Zuzanna Dąbrowska, Justyna Dobrosz-Oracz

Tak jest

Zuzanna Dąbrowska, Justyna Dobrosz-Oracz

Rządzenie to nie jest bułka z masłem - powiedziała Justyna Dobrosz-Oracz ("Gazeta Wyborcza") w "Tak jest" w TVN24. Gościni odniosła się wyzwań, jakie czekają lidera KO i jego nowy rząd. - Donald Tusk ma świadomość, że to będzie droga przez mękę - mówiła dziennikarka. - Nie czarujmy się. Czasy są bardzo trudne i to nie tylko ze względów finansowych - dodała. Przypomniała, że rząd Tuska jest rządem koalicyjnym, w którym musi dzielić się władzą z koalicjantami i ustalać szczegóły z liderami. - To będą cały czas negocjacje - podsumowała. Zuzanna Dąbrowska ("Rzeczpospolita") podkreśliła, że duża liczba niespełnionych obietnic wyborczych zostanie źle odebrana przez wyborców. Podkreśliła, że "nie ma entuzjazmu", a jest "rezerwa" wobec osoby Tuska i oczekiwanie "co będzie". - Myślę, że on to wie. Nie ma polityki miłości, tu na początek musi być rozliczenie - stwierdziła gościni. - To jest trudna rola, żeby nie zostać facetem od trzymania noża w zębach, a jednocześnie to, co obiecał, musi zostać wyjaśnione, zmienione i naprawione - dodała.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

08.12.2023
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski