Roża Thun, Bartosz Arłukowicz, Piotr Mueller, Stanisław Tyszka, Robert Biedroń, Wojciech Kolarski

Kawa na ławę

Roża Thun, Bartosz Arłukowicz, Piotr Mueller, Stanisław Tyszka, Robert Biedroń, Wojciech Kolarski

Dzisiaj jak na dłoni widać, że Suwerenna Polska stworzyła system mafijny, za pomocą którego wyciągano pieniądze - powiedział Robert Biedroń, odnosząc się do Funduszu Sprawiedliwości i informacji ujawnionych przez Tomasza Mraza, w programie "Kawa na ławę" w TVN24. Stanisław Tyszka (Konfederacja) stwierdził, że fundusz "funkcjonował jako skarbonka Suwerennej Polski". - Pieniądze podatników były rozkradane - dodał. - Ta sprawa absolutnie wymaga wyjaśnienia. Nie będę tłumaczyć kolegów - mówił Piotr Mueller (PiS). Wojciech Kolarski (Kancelaria Prezydenta) był zgodny, że sytuacja "musi być zbadania". Mówił także, że wnioski ze sprawy powinny być wyciągnięte, a osoby winne ukarane. - A jak wrzeszczeliśmy, przez nie wiadomo ile lat, że pieniądze są rozkradane, to wyście tańczyli z Rydzykiem - skomentowała Róża Thun (Polska 2050). - Który również dostawał pieniądze w sposób kompletnie nieuczciwy - dodała. - Głową tego wszystkiego, co się w Polsce działo, był Jarosław Kaczyński i on musi ponieść odpowiedzialność - powiedział Bartosz Arłukowicz (KO). Następnie Stanisław Tyszka poinformował, że również otrzymał propozycję skorzystania z Funduszu Sprawiedliwości, a informacje w tej sprawie ujawni wkrótce. - Miało to charakter korupcji politycznej - podkreślił.

 

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami słuchu [JM].

Opis programu

Konrad Piasecki zaprasza do wirtualnego studia TVN24 gości z różnych stron sceny politycznej, by wspólnie spojrzeć na najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.

 

Konrad Piasecki – dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk, osoba medialna związana z polityką od ponad 25 lat. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RFM" oraz w Radiu Zet w audycji "Gość Radia Zet". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Rozmowa Piaseckiego".

 

Program zobaczysz na antenie TVN24 w każdą niedzielę o godz. 10:45 oraz na platformie TVN24 GO .

 

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami słuchu [JM].