Terlecki: po naszej stronie, jak i po stronie Solidarnej Polski, są zwolennicy rozejścia się przed wyborami

Rzecznik rządu: jest zrozumienie dla największych wyzwań geopolitycznych, różnimy się co do legislacji
Źródło: TVN24

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki wypowiedział się o nastrojach wewnątrz koalicji rządzącej. - Muszę powiedzieć, że zarówno po naszej stronie, jak i po stronie Solidarnej Polski są zwolennicy takiego rozejścia się przed wyborami - zaznaczył w rozmowie z serwisem pap.pl. Akcentował przy tym, że kierownictwo PiS jest "raczej zgodne" co do utrzymania jedności.

Wewnątrz Zjednoczonej Prawicy trwa spór wokół projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym i innych sądach oraz kwestii odblokowania unijnych środków z Krajowego Planu Odbudowy. Jej zapisom sprzeciwiają się politycy Solidarnej Polski. W środę w tej sprawie, w kancelarii premiera, odbyło się kolejne spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego ze Zbigniewem Ziobrą i innymi politykami SP. Trwało kilka godzin.

>> Politycy Solidarnej Polski u premiera. Rzecznik rządu o "zrozumieniu" i "różnicach"

Ryszard Terlecki o nastrojach wewnątrz koalicji

W rozmowach uczestniczył między innymi szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Po spotkaniu pytany był przez serwis pap.pl między innymi o to, czy widzi scenariusz, w którym Solidarna Polska wychodzi z koalicji.

Odpowiedział, że "na razie nie widzi takiego scenariusza". - Ale muszę powiedzieć, że zarówno po naszej stronie, jak i po stronie Solidarnej Polski, są zwolennicy takiego rozejścia się przed wyborami - powiedział. Pytany, czy według niego politycy SP będą dążyć do rozejścia się wewnątrz koalicji, odparł: - To pytanie, czy będą dążyć. Obowiązuje nas dyscyplina.

Zaznaczył przy tym, że "kierownictwo partii jest raczej zgodne w tym, że trzeba utrzymać jedność". - Zobaczymy, jak będzie - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Rok otwartej wojny w obozie władzy. "Mateuszowi jakoś do śmiechu nie było"

Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości liczy 228 posłów. Samą Solidarną Polskę - w jego ramach - w Sejmie reprezentuje 20 posłów. Większość ustawowa w Sejmie to 231 głosów.

Czytaj także: