TVN24 | Polska

Szymon Hołownia: nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkości

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24
Hołownia: nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkości
Hołownia: nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkościTVN24
wideo 2/5
TVN24Hołownia: nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkości

Szymon Hołownia, lider Polski 2050, odnosząc się w "Tak jest" w TVN24 do konfliktu polskiego rządu z Unią Europejską, dotyczącego Krajowego Planu Odbudowy, stwierdził, że "to jest idiotyzm ocierający się o zdradę stanu". Ocenił także, że "nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkości".

OGLĄDAJ "TAK JEST" W INTERNECIE W TVN24 GO

Polska wciąż nie otrzymała pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Kwestią sporną są zmiany w sądownictwie. Zlikwidowano nieuznawaną Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, ale wątpliwości budzi także nowa Izba Odpowiedzialności Zawodowej.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" pytany o relacje z Unią Europejską powiedział, że "wykazaliśmy maksimum dobrej woli, poszliśmy na kompromisy, ale widać, że nie o to tu chodzi". "Nie może być tak - i nie będzie - że Unia wobec nas nie uznaje traktatów, porozumień, umów" - dodał. "Ustępstwa nic nie dały, choć poszliśmy daleko" - kontynuował.

Szymon Hołownia o "idiotyzmie ocierającym się o zdradę stanu"

Sytuację dotyczącą konfliktu polskiego rządu z Unią Europejską komentował w "Tak jest" w TVN24 Szymon Hołownia, lider Polski 2050. Stwierdził, że "to jest idiotyzm ocierający się o zdradę stanu".

- Myślę, że mówiąc o KPO, trzeba zakończyć wszystkie tryby warunkowe, które wokół tego mamy, (…). Nie dostaniemy tych pieniędzy. Nie ma na to żadnej szansy, żeby w tym roku - a są bardzo małe, żeby i w następnym - jakiekolwiek pieniądze do nas spłynęły. W tym roku straciliśmy przez Kaczyńskiego i Ziobrę 20 miliardów, (…) oni nas bezczelnie z nich okradli, one do Polski nie przypłyną i oni (rządzący - red.) muszą zostać za to rozliczeni - powiedział Hołownia.

- Kaczyński teraz, przed wyborami, będzie robił absolutnie wszystko, wyciągał z szaf wszystkie trupy. Będzie wyciągał niestworzone historie - dodał.  

Hołownia o konflikcie z Unią Europejską: idiotyzm ocierający się o zdradę stanu
Hołownia o konflikcie z Unią Europejską: idiotyzm ocierający się o zdradę stanuTVN24

Hołownia: nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkości

Hołownia mówił także o geopolitycznym aspekcie konfliktu z unijnymi instytucjami. - Jesteśmy dzisiaj w sytuacji, w której albo jesteśmy na Zachodzie, albo jesteśmy na Wschodzie. Mamy takie położenie geopolityczne i taką sytuację geopolityczną, że nie ma próżni. Albo jesteśmy w orbicie świata zachodniego, albo wschodniego - mówił lider Polski 2050.

- Jeżeli wyjdziemy teraz z Unii Europejskiej, to nie będzie tak, że będziemy sobie stanowili jeden samodzielny byt - dodał.

Stwierdził także, że "nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkości".

Hołownia: nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkości
Hołownia: nawet jeśli Kaczyński nie wyprowadzi Polski z Unii, to doprowadzi do Unii dwóch prędkościTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości