dr Barbara Brodzińska-Mirowska, prof. Sławomir Sowiński

Tak jest

dr Barbara Brodzińska-Mirowska, prof. Sławomir Sowiński

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w poniedziałek wyniki obywatelskiego sondażu. Okazało się, że tylko jeden wariant daje szansę opozycji na pokonanie PiS – jedna lista. - Te wybory chyba jednak nie będą o różnicach. Nie będzie tak, że będziemy mogli sobie wybierać tych polityków, którzy mają poglądy nam bliskie. To będzie walka o zmianę władzy – powiedziała w "Tak jest" dr Barbara Brodzińska-Mirowska, badaczka polityki, komunikacji i mediów. – Ciekawe jest to, że ten sondaż jest obywatelski. Wyborcy się na niego zrzucili. To pokazuje, że istnieje jakieś zaangażowanie społeczne - stwierdził prof. Sławomir Sowiński, politolog. Według prof. Sowińskiego "ten sondaż jest przedwczesny", bo "kluczowe decyzje zapadną raczej w maju". - Najważniejsze będzie nie mobilizacja, ale demobilizacja. Ten proces będzie polegał na uspokajaniu wyborców konkurencji - tłumaczył. Zdaniem Brodzińskiej-Mirowskiej "mobilizacja Solidarnej Polski będzie gigantyczna".

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

20.03.2023
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski