TVN24 | Polska

Pięć samolotów nad Westerplatte. Wypuściły biało-czerwony dym

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now
Źródło:
tvn24.pl
Przelot samolotów nad Westerplatte
Przelot samolotów nad WesterplatteTVN24
wideo 2/8
TVN24Przelot samolotów nad Westerplatte

Samoloty TS-11 "Iskra", pięć w szyku jeden obok drugiego, przeleciało nad Westerplatte w czasie obchodów 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Maszyny ciągnęły za sobą biało-czerwony dym. Za sterami siedzieli piloci z zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry z Dęblina.

We wtorek rano w Gdańsku odbyły się obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wzięli w nich udział między innymi prezydent Andrzej Duda, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

W trakcie uroczystości zapalono Znicz Pokoleń i odegrano Marsz Bohaterów Westerplatte. Prezydent Duda wręczył noty identyfikacyjne rodzinom poległych obrońców Westerplatte, których miejsce spoczynku zostało odkryte przez archeologów prowadzących prace na terenie składnicy. Odczytano też Apel Pamięci i oddano honorowy salut armatni.

Salut armatni na Westerplatte
Salut armatni na WesterplatteTVN24

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent na Westerplatte o "wspaniałym symbolu bohaterstwa i przestrodze dla całego świata" >>>

Biało-Czerwone Iskry nad Westerplatte

Pod koniec uroczystości na Westerplatte nad pomnikiem i zgromadzonymi gośćmi przeleciało pięć samolotów TS-11 "Iskra", które wypuściły dym w kolorach polskiej flagi. Za sterami siedzieli piloci z zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry z Dęblina.

Autor:ads//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości