Magdalena Rigamonti, Artur Bartkiewicz

Tak jest

Magdalena Rigamonti, Artur Bartkiewicz

Na stronie Sejmu opublikowane zostało oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Były premier i były szef Rady Europejskiej złożył je w związku z początkiem kadencji Sejmu. Magdalena Rigamonti (Onet.pl) w trzeciej części programu "Tak jest" w TVN24 przypomniała o rozdzielności majątkowej małżeństwa Donalda Tuska, który przepisał część majątku w postaci nieruchomości na żonę. Jak zaznaczyła, w odróżnieniu od Mateusza Morawieckiego, przewodniczący Platformy Obywatelskiej tłumaczył publicznie wcześniej powody przepisania - chodziło o względy bezpieczeństwa. - Trzeba pamiętać, że premier Tusk pełnił jedną z najważniejszych funkcji w Europie, jest czołowym politykiem w Polsce i takie są pensje i emerytury. Nie dostaje więcej niż inni politycy pełniący funkcję - wyjaśniła. Artur Bartkiewicz ("Rzeczpospolita") stwierdził, że oświadczenie majątkowe Tuska nie robi wrażenia na tle Morawieckiego. Zaznaczył, że majątek przewodniczącego PO "nie powinien nas szokować".

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

01.12.2023
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski