TVN24 | Polska

Komitet polityczny PiS. Rozmowy o sytuacji w koalicji rządzącej

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Zakończyło się posiedzenie komitetu politycznego PiSTVN24
wideo 2/4
TVN24Zakończyło się posiedzenie komitetu politycznego PiS

W środę po godzinie 14 zakończyło się posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki jeszcze przed jego rozpoczęciem przekazał, że będzie mowa o "koalicjantach nowych i starych". Pytany, czy partia Pawła Kukiza dołączy do rządzącej koalicji, odparł: - Zobaczymy. Będziemy o tym rozmawiać.

Dziennikarze pytali Ryszarda Terleckiego, szefa klubu PiS, przed wejściem do siedziby partii, czego będą dotyczyły środowe rozmowy. - Będziemy rozmawiać między innymi o sytuacji w koalicji, o naszych koalicjantach nowych i starych - mówił. Reporterka zapytała go, czy ma na myśli Republikanów i Kukiz'15. Terlecki odparł: - Tak. I jedni, i drudzy.

Czy to oznacza, że partia Pawła Kukiza dołączy do koalicji rządzącej? - Zobaczymy. Będziemy o tym rozmawiać - odpowiedział polityk.

Wcześniej w Sejmie Terlecki powiedział dziennikarzom, że przy okazji rozmów o koalicji "będzie też mowa o stanowiskach w rządzie".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Posiedzenie komitetu zakończyło się po godzinie 14.

Terlecki o lex TVN: PiS nie porzuca

Terlecki był też pytany również o słowa prezesa PiS, który w wywiadzie dla PAP powiedział, że ustawa lex TVN "jest konieczna". Kaczyński dodał, że z prezydentem, który sugeruje, że zawetuje tę ustawę, "trzeba oczywiście rozmawiać". - Przecież to nie jest osoba, której nie można przekonać - stwierdził.

Terlecki pytany o wypowiedź prezesa i o to, czy PiS porzucił plany wprowadzenia lex TVN24, odparł krótko: - PiS nie porzuca.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24