Anna Gmiterek-Zabłocka, dr hab. Przemysław Sadura

Tak jest

Anna Gmiterek-Zabłocka, dr hab. Przemysław Sadura

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Ipsos dla OKO.press i TOK FM najwięcej zyskała Konfederacja, na którą zagłosowałoby 11 procent badanych. Skąd się bierze tak duże poparcie dla tego ugrupowania? – Myślę, że przede wszystkim z tej polaryzacji, jaką mamy w społeczeństwie. Bardzo duża grupa młodych ludzi, zwłaszcza mężczyzn, nie widzi siebie ani po stronie PiS-u, ani po stronie opozycji – powiedziała w trzeciej części "Tak jest" Anna Gmiterek-Zabłocka, reporterka radia TOK FM. – Konfederacja jest jedyną siłą polityczną, która wypowiadała się otwarcie przeciw Ukrainie – zauważył dr hab. Przemysław Sadura, socjolog. Goście Andrzeja Morozowskiego rozmawiali również o wspólnej liście opozycji. - Z tego, co widać po spotkaniach Tuska, ludzie bardzo na to liczą – zaznaczyła Gmiterek-Zabłocka. - Wyborcy opozycji chcą jednej listy i sondaże to pokazują, bo jedna lista gwarantuje sukces - podkreślił Sadura.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

24.03.2023
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski