Małgorzata Kidawa-Błońska, Joanna Mucha, Łukasz Schreiber, Piotr Zgorzelski, Jakub Kulesza, Adrian Zandberg

Kawa na ławę

Małgorzata Kidawa-Błońska, Joanna Mucha, Łukasz Schreiber, Piotr Zgorzelski, Jakub Kulesza, Adrian Zandberg

Dla mnie ma żadnej wątpliwości, że wniosek przeciwko Marianowi Banasiowi to jest odwet za działania praworządne Najwyższej Izby Kontroli – mówił w "Kawie na ławę" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL. Goście programu dyskutowali o sytuacji prezesa NIK i zarzutach dla jego syna. - Nie będziemy za uchyleniem immunitety Banasia – mówiła Joanna Mucha z ruchu Polska 2050, a Jakub Kulesza z Konfederacji dodał, że Marian Banaś to "prawdopodobnie jeden z najbardziej niezależnych prezesów NIK" - Trzeba chronić tej niezależności – dodał. - To wygląda na taki spektakl walki porachunków, kto kogo przetrzyma i kto będzie miał mocniejszy charakter – oceniła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i zwróciła uwagę na fakt, że jeszcze długo przed objęciem stanowiska szefa NIK opozycja informowała o wątpliwościach dotyczących jego osoby. - To jest kompromitujące dla was jako dla formacji politycznej – zwrócił się do reprezentanta PiS-u Adrian Zandberg z Lewicy. - Prezes Banaś został wybrany przez Senat poprzedniej kadencji w dobrej wierze – mówił przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber z PiS i zapewnił, że działania w sprawie Mariana Banasia nie mają związku z ostatnimi raportami Najwyższej Izby Kontroli. Goście Piotra Marciniaka komentowali też walkę PiS-u z nepotyzmem w partii i ustawę anty-TVN oraz jej wpływ na międzynarodowy wizerunek Polski.

Opis programu

Konrad Piasecki zaprasza do wirtualnego studia TVN24 gości z różnych stron sceny politycznej, by wspólnie spojrzeć na najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.

 

Konrad Piasecki – dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk, osoba medialna związana z polityką od ponad 25 lat. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji „Kontrwywiad RFM” oraz w Radiu Zet w audycji „Gość Radia Zet”. Przez 10 lat był gospodarzem programu „Piaskiem po oczach”. W 2015 r. został laureatem tytułu „Dziennikarza Roku” miesięcznika „Press”. Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program „Rozmowa Piaseckiego

 

Program zobaczysz na antenie TVN24 w każdą niedzielę o godz. 10:45 oraz na platformie TVN24 GO