Urszula Pasławska, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Magdalena Sroka, Krzysztof Gawkowski, Jadwiga Emilewicz, Paweł Szrot

Kawa na ławę

Urszula Pasławska, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Magdalena Sroka, Krzysztof Gawkowski, Jadwiga Emilewicz, Paweł Szrot

Jak wynika z ujawnionych przez tvn24.pl zapisów umowy koalicyjnej PiS i Partii Republikańskiej, zdecydowana większość punktów dokumentu odnosi się do podziału władzy, a tylko jeden w sposób ogólny do programu. Sprawę komentowali goście Konrada Piaseckiego w programie "Kawa na ławę" w TVN24. - Jarosław Kaczyński mówił, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Doktryna zmieniła się - mówiła Magdalena Sroka z Porozumienia. Zdaniem Jadwigi Emilewicz z Prawa i Sprawiedliwości "normalną rzeczą jest, że w umowach koalicyjnych są tego typu zapisy", a Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP, dodał, że "kwestie personalne zawsze są przedmiotem ustaleń politycznych". Urszula Pasławska z Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdziła zaś, że "ta umowa pokazuje, że w Polsce funkcjonuje system paramafijny". Według Kamili Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej "jedynym spoiwem Zjednoczonej Prawicy jest kasa, posady i tym podobne rzeczy". - To umowa o grabieży Polski - podkreśliła Gasiuk-Pihowicz. Krzysztof Gawkowski z Lewicy powiedział, że "to nie jest umowa koalicyjna, tylko umowa korupcyjna". W dalszej części programu politycy rozmawiali również o nabierającej rozpędu kampanii wyborczej oraz o Funduszu Spójności, czyli kolejnych środkach z Unii Europejskiej, które mogą być zagrożone dla Polski.

 

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami słuchu [JM]

Opis programu

Konrad Piasecki zaprasza do wirtualnego studia TVN24 gości z różnych stron sceny politycznej, by wspólnie spojrzeć na najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.

 

Konrad Piasecki – dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk, osoba medialna związana z polityką od ponad 25 lat. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji „Kontrwywiad RFM” oraz w Radiu Zet w audycji „Gość Radia Zet”. Przez 10 lat był gospodarzem programu „Piaskiem po oczach”. W 2015 r. został laureatem tytułu „Dziennikarza Roku” miesięcznika „Press”. Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program „Rozmowa Piaseckiego

 

Program zobaczysz na antenie TVN24 w każdą niedzielę o godz. 10:45 oraz na platformie TVN24 GO .

 

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami słuchu [JM].