TVN24 | Polska

Mateusz Morawiecki spotkał się z Arminem Laschetem "w symboliczny dzień"

TVN24 | Polska

Autor:
momo/adso
Źródło:
PAP

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w niedzielę z goszczącym w Warszawie premierem Nadrenii Północnej-Westfalii i przewodniczącym CDU Arminem Laschetem. Jak przekazał szef polskiego rządu, rozmawiali o sprawach międzynarodowych, w tym o bezpieczeństwie Energetycznym Europy, a także o prawach Polaków mieszkających w Niemczech. Laschet przybył do Polski, by wziąć udział w uroczystościach 77. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W sobotę wraz z ambasadorem Niemiec w Polsce Laschet złożył wieniec pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich. W niedzielę spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim.

O treści rozmowy poinformował szef polskiego rządu na Facebooku. "W symboliczny dzień 1 sierpnia, spotkałem się z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, przewodniczącym CDU Arminem Laschetem, który weźmie udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie. Poruszyliśmy bieżące zagadnienia międzynarodowe, w tym kwestie bezpieczeństwa energetycznego Europy" - napisał Mateusz Morawiecki.

"Rozmawialiśmy także m.in. o prawach Polaków mieszkających w Niemczech, zwiększeniu możliwości nauczania języka polskiego w Niemczech oraz realizacji uchwały Bundestagu dotyczącej budowy miejsca pamięci ofiar II Wojny Światowej w Berlinie" - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:momo/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Mateusz Morawiecki