Bianka Mikołajewska, Bartosz Brzyski

Tak jest

Bianka Mikołajewska, Bartosz Brzyski

Jednym z warunków Komisji Europejskiej do wypłacania pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy jest przywrócenie do pracy sędziów, którzy zostali odsunięci od orzekania. Marcin Zaborski pyta swoich gości w trzeciej części programu "Tak jest" w TVN24, czy tak się stanie. - Z tego, co analizowałem, ten projekt nie zakłada, aby oni powrócili - mówił Bartosz Brzyski, rzecznik Klubu Jagiellońskiego, członek redakcji czasopisma idei "Pressje". Według niego to jest kolejny etap w przeciąganiu liny z Komisją Europejską i badaniu, jak bardzo można pójść na ustępstwo, aby te środki odblokować. Bianka Mikołajewska z OKO.press uważa, że "do tej pory politycy PiS-u przynajmniej starali się przekonywać, że zmiany w sądownictwie są po to, żeby sądy orzekały niezależnie". - Dzisiaj mówią wprost, że nie podobają im się jakieś wyroki, w związku z tym sędzia nie może powrócić do orzekania - powiedziała dziennikarka. Podkreśliła, że sędziowie muszą ponosić taką samą odpowiedzialność za swoje czyny, jak wszyscy inni, ale nie mogą być pociągani do odpowiedzialności za wyroki, jakie wydają.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

20.05.2022
Data premiery: 2019
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski