Resort zdrowia bez szefa. "Poświęcenie i nieprzespane noce" kontra "dezercja w obliczu drugiej fali koronawirusa"

Źródło:
TVN24, tvn24.pl, PAP
Morawska-Stanecka: gdzie teraz są ci wszyscy, którzy bronili ministra Szumowskiego?
Morawska-Stanecka: gdzie teraz są ci wszyscy, którzy bronili ministra Szumowskiego?TVN24
wideo 2/23
Morawska-Stanecka: gdzie teraz są ci wszyscy, którzy bronili ministra Szumowskiego?TVN24

Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie będzie już kierował resortem. Pozostaje posłem i wraca do zawodu kardiologa. "Współpracę z nim oceniam wzorowo" - napisał premier Mateusz Morawiecki. Decyzję o rezygnacji szefa MZ komentowali także parlamentarzyści na Wiejskiej oraz goście programu "Tak jest" w TVN24.

W środę gościem "Jeden na jeden" w TVN24 będzie były minister zdrowia Łukasz Szumowski. Początek programu o 9.00. Wcześniej w programie wystąpi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Początek o 7.30.

Łukasz Szumowski poinformował we wtorek, że składa rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Dodał, że pozostaje posłem, chce też wrócić do wykonywania zawodu lekarza kardiologa. Dzień wcześniej podobną decyzję podjął wiceminister Janusz Cieszyński.

>> Minister zdrowia rezygnuje ze stanowiska

Rezygnację szefa resortu zdrowia, gdy epidemia w kraju nie gaśnie, komentowali politycy w Sejmie i Senacie. Za współpracę Szumowskiemu podziękował także premier Mateusz Morawiecki.

"Ministrem się bywa, ale lekarzem jest się przez całe życie". "Wzorowa" ocena premiera

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że minister zdrowia w trakcie swojej pracy "dał się poznać nie tylko jako znakomity ekspert w dziedzinie medycyny, ale również jako sprawny manager i reformator". "Osobiście bardzo wysoko cenię sobie kompetencje Łukasza Szumowskiego, a współpracę z nim oceniam wzorowo" - napisał.

Morawiecki przypomniał, że praca Łukasza Szumowskiego "zbiegła się z okresem pandemii". "Gdyby nie jego poświęcenie, wiedza i nieprzespane noce, które wspólnie spędziliśmy nad planami walki z epidemią i tabelkami pełnymi różnych statystyk czy rekomendacji - Polska nie poradziłaby sobie z koronawirusem tak sprawnie" - ocenił.

Premier dodał, że "ministrem się bywa, ale lekarzem jest się przez całe życie". "Łukaszu - pomimo wielu obiektywnych trudności pozostałeś wierny przysiędze Hipokratesa, a Twoje trudne, ale potrzebne decyzje uratowały życie wielu Polakom" - podsumował.

Morawiecki, przebywający tego dnia w Katowicach, przekonywał, że decyzja Szumowskiego jest "samodzielna", którą "jak mówił, chciał podjąć wcześniej, tuż przed wybuchem pandemii, a potem będąc człowiekiem odpowiedzialnym zdawał sobie sprawę z tego, że los postawił go w bardzo szczególnym miejscu".

- Pan minister wspominał mi o swoich planach pod koniec zeszłego roku. Na początku tego roku umówiliśmy się, że do wiosny skończy pewien etap informatyzacji, usprawnienia sieci szpitali, także procesu refundacyjnego w obszarze lekowym i szpitalnictwa, a także usprawnienia pracy Narodowego Funduszu Zdrowia. To się stało, ale jednocześnie wybuchła epidemia i pan profesor Szumowski podjął decyzję o dłuższym pozostaniu do czasu uspokojenia sytuacji w tym trudnym czasie - mówił szef rządu.

Premier Morawiecki o rezygnacji ministra zdrowia: historia oceni go niezwykle wysoko
Premier Morawiecki o rezygnacji ministra zdrowia: historia oceni go niezwykle wysokoTVN24

"Minister zdrowia i jego zastępca dezerterują w obliczu drugiej fali koronawirusa"

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Wiosny w rozmowie z reporterem TVN24 Radomirem Witem przyznała, że po poniedziałkowej decyzji wiceministra Cieszyńskiego, dymisja Szumowskiego "wisiała w powietrzu". - Było tylko pytanie, kiedy pan minister Szumowski poda się do dymisji - dodała.

Jedno z pytań, które zadaje się po decyzji Szumowskiego, dotyczy jego następcy. Ustępujący minister przekazał na konferencji, że po jego rezygnacji formalnie władzę w resorcie służby zdrowia przejmuje premier i to do niego należy decyzja, kto obejmie szefostwo w Ministerstwie Zdrowia.

Morawska-Stanecka pytana, czy to właściwy czas, aby opuszczać resort, odparła, że ma w tej sprawie "mieszane uczucia". - Oczywiście, że to powinno niepokoić, bo to znaczy, że minister zdrowia i jego zastępca dezerterują w obliczu drugiej fali koronawirusa i trudnej sytuacji szpitali jednoimiennych, braku ich finansowania i odpływu kadry - wyliczała. - Tych problemów minister nie rozwiązał - dodała.

Wicemarszałek Senatu przypomniała głosowanie na początku czerwca nad wotum nieufności dla Łukasza Szumowskiego w Sejmie. Wniosek został odrzucony głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Przypominam sobie te kwiaty dla pana ministra i co? Gdzie teraz są ci wszyscy, którzy go bronili?

>> Czym chwalił się ustępujący minister Szumowski?

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska) powiedział, że decyzja Szumowskiego nie jest dla niego zaskoczeniem. - Spodziewałem się tego - powiedział, dodając, że w tym momencie nie chce komentować dalej sprawy.

Wyniki głosowania dot. odwołania Łukasza Szumowskiego z funkcji Ministra Zdrowia

Joński: dlaczego minister i wiceminister odchodzą tak bez wyjaśnienia spraw?

Dymisję skomentował także Dariusz Joński - poseł Koalicji Obywatelskiej, który razem z posłem Michałem Szczerbą od kilku miesięcy prowadzi kontrole poselskie w Ministerstwie Zdrowia. Posłowie skupiają się przede wszystkim na umowie z 14 kwietnia na zakup 1241 respiratorów. Twierdzą, że do resortu nie wróciły przedpłaty w wysokości około 70 milionów złotych.

Joński w rozmowie z TVN24 powiedział, że decyzja była spodziewana. - Nas zastanawia, dlaczego (minister i wiceminister - red.) odchodzą tak bez wyjaśnienia spraw, które chyba interesują opinię publiczną, a przynajmniej były na językach w ciągu ostatnich tygodni - powiedział.

- W Polsce nie może być tak, że minister podpisuje niekorzystne umowy, robi przedpłaty i jak handlarz bronią nie oddaje pieniędzy, respiratory nie dojeżdżają, a maski przyjeżdżają z lewymi certyfikatami, to minister mówi: bardzo dziękuję, było bardzo miło, wszyscy mu dziękują, dają kwiaty, wszyscy są zadowoleni i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. To nieprawdopodobne - zaznaczył.

Chodzi o sprawę zakupu respiratorów od zajmującej się handlem bronią firmy E&K, która wcześniej nie zajmowała się sprowadzaniem sprzętu medycznego do Polski. 14 kwietnia resort podpisał z prezesem tej spółki Andrzejem Izdebskim umowę na dostawę 1241 respiratorów za niemal 200 milionów złotych do 30 czerwca, przy czym pierwsze sztuki miały pojawić się w kraju już w kwietniu.

Przedsiębiorca natychmiast otrzymał zaliczkę w kwocie 35 milionów euro, czyli 154 milionów złotych, jednak transakcji od początku towarzyszyły problemy z realizacją umowy. Ostatecznie E&K dostarczyło jedynie 200 urządzeń. I do dziś nie zwróciło większości pieniędzy, które powinno oddać ministerstwu.

>> Nie wróciło 70 milionów zł za respiratory. Co zrobiło ministerstwo?

Dariusz Joński o rezygnacji Łukasza Szumowskiego z funkcji Ministra Zdrowia
Dariusz Joński o rezygnacji Łukasza Szumowskiego z funkcji Ministra ZdrowiaTVN24

Sawicki: minister i wiceminister odchodzą, żeby nie musiał robić tego premier czy prezes PiS

Poseł PSL Marek Sawicki, odnosząc się do rezygnacji Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia, powiedział, że rząd ma "ewidentny problem" z wyjaśnieniem zakupów dotyczących koronawirusa przez resort zdrowia. - Bo o ile w pierwszej części pandemii działania w zakresie medycznym były ocenianie bardzo wysoko, to równolegle kwestia zakupu maseczek i respiratorów budzi ogromne wątpliwości - zaznaczył.

Według posła ludowców być może z toczących się postępowań dotyczących zakupu maseczek i respiratorów "już wynika, że i pan Janusz Cieszyński, i pan Łukasz Szumowski powinni z rządu odejść". - Robią to sami, żeby za chwilę nie musiał robić tego tak naprawdę premier Mateusz Morawiecki czy prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział.

Marek Balicki o rezygnacji Szumowskiego: miałem mieszane uczucia

O rezygnacji ministra Szumowskiego mówił w programie "Tak jest" w TVN24 Marek Balicki, który w przeszłości sam stał na czele tego resortu, a obecnie jest pełnomocnikiem ministra zdrowia do spraw reformy w psychiatrii. 

- Muszę powiedzieć, że miałem mieszane uczucia. Z jednej strony spodziewaliśmy się tego, że pan minister Szumowski może złożyć dymisję, i to już od wielu tygodni. Z drugiej strony ja osobiście bardzo żałuję, bo w opiece psychiatrycznej po raz pierwszy od wielu lat udało się ruszyć reformę i rozpocząć bardzo sensowne zmiany. Ale mam nadzieję, że następca pana ministra będzie kontynuował to, co rozpoczęliśmy - powiedział.

Marek Balicki o rezygnacji Szumowskiego: miałem mieszane uczucia
Marek Balicki o rezygnacji Szumowskiego: miałem mieszane uczuciaTVN24

Andrzej Sośnierz: termin złożenia rezygnacji przez Szumowskiego jest trochę zaskoczeniem

Kwestię rezygnacji Szumowskiego komentował w "Tak jest" również były prezes NFZ, a obecnie poseł Porozumienia (klub PiS) Andrzej Sośnierz. 

Jak przyznał, termin tej rezygnacji "jest trochę zaskoczeniem". - Dlatego że zapowiadana rekonstrukcja rządu była dobrym momentem, w którym nie tylko jedna, ale więcej takich zmian mogło nastąpić. Więc to pewne przyspieszenie tutaj dziwi - mówił.  

- Nie znam wszystkich motywacji, które stały się przyczyną takiej zamiany. Natomiast odnośnie krytyki, ja rzeczywiście krytykowałem zawsze i pozostaję na swoim stanowisku. Zresztą niedawno spotkałem się bezpośrednio z panem ministrem i wymieniliśmy zdania. Nie przybliżyły się nasze stanowiska odnośnie sposobu walki z epidemią. W szczególności bardzo mnie bulwersowało i bulwersuje to, że nie przygotowaliśmy się do choćby do tego ewentualnego jesiennego nasilenia zakażeń. Ono zresztą już ma miejsce w tej chwili - wskazywał Sośnierz. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Premier oświadczył we wtorek, że do końca tygodnia przedstawi nazwisko nowego ministra zdrowia. 

Andrzej Sośnierz: termin złożenia rezygnacji przez Szumowskiego jest trochę zaskoczeniem
Andrzej Sośnierz: termin złożenia rezygnacji przez Szumowskiego jest trochę zaskoczeniemTVN24

Autorka/Autor:akw/dap

Źródło: TVN24, tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prezydent Andrzej Duda ocenił w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung", że prezydent elekt USA Donald Trump nie zostawi Ukrainy "na lodzie". Powołując się na spotkania z Trumpem, mówił, że jego sposób myślenia "jest jak na polityka nietypowy, ale jego oceny są bardzo klarowne".

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Źródło:
PAP

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Turystyka kulinarna od lat jest ważnym trendem. Smakosze powinni mieć na oku Neapol, który znalazł się na szczycie listy Taste Atlas z najlepszymi kulinarnymi miastami na świecie.

Najlepsze kulinarne miasta świata

Najlepsze kulinarne miasta świata

Źródło:
PAP

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl