała, że "nie może być tak, że skupiamy się w tym trudnym, pandemicznym czasie na indywidualnych korzyściach i wizerunku i występowaniu na różnego rodzaju konferencjach". - Dzisiaj skupiamy się na tym, aby również z opozycją i ich pomysłami wykreować, pobudzić i nadać odporność polskiej gospodarce - powiedziała. Nawiązała tutaj do zapowiedzianego przez premiera Krajowego Planu Odbudowy.

Semeniuk: koalicjanci muszą być przygotowani na starcia w procesie demokratycznym
Semeniuk: koalicjanci muszą być przygotowani na starcia w procesie demokratycznymTVN24

Hetman: Kiedy oni rządzą, nie zajmują się Polakami

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Hetman w kontekście dyskusji mówił o kwestii powołania rządu technicznego. - W polityce, szczególnie tak rozedrganej jak w Polsce dzięki awanturom Zjednoczonej Prawicy, trzeba być gotowym na każdą ewentualność - wyjaśnił.

Polityk ludowców przychylił się do opinii Zybertowicza. - Zgadzam się, że rząd PiS-u działał w pierwszej kadencji programowo. Natomiast w drugiej przeszedł na czysto nacjonalistyczną pozycję i jednym programem, jaki realizuje Zjednoczona Prawica w drugiej kadencji, to zajmowanie się sobą i jedna wielka awantura - powiedział.

Hetman przywołał przykład z początków pandemii w początku 2020 roku.

- Mamy wiosnę 2020 roku, kiedy dopada Polskę pierwsza fala pandemii. W Zjednoczonej Prawicy wybucha awantura o wybory kopertowe. Minęły wybory, jest środek 2020 roku. W Zjednoczonej Prawicy wybucha awantura o stołki, wpływy i rozmowa o rekonstrukcji rządy. Jesień 2020 roku, druga fala pandemii dopada Polaków. Wtedy w Zjednoczonej Prawicy wybucha awantura o fundusz odbudowy. Początek 2021 roku. Za chwilę prawdopodobnie będziemy mieli trzecią falę pandemii - wyliczał. - Jest kolejna awantura w Zjednoczonej Prawicy, awantura właściwie nie wiadomo, o co - dodał. - To cały program w Zjednoczonej Prawicy w drugiej kadencji - podsumował.

- Kiedy oni rządzą, nie zajmują się Polakami. Nie zajmują się ich życiem, zdrowiem, nie chcą pomagać przedsiębiorcom. Są zajęci, aby walczyć między sobą - ocenił Hetman.

Hetman: Rząd PiS w pierwszej kadencji działał programowo. W drugiej przeszedł na czysto nacjonalistyczną pozycję
Hetman: Rząd PiS w pierwszej kadencji działał programowo. W drugiej przeszedł na czysto nacjonalistyczną pozycję TVN24

Biejat: koalicja rządząca trzyma się tylko i wyłącznie interesem partykularnym

Posłanka Lewicy Razem Magdalena Biejat oceniła, że "to jest przede wszystkim skupianie się na wewnętrznych konfliktach". - Pani minister zapewnia nas, że fundusz odbudowy jest sprawą priorytetową, ale jakoś nie widać tego w działaniach rządu, który nadal nie jest w stanie przedstawić nam odpowiedniego projektu w Sejmie - powiedziała, nawiązując do wypowiedzi Semeniuk.

- A to jest kwestia naszej przyszłości, bliższej lub dalszej - zauważyła.

Przywołała tu sobotnią konwencję Lewicy. - Oddaliśmy na niej głos młodym ludziom. Ci młodzi ludzie mówili bardzo wyraźnie o tym, jak ogromnie potrzebna jest rozmowa o ich najbliższej przyszłości. Mówili o sytuacji na rynku pracy w małych miejscowościach, o tym że nie widują takiego zjawiska jak umowa o pracę, o tym że ich edukacja jest dalece niewystarczająca, że potrzebują wsparcia dla ich zdrowia psychicznego i wsparcia o ich wolność, podmiotowość - wymieniła. - To wszystko wybrzmiało z ust młodych ludzi nie z Warszawy, ale z małych miejscowości, którzy drżą o swoją przyszłość w sprawach codziennych i sprawach dużych - tłumaczyła.

Zdaniem Biejat politycy PiS "są zakładnikami wewnętrznych konfliktów koalicji, która trzyma się tylko i wyłącznie interesem partykularnym wszystkich tych, którzy starają się utrzymać swoje stołki i swoje pozycje". - To zła wiadomość dla Polski na najbliższe lata i możliwości rozwoju - skomentowała.

Biejat: w Zjednoczonej Prawicy widzimy skupianie się na wewnętrznych konfliktach
Biejat: w Zjednoczonej Prawicy widzimy skupianie się na wewnętrznych konfliktachTVN24

Dziambor: nie chodzi o stołki, a o spółki Skarbu Państwa

Artur Dziambor z koła Konfederacji oświadczył, że nie wyobraża sobie współpracy z opozycją "tylko po to, aby zagrać na nosie Jarosławowi Kaczyńskiemu". - Jesteśmy pełnymi krytykami tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zawsze głosujemy przeciwko każdemu nowemu podatkowi, składce, daninie, opłacie, czy jakkolwiek oni to nazwą. Dalej będziemy to czynić - zapowiedział.

- W tym momencie opozycja nie jest zdolna do tego, żeby przejąć stery, ta opozycja centro-lewicowa. To nie jest opozycja merytoryczna - powiedział. - Tak to się będzie turlało do 2023 (roku, kiedy odbędą się wybory parlamentarne - red.) - ocenił.

Dziambor pytał dalej: - Czy ktokolwiek naprawdę poważnie myśli, że Jarosław Gowin czy Zbigniew Ziobro wyjdą z układu Prawa i Sprawiedliwości? - Nie sądzę, żeby ktokolwiek naprawdę w to wierzył - odpowiedział. Mówił, że jego zdaniem "nie chodzi o stołki, tylko o spółki Skarbu Państwa, gdzie setkami obsadzeni są ich ludzie, za naprawdę bardzo duże pieniądze, bardzo często bez kompetencji". - O to jest gra cały czas i tego oni się nie wyzbędą - skomentował.

Przypomniał też o projekcie specustawy odszkodowawczej, przyjętym niedawno przez Senat. Na jej podstawie przedsiębiorcy będą mogli otrzymać 70 procent poniesionych z powodu epidemii szkód majątkowych w szybkiej procedurze. Odszkodowanie przysługiwać ma od Skarbu Państwa. - Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość chce pomóc Polakom, powinno tę ustawę wprowadzić na obrady w środę, bo w środę mamy obrady Sejmu - oświadczył poseł Konfederacji.

Dziambor: czy ktokolwiek naprawdę poważnie myśli, że Gowin czy Ziobro wyjdą z układu Prawa i Sprawiedliwości?
Dziambor: czy ktokolwiek naprawdę poważnie myśli, że Gowin czy Ziobro wyjdą z układu Prawa i Sprawiedliwości?TVN24

Autorka/Autor:akw//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

W sobotę po południu przedstawiciele policji oraz prokuratury przekazali najnowsze informacje dotyczące ataku w Magdeburgu. Jak poinformowali, obecnie sprawca jest przesłuchiwany. Zarzuca mu się pięciokrotne morderstwo i zadanie obrażeń ciała 205 osobom. Trwa śledztwo w sprawie.

Atak w Magdeburgu. Policja o przesłuchaniu i ofiarach

Atak w Magdeburgu. Policja o przesłuchaniu i ofiarach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl, Reuters

We wsi Kniażyce koło Przemyśla (Podkarpackie) padły strzały, ranny został mężczyzna. Sprawcy są poszukiwani. Policjanci w Przemyślu sprawdzali od rana wszystkie wjeżdżające i wyjeżdżające samochody.

Padły strzały, ranny został mężczyzna. Blokady dróg zdjęte, policyjna akcja trwa

Padły strzały, ranny został mężczyzna. Blokady dróg zdjęte, policyjna akcja trwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z podstawowych działań - uważa dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej (SGH) profesor Agnieszka Chłoń-Domińczak. Według niej niski wiek emerytalny jest dyskryminujący szczególnie dla kobiet, które ze względu na krótszy czas pracy, otrzymują później niższe świadczenia.

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Źródło:
PAP

Pogoda na Boże Narodzenie. W święta aurę w Polsce ma kształtować silny i stabilny wyż. Czeka nas ochłodzenie. Ale czy ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam białe święta? Sprawdź w naszej najnowszej prognozie, czy gdzie pojawi się szansa na śnieg.

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Elon Musk wezwał w piątek kanclerza Niemiec Olafa Scholza do dymisji i nazwał go "niekompetentnym głupcem". Był to komentarz miliardera do wątku dotyczącego zamachu na jarmarku świątecznym w Magdeburgu.

Musk ostro o Scholzu. "Niekompetentny głupiec"

Musk ostro o Scholzu. "Niekompetentny głupiec"

Źródło:
PAP, Reuters

Celem jest utrzymanie konfliktów z Polską na rozsądnym poziomie. Dlatego nie będę komentował, co myślę o stanie praworządności w niej - powiedział w sobotę Viktor Orban. Stwierdził jednak, że strona węgierska przeanalizowała sytuację w Polsce i na jej podstawie wydała decyzję o przyznaniu azylu Marcinowi Romanowskiemu. - Myślę, że nie będzie to ostatnia taka decyzja - dodał. Premier Węgier był też pytany o azyl dla Daniela Obajtka.

"Nie będę komentował, co myślę". Orban o Polsce

"Nie będę komentował, co myślę". Orban o Polsce

Źródło:
PAP

Siły ukraińskie dokonały pierwszego ataku z użyciem wyłącznie pojazdów bezzałogowych i dronów z poglądem na żywo, niszcząc przy tym rosyjskie pozycje w pobliżu Charkowa - przekazał Instytut Studiów nad Wojną.

Pierwszy taki atak Ukraińców. Wykorzystali specjalne pojazdy i drony

Pierwszy taki atak Ukraińców. Wykorzystali specjalne pojazdy i drony

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk nawiązał do piątkowego zamachu na jarmarku świątecznym w Magdeburgu i zwrócił się z apelem do prezydenta oraz Prawa i Sprawiedliwości. Napisał, że oczekuje "poparcia rządowego pakietu zaostrzającego prawo wizowe i azylowe". "Państwo odzyskuje właśnie kontrolę nad granicami i migracją po latach chaosu i korupcji, więc chociaż nie przeszkadzajcie" - dodał.

"Po ataku w Magdeburgu już dziś oczekuję jasnej deklaracji pana prezydenta Dudy"

"Po ataku w Magdeburgu już dziś oczekuję jasnej deklaracji pana prezydenta Dudy"

Źródło:
TVN24

Rozbiórka kamienicy przy Łuckiej 8 została wstrzymana. Na miejsce wezwano policję, bo według konserwatora zabytków, prace odbywały się nielegalnie. Budynek został jesienią wykreślony z rejestru zabytków, ale trwa postępowanie o objęcie ochroną konserwatorską jego murów obwodowych.

Rozbiórka kamienicy przy Łuckiej wstrzymana. Konserwator zabytków o "nielegalnych pracach"

Rozbiórka kamienicy przy Łuckiej wstrzymana. Konserwator zabytków o "nielegalnych pracach"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Coraz szersze kręgi w mediach społecznościowych zatacza informacja, jakoby wiceprezes Wód Polskich był synem słynnego ekonomisty prof. Leszka Balcerowicza. To fake news.

"Syn Balcerowicza jakąś figurą w Wodach Polskich?". To nie ten Balcerowicz

"Syn Balcerowicza jakąś figurą w Wodach Polskich?". To nie ten Balcerowicz

Źródło:
Konkret24

Do pięciu lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy są podejrzani o podpalenie budynku gospodarczego w Świdwinie (Zachodniopomorskie). Jak informuje prokuratura w Koszalinie, jednym z nich jest policjant. Posesja należy do jego przełożonego.

Policjant podejrzany o udział w podpaleniu na posesji swojego przełożonego

Policjant podejrzany o udział w podpaleniu na posesji swojego przełożonego

Źródło:
tvn24.pl

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Smog spowił w sobotę Nowe Delhi, stolicę Indii. Spowodował, że widzialność była mocno ograniczona. Mieszkańcy skarżyli się na trudności z oddychaniem. Jakość powietrza była znacznie powyżej normy.

"Pieką mnie oczy i ciągle kaszlę, brakuje mi tchu"

"Pieką mnie oczy i ciągle kaszlę, brakuje mi tchu"

Źródło:
Reuters

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zatrzymali kierującą, która używała świateł drogowych ostrzegając innych kierowców przed policyjną kontrolą. Kobieta nieświadomie w ten sposób ostrzegła także policjantów jadących nieoznakowanym radiowozem. Została ukarana mandatem.

Ostrzegała przed policją "mrugając" światłami, trafiła na nieoznakowany radiowóz

Ostrzegała przed policją "mrugając" światłami, trafiła na nieoznakowany radiowóz

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ministerstwie czuję się rzecznikiem polskich rolników. Nie wybaczę sobie, jeżeli dziś przy tych możliwościach, które mamy i przy tym dużym mandacie społecznym nie wyciśniemy z siebie 120 procent - mówił w "Jeden na jeden" wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak. Odniósł się do wypowiadanych wcześniej krytycznych komentarzy wobec organizacji pracy w resorcie i ministra Czesława Siekierskiego. - Od czasu, kiedy wypowiedziałem te słowa, nie miałem okazji, możliwości rozmowy z ministrem - poinformował. Dodał, że prosił o spotkanie i na nie czeka.

Kołodziejczak: namierzyłem szkodnika, sobotażystę w ministerstwie

Kołodziejczak: namierzyłem szkodnika, sobotażystę w ministerstwie

Źródło:
TVN24, PAP

Atak w Magdeburgu jest specyficzny, ponieważ profil tego potencjalnego sprawcy nie jest typowy - podkreślał analityk do spraw Niemiec z PISM Łukasz Jasiński. Pochodzący z Arabii Saudyjskiej kierowca, który wjechał w tłum na jarmarku, jest lekarzem legalnie mieszkającym w Niemczech, pracującym w klinice. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Jasiński. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

"Profil potencjalnego sprawcy nie jest typowy". Kim jest

"Profil potencjalnego sprawcy nie jest typowy". Kim jest

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Uwaga na trudne warunki pogodowe na Dolnym Śląsku. Na obszarach górskich w nocy zacznie intensywnie padać śnieg, a do tego będzie mocno wiać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Intensywne opady, zawieje i zamiecie. IMGW ostrzega

Intensywne opady, zawieje i zamiecie. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl