Żaneta Gotowalska-Wróblewska, Krzysztof Berenda

Tak jest

Żaneta Gotowalska-Wróblewska, Krzysztof Berenda

Dlaczego prezydent Andrzej Duda w ciągu trzech dni zmienił zdanie w sprawie "lex Tusk" i teraz chce jej nowelizacji? - pytał swoich gości Andrzej Morozowski w trzeciej części programu "Tak jest". - To jest ten moment, kiedy Andrzej Duda stał się służalczym prezydentem dla partii rządzącej, a z drugiej strony pokazał swoją niekompetencję, jeśli chodzi o znajomość konstytucji. Ta wolta jest przerażająca - oceniła Żaneta Gotowalska-Wróblewska (Wirtualna Polska). Dodała, że to, co prezydent zaproponował w nowelizacji, też jest niekonstytucyjne. - Nie rozumiem, po co takie manewry są czynione. Nie da się wyjść z twarzą z takiej sytuacji i wydaje mi się, że prezydent jest na straconej pozycji w tej sytuacji - stwierdziła Gotowalska-Wróblewska. Zdaniem Krzysztofa Berendy (RMF FM) prezydent nie miał wyjścia i musiał przygotować tę nowelizację. - Wypowiedzi ze strony amerykańskiej zrobiły wrażenie na naszych partnerach. Zwłaszcza słowa ambasadora Brzezinskiego, który jasno stwierdził, że amerykańskie wojska bronią tych krajów, które podzielają amerykańskie wartości. Słowa mogły nieco wstrząsnąć - mówił Berenda. Wskazał też, że działania prezydenta zmobilizowały opozycję.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

02.06.2023
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski