dr hab. Anna Wojciuk, Aleksandra Karasińska

Tak jest

dr hab. Anna Wojciuk, Aleksandra Karasińska

To była dobra decyzja, żeby debata odbyła się po wyborach samorządowych - powiedział Szymon Hołownia po głosowaniu czterech projektów koalicji rządzącej dotyczących liberalizacji aborcji. Dr hab. Anna Wojciuk (politolożka, Uniwersytet Warszawski) ów głosowanie nazwała, w programie "Tak jest" w TVN24, "wyrazem otrzeźwienia po ostatnich wyborach" samorządowych. Jej zdaniem koalicja 15 października "zdała sobie sprawę, że wygrywa, gdy są razem". Aleksandra Karasińska (redaktorka naczelna "Forbes Woman") uznała, że sukcesem jest to, iż wszystkie projekty przeszły i "koalicja potrafiła dogadać się w tak kontrowersyjnej sprawie". - Dzisiaj politycy wreszcie dyskutują o sprawach dotyczących kobiet na poważnie - komentowala Karasińska. Oceniła, że opinia publiczna "powoli zmienia zdanie" w kwestii aborcji, w szczególności młode pokolenie, które "nie rozumie czemu, ma mieć inne prawa, niż ich koledzy w Niemczech czy Holandii". - Domagają się zmiany sytuacji dla kobiet w Polsce - dodała.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

12.04.2024
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski