prof. Ewa Marciniak, prof. Sławomir Sowiński

Tak jest

prof. Ewa Marciniak, prof. Sławomir Sowiński

Rosja próbuje odbudować imperium, choć nie ma do tego żadnych podstaw. Ale miała długo i może łatwo odzyskać pomoc Niemiec, które też chcą imperium - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" Jarosław Kaczyński. Słowa prezesa PiS komentowali goście Małgorzaty Łaszcz w trzeciej części programu "Tak jest" w TVN24. Zdaniem politolożki profesor Ewy Marciniak narracja ta służy Kaczyńskiemu do bieżących celów politycznych. - Jesteśmy właściwie na etapie kampanii wyborczej i to jest taki etap, kiedy te emocje polityczne trzeba podgrzewać, bo w końcu na polaryzacji polska polityka się dzieje - mówiła profesor Marciniak. Politolog profesor Sławomir Sowiński stwierdził, że "kiedy rosną ceny chleba, to sięga się po igrzyska". - Szuka się jakiś emocji i resentymentów. Niemcy doskonale się nadają do roli dyżurnego zagrożenia i winnego naszych kłopotów - dodał profesor Sowiński. 

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

09.08.2022
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski