Prof. Ewa Marciniak, Patryk Michalski

Tak jest

Prof. Ewa Marciniak, Patryk Michalski

Sejm odrzucił w czwartek projekt nowelizacji ustawy o notariacie, której rozwiązania, według Ministerstwa Sprawiedliwości, miały skracać czas oczekiwania na wpis do księgi wieczystej. W głosowaniu nie wzięło udziału 14 posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym premier Mateusz Morawiecki. Prof. Ewa Marciniak (politolożka, Uniwersytet Warszawski) w trzeciej częśći programu "Tak jest" w TVN24 mówiła, że "to jest moment, zarówno z przyczyn politycznych, jak i personalnych oraz ambicjonalnopsychologicznych, w którym koalicja w tej formule się kończy". – To jest moment przesilenia, ale Prawo i Sprawiedliwość pozwala sobie na dużo i wie, że musi sobie pozwalać i daje sobie wchodzić na głowę. Rząd Morawieckiego to właściwie pasmo porażek w kontekście polityki unijnej, więc widać, że PiS za wszelką cenę chce iść z Solidarną Polską do wyborów – dodał Patryk Michalski (WP.pl). Dziennikarz zaznaczył, że nie ma pewności, czy Solidarna Polska ma takie przekonanie, że na 100 procent pójdą razem. – Kluczowy tu będzie okres po przegłosowaniu budżetu – stwierdził rozmówca Anny Jędrzejowskiej.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

02.12.2022
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski