TVN24 | Polska

Nielegalnie przewozili nią migrantów, teraz karetka trafi do szpitala. "Posłuży do tego, do czego była przeznaczona" 

TVN24 | Polska

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Wieliczki. Policja zatrzymała dwóch kurierów. Przewozili migrantów w fałszywej karetce (materiał z 10.11.2021)
Wieliczki. Policja zatrzymała dwóch kurierów. Przewozili migrantów w fałszywej karetce (materiał z 10.11.2021)Policja Warmińsko-Mazurska
wideo 2/4
Policja Warmińsko-MazurskaWieliczki. Policja zatrzymała dwóch kurierów. Przewozili migrantów w fałszywej karetce

Karetka, którą w listopadzie zeszłego roku nielegalnie przewożono migrantów, trafi do szpitala w Olecku (Warmińsko-Mazurskie) - taką decyzję podjął prokurator. - Teraz, po dwóch miesiącach, posłuży do tego, do czego była przeznaczona - przekazali policjanci.

Prokurator Wojciech Piktel z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach przekazał w piątek szpitalowi "Olmedica" w Olecku ambulans, który policjanci zatrzymali w listopadzie 2021 roku. W karetce było 18 cudzoziemców, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie. Wcześniej wydano postanowienia o nieodpłatnym przekazaniu zajętego samochodu specjalnego marki Mercedes-Benz.

- Dzięki zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, karetką będą mogli teraz jeździć prawdziwi ratownicy i nieść pomoc potrzebującym. Dodatkowy ambulans będzie przydatny w realizacji codziennych zadań, co znacząco przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu - przekazali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Karetka trafi do szpitala "Olmedica" w OleckuPolicja Warmińsko-Mazurska

W karetce było 18 Irakijczyków

Funkcjonariusze karetkę zatrzymali w listopadzie w miejscowości Wieliczki (Warmińsko-Mazurskie), ponieważ wygląd pojazdu wydał im się podejrzany.

- Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy. Jednak nie byli to wcale pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem - mówił sierżant sztabowy Piotr Krat z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pojazd łudząco przypominał karetkęPolicja Warmińsko-Mazurska

Jak poinformowała wtedy policja, w przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej wówczas narodowości, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie. Auto zostało zabezpieczone. Major Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Straży Granicznej poinformowała później, że zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Iraku.

28-latkowie usłyszeli zarzuty pomocy w organizacji nielegalnego przekroczenia granicy. Przyznali się do winy.

Karetka trafi do szpitala w Olecku

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Warmińsko-Mazurska

Pozostałe wiadomości