Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen o polskim KPO. Politycy komentują

Źródło:
TVN24, PAP
Terlecki o liście szefowej KE: trochę arogancki, ale staramy się do tego przyzwyczaić
Terlecki o liście szefowej KE: trochę arogancki, ale staramy się do tego przyzwyczaićTVN24
wideo 2/11
Terlecki o liście szefowej KE: trochę arogancki, ale staramy się do tego przyzwyczaićTVN24

Komisja Europejska nadal nie zaakceptowała polskiego KPO. Szefowa KE Ursula von der Leyen oświadczyła w liście, że organ ten nie zatwierdzi żadnego planu odbudowy, jeśli Polska nie spełnił warunków dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości. - Trochę arogancki był wobec nas, ale staramy się do tego przyzwyczaić - komentował list szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Mówił też o "polu ustępstwa" w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w odpowiedzi na list kilku grup Parlamentu Europejskiego - które odniosły się do pogłosek o możliwym porozumieniu KE z polskim rządem w sprawie Krajowego Planu Odbudowy - napisała, że "Komisja nie zatwierdzi żadnego planu odbudowy, jeśli nie będzie przekonana, że wszystkie kryteria oceny zostały spełnione".

Przypomniała, że warunki to likwidacja nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, reforma systemu dyscyplinowania sędziów gwarantująca niezależność ich oceny oraz przywrócenie do pracy sędziów, którzy zostali odsunięci przez orzeczenia nieuznawanej izby SN. Akceptacja KPO przez Brukselę jest konieczna, by uruchomić wypłatę unijnych środków z Funduszu Odbudowy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Terlecki o liście szefowej KE: trochę arogancki, ale staramy się do tego przyzwyczaić

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki komentował w środę list von der Leyen. - Taki trochę arogancki był wobec nas, ale staramy się do tego przyzwyczaić i jakby przechodzić nad tym do porządku - powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Pytany o stosunek Solidarnej Polski, koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości, do propozycji zmian w sprawie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej, odparł: - Wydaje mi się, że jakieś tu pole ustępstwa obustronne, od pana prezydenta i od nich jest, i że to się uda teraz przeprowadzić.

Terlecki o liście szefowej KE: trochę arogancki, ale staramy się do tego przyzwyczaić
Terlecki o liście szefowej KE: trochę arogancki, ale staramy się do tego przyzwyczaićTVN24

Kuchciński: Unia Europejska nie bardzo rozumie, o czym mówi

Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Marek Kuchciński (PiS) przekonywał w rozmowie z reporterką TVN24, że "praworządność po stronie Polski jest zapewniona, natomiast Unia Europejska nie bardzo rozumie, o czym mówi".

Kuchciński: Unia Europejska nie bardzo rozumie, o czym mówi
Kuchciński: Unia Europejska nie bardzo rozumie, o czym mówiTVN24

Tusk: przestańcie oszukiwać i zwodzić

Toczące się negocjacje w sprawie przyjęcia KPO przez Komisję Europejską komentował w środę na konferencji prasowej przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

- To jest tak naprawdę zbrodnia, szczególnie dzisiaj: to, że od wielu, wielu miesięcy zamiast dostawać pieniądze z Europy - to są nasze pieniądze, Polek i Polaków, a nie Kaczyńskiego czy Morawieckiego, czy Unii Europejskiej, to są pieniądze, które powinny do Polski płynąć szerokim strumieniem już od wielu, wielu miesięcy - to Polska płaci jakieś idiotyczne kary, które sprowokowali swoimi idiotycznymi decyzjami ministrowie tego rządu - powiedział.

Tusk do rządu w sprawie KPO: przestańcie oszukiwać i zwodzić
Tusk do rządu w sprawie KPO: przestańcie oszukiwać i zwodzićTVN24

W jego ocenie "to jest coś niewytłumaczalnego i wbrew polskim najżywotniejszym interesom". - To się w głowie nie mieści, że te ich partyjne gierki powodują, że te miliardy ciągle czekają - dodał Tusk.

- Nie będę komentował tych kolejnych, dość bałamutnych oświadczeń, że to już jest właściwie załatwione, tylko powtórzę to, co mówię o wielu miesięcy: przestańcie oszukiwać i zwodzić Polaków i całą Unię Europejską, bo to kosztuje każdego dnia (...) to, że pieniądze europejskie są przez tę ekipę, przez pana Ziobrę, Kaczyńskiego, Morawieckiego zablokowane, bez żadnego sensu, bez żadnego powodu - mówił Tusk.

Kamiński: jeżeli PiS skapituluje w tej sprawie, Polacy dostaną pieniądze

Senator klubu Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe Michał Kamiński mówił zaś reporterce TVN24, że "pieniądze z Funduszu Odbudowy Polska dostanie tylko wtedy, jeśli Prawo i Sprawiedliwość wycofa się z głównych założeń pseudoreformy wymiaru sprawiedliwości". - Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość skapituluje w tej sprawie, to wtedy Polacy dostaną te pieniądze - powiedział.

>> Kosiniak-Kamysz: mówili, że mamy kamienie milowe, a tak naprawdę mają kamień u szyi <<

Według niego "pytanie jest, czy rząd Mateusza Morawieckiego będzie miał większość w tym Sejmie dla takiej zmiany polskich przepisów, by Unia Europejska mogła pozwolić Polakom z korzystania z dobrodziejstw Funduszu Odbudowy". Jak mówił senator, "skutkiem polityki rządu Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobry jest to, że Polska dzisiaj jest w głębokim konflikcie z Unią Europejską i skutkiem tego konfliktu jest blokada na ogromne środki przeznaczone na rozwój Polski".

Kamiński o blokowanych środkach z KPO
Kamiński o blokowanych środkach z KPOTVN24

Śmiszek: ta ustawa jest niebezpieczna i ja zagłosuję przeciwko

Poseł Krzysztof Śmiszek z Lewicy wskazywał zaś, że "wszystkie poprawki Lewicy, wszystkie poprawki PSL-u i wszystkie poprawki Platformy Obywatelskiej" złożone do projektu ustawy dotyczącej zmian w Sądzie Najwyższym "zostały odrzucone albo już się zapowiada, że pozostała reszta będzie odrzucona".

- Jeśli projekt ustawy pójdzie na głosowanie plenarne w kształcie zaprezentowanym przez pana prezydenta, ta ustawa jest niebezpieczna i ja zagłosuję przeciwko. I będę namawiał moich kolegów nie tylko z Lewicy, ale także z całej opozycji, żeby głosować przeciw. Dlatego, że ustawa pana prezydenta wpędza nas w coraz większe kłopoty, już nie tylko sędziów, ale także setki tysięcy obywateli - ocenił.

Śmiszek: ta ustawa jest niebezpieczna i ja zagłosuję przeciwko
Śmiszek: ta ustawa jest niebezpieczna i ja zagłosuję przeciwkoTVN24

Sejmowe prace nad zmianami w sprawie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka od początku kwietnia pracuje nad dwoma projektami zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym - prezydenta i posłów PiS, ale to projekt Andrzeja Dudy został uznany za wiodący. Komisja omawia poszczególne punkty prezydenckiego projektu, który zakłada m.in. likwidację nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej. Projekt ma być odpowiedzią ze strony Polski na warunki stawiane przez KE do akceptacji planu odbudowy.

Jednak, jak na razie, nie ma w Zjednoczonej Prawicy porozumienia w sprawie zmian w SN. Na ostatnim posiedzeniu w ubiegłą środę komisja sprawiedliwości nie poparła dwóch pakietów poprawek złożonych przez Solidarną Polskę. Posłowie SP złożyli jednak kolejny pakiet poprawek. Najbliższe posiedzenie ma odbyć się w czwartek po południu.

W poniedziałek prezes Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro mówił, że w sprawie "testu bezstronności i niezawisłości sędziego" - który przewidziany jest w prezydenckim projekcie - prowadzone są intensywne negocjacje, a jego ugrupowanie chce rozwiązań, które nie spowodują - jego zdaniem - zapaści w polskim sądownictwie. Ocenił wówczas, że jest blisko porozumienia. We wtorek odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy, podczas którego rozmawiano m.in. o zmianach w ustawie o SN.

Według wstępnego porządku obrad, który znajduje się na stronie Sejmu, posłowie mają się zająć projektem ustawy w tej sprawie na posiedzeniu w dniach 25-26 maja.

Krajowy Plan OdbudowyPAP/Maciej Zieliński

Autorka/Autor:akr/kab

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Radosław Sikorski podczas wizyty w Waszyngtonie wystąpił z przemówieniem w Radzie Atlantyckiej (Atlantic Council). - Moja żona, jak niektórzy z was wiedzą, jest Amerykanką. Natomiast większość z was może nie wiedzieć, że nasz syn jest amerykańskim żołnierzem - oświadczył. Wskazywał, że jego "serce i obowiązek" są przy Polsce, ale jego interesy "również związane są z tym, żeby Ameryka była krajem pełnym dobrobytu". Szef polskiej dyplomacji mówił też, że "tylko trzy kroki dzielą nas od bardziej bezpiecznego i stabilnego świata".

Radosław Sikorski w Radzie Atlantyckiej wygłosił "osobistą uwagę". "Mój syn jest amerykańskim żołnierzem"

Radosław Sikorski w Radzie Atlantyckiej wygłosił "osobistą uwagę". "Mój syn jest amerykańskim żołnierzem"

Źródło:
PAP, TVN24

Coraz więcej wiadomo o tym, jak mogło dojść do zatrucia mięsem kupionym na targu w Nowej Dębie, a przynajmniej, w jakich warunkach powstawało to, co potem kupowali nieświadomi ludzie. Zupełnie inne zdanie w tej sprawie mają ci, którzy mięso sprzedawali, i prokuratura.

"Chcieliśmy troszkę dorobić". Podejrzani w sprawie zatrucia mięsem w Nowej Dębie wystąpili przed kamerą

"Chcieliśmy troszkę dorobić". Podejrzani w sprawie zatrucia mięsem w Nowej Dębie wystąpili przed kamerą

Źródło:
Fakty TVN

Część prokuratorów musi się liczyć, że będą wszczęte postępowania karne i dyscyplinarne względem osób, które podejmowały decyzje, kierując się innymi powodami niż tylko materiał dowodowy - mówił w "Tak jest" w TVN24 Dariusz Korneluk, który został rekomendowany do objęcia stanowiska prokuratora krajowego. - Przez osiem lat gruntownie przyglądaliśmy się wszystkim sprawom, ale także i prokuratorom, tym szybkim awansom "last minute". I pora do tego powrócić - dodał.

Kandydat na prokuratora krajowego o "awansach last minute": pora do tego wrócić

Kandydat na prokuratora krajowego o "awansach last minute": pora do tego wrócić

Źródło:
TVN24

We wtorek rolnicy będą protestować w centrum Warszawy. - Organizator zadeklarował, że zgromadzenie będzie miało charakter pokojowy, bez blokad - przekazał wicedyrektor Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa. Nie obędzie się jednak bez poważnych utrudnień.

Protest rolników. Do Warszawy ma przyjechać 200 autokarów. Którymi ulicami przejdzie marsz?

Protest rolników. Do Warszawy ma przyjechać 200 autokarów. Którymi ulicami przejdzie marsz?

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wszelkie podejrzenia i zarzuty w sprawie afery wizowej dotyczą kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. Były wiceszef MSZ w rządzie PiS Arkadiusz Mularczyk wyraził przekonanie, że całe ówczesne kierownictwo resortu z chwilą podjęcia informacji, że są jakieś nieprawidłowości, zawiadomiło właściwe organy ścigania.

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Źródło:
TVN24

W Polsce ruszają ćwiczenia DRAGON-24, które są elementem manewrów NATO pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24. Zaangażowano w nie łącznie około 20 tysięcy żołnierzy z dziewięciu państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Policja przypomina, że "to ćwiczenia o charakterze defensywnym, nie są skierowane przeciwko żadnemu państwu". Ostrzega też, że "w najbliższych dniach można się spodziewać obecności kolumn wojskowych na drogach i utrudnień w ruchu".

Ruszają ćwiczenia DRAGON-24. Możliwe utrudnienia w ruchu i kolumny wojskowe na drogach

Ruszają ćwiczenia DRAGON-24. Możliwe utrudnienia w ruchu i kolumny wojskowe na drogach

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Biedronka i Lidl w ostatnich dniach oferowały pół litra wódki za 9,99 zł. To cena niższa niż wynosi podatek akcyzowy. W ocenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów "promocja alkoholu w przyjętej przez te sieci formie może stanowić zakazaną prawnie promocję napojów alkoholowych". - To jest chyba najgorszy z możliwych pomysłów, żeby udostępniać osobom, które powinny ograniczać picie alkoholu, alkohol w tak niskich cenach - komentuje w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Brzózka, były dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W jego ocenie w Polsce powinna zostać wprowadzona minimalna cena za alkohol. - Wtedy takie promocje będą niemożliwe - zauważył Brzózka. Petycję w tej sprawie ma złożyć Mazowiecki Związek Stowarzyszeń Abstynenckich.

Kontrowersyjne promocje w Biedronce i Lidlu. "Działanie bardzo nieetyczne", zapowiedź petycji

Kontrowersyjne promocje w Biedronce i Lidlu. "Działanie bardzo nieetyczne", zapowiedź petycji

Źródło:
tvn24.pl

Trwa śledztwo w sprawie dramatycznych wydarzeń z ulicy Żurawiej. W niedzielę na jednej z klatek schodowych znaleziono nieprzytomną kobietę. 25-latka walczy o życie w szpitalu. W sprawie zatrzymano jedną osobę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doszło do przestępstwa na tle seksualnym. 25-latka miała być przypadkową ofiarą.

Zaatakował młodą kobietę na ulicy i zostawił nieprzytomną na schodach. Miał kominiarkę i nóż

Zaatakował młodą kobietę na ulicy i zostawił nieprzytomną na schodach. Miał kominiarkę i nóż

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Węgierski parlament zagłosował w poniedziałek za ratyfikacją przystąpienia Szwecji do NATO. Węgry są ostatnim członkiem Sojuszu, który wyraził na to zgodę. - To historyczny dzień - oświadczył po głosowaniu premier Szwecji Ulf Kristersson.

Parlament Węgier za przyjęciem Szwecji do NATO

Parlament Węgier za przyjęciem Szwecji do NATO

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację, że w Gostyninie (Mazowieckie) doszło do potrącenia matki z niemowlakiem. Policja potwierdziła zdarzenie. Kobieta i dziecko zostali przewiezieni do szpitala.

Potrącenie matki i niemowlaka. Kobieta jest w ciężkim stanie

Potrącenie matki i niemowlaka. Kobieta jest w ciężkim stanie

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl, PAP

Odwołany przez ministra sprawiedliwości Adama Bodnara sędzia Sądu Apelacyjnego w Poznaniu Przemysław Radzik pojawił się w poniedziałek w siedzibie poznańskiego sądu. Radzik spakował i zabrał swoje rzeczy. Na odchodne powiedział dziennikarzowi TVN24, że "będzie dobrze wspominał swoją misję w Poznaniu".

Sędzia Przemysław Radzik pojawił się w sądzie. Spakował swoje rzeczy i wyszedł

Sędzia Przemysław Radzik pojawił się w sądzie. Spakował swoje rzeczy i wyszedł

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komisja Europejska narzuciła zbyt duże, nieracjonalne, kosztowne wymogi Zielonego Ładu - stwierdził minister rolnictwa Czesław Siekierski. Dodał, że Zielony Ład miał służyć środowisku, przeciwdziałać zmianom klimatu, a w rzeczywistości doprowadził do bankructwa wiele gospodarstw.

Minister rolnictwa: Bruksela narzuciła nieracjonalne wymogi

Minister rolnictwa: Bruksela narzuciła nieracjonalne wymogi

Źródło:
PAP

Sieć TEDi poinformowała o wycofaniu ze swoich sklepów piłek do masażu. Wyprodukowany w Chinach produkt może być niebezpieczny dla zdrowia. Ostrzeżenie w tej sprawie opublikował także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Popularny dyskont wycofuje produkt. "Zagrożenie dla zdrowia"

Popularny dyskont wycofuje produkt. "Zagrożenie dla zdrowia"

Źródło:
tvn24.pl

Tamas Sulyok został wybrany przez parlament Węgier na nowego prezydenta kraju. Zastąpi Katalin Novak, która zrezygnowała w atmosferze skandalu po ułaskawieniu osoby tuszującej pedofilię.

Parlament Węgier wskazał Tamasa Sulyoka na nowego prezydenta

Parlament Węgier wskazał Tamasa Sulyoka na nowego prezydenta

Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda uczestniczy w wielostronnych rozmowach w sprawie Ukrainy, które odbywają się w poniedziałek w Paryżu na zaproszenie prezydenta Francji Emmanuela Macrona. - Będziemy rozmawiali o sytuacji na Ukrainie, będziemy rozmawiali także o bezpieczeństwie w naszej części Europy, a więc bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo - oświadczył prezydent przed wylotem. 

Prezydent Duda w Paryżu. Spotkanie z prezydentem Emmanuelem Macronem

Prezydent Duda w Paryżu. Spotkanie z prezydentem Emmanuelem Macronem

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Trzech zbiegów z więzienia zatrzymano na karaibskiej wyspie Saint Vincent. Media zastanawiają się, jaki mają związek ze zniknięciem pary żeglarzy z Wirginii. Kilka dni temu znaleziono ich opuszczony jacht z "widocznymi śladami przemocy".

Poszukiwana para żeglarzy i "ślady przemocy" na jachcie. Zatrzymani zbiegowie z więzienia

Poszukiwana para żeglarzy i "ślady przemocy" na jachcie. Zatrzymani zbiegowie z więzienia

Źródło:
SDSA, CNN

W poniedziałek przed komisją śledczą do spraw afery wizowej stanął Edgar Kobos, były współpracownik wiceszefa MSZ w rządzie PiS Piotra Wawrzyka. - W mojej ocenie kierownictwo polityczne Zjednoczonej Prawicy usiłowało tuszować aferę wizową - powiedział. Dodał, że jest gotowy dzielić się swoją wiedzą i chce "spróbować naprawić swoje błędy". - Chcę mówić, ale dotychczas nie miałem do kogo - oświadczył. Jego pełnomocnik złożył wniosek o przesłuchanie świadka na posiedzeniu zamkniętym, który przyjęto. Zarządzono przerwę, po której rozpoczęło się posiedzenie niejawne.

Edgar Kobos przed komisją śledczą. "Kierownictwo Zjednoczonej Prawicy usiłowało tuszować aferę wizową"

Edgar Kobos przed komisją śledczą. "Kierownictwo Zjednoczonej Prawicy usiłowało tuszować aferę wizową"

Źródło:
TVN24

Pięćdziesiąt osób przyszło, żeby pana przesłuchać. Jest pan tchórzem - powiedział do Piotra Wawrzyka członek komisji śledczej do spraw afery wizowej Krzysztof Mulawa (Konfederacja). Były wiceszef MSZ odmówił wcześniej składania zeznań.

Poseł Konfederacji do Piotra Wawrzyka: jest pan tchórzem

Poseł Konfederacji do Piotra Wawrzyka: jest pan tchórzem

Źródło:
TVN24

Przesłuchanie byłego wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka przed sejmową komisją śledczą do spraw afery wizowej trwało tylko około 20 minut. Rozpoczęło się od wniosku jego pełnomocnika o wyłączenie z obrad przewodniczącego. Po głosowaniu wniosek przepadł. Po udzieleniu odpowiedzi na pierwsze pytanie Wawrzyk skorzystał z prawa do odmowy zeznań. O godzinie 15 rozpoczęło się zaś przesłuchanie dawnego współpracownika Wawrzyka - Edgara Kobosa. Komisja bada nadużycia, zaniedbania i zaniechania w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Polski.

Afera wizowa. Piotr Wawrzyk odmówił składania zeznań

Afera wizowa. Piotr Wawrzyk odmówił składania zeznań

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Ewa Żyła, była reprezentantka Polski w piłce nożnej, wraz ze swoją partnerką dołączyły do apelu do premiera Donalda Tuska o uchwalenie ustawy o związkach partnerskich. Przy okazji kobiety opowiedziały o swoim związku.

Była reprezentantka Polski z partnerką apeluje do Donalda Tuska: chcemy mieć równe prawa

Była reprezentantka Polski z partnerką apeluje do Donalda Tuska: chcemy mieć równe prawa

Źródło:
100dninazwiazki.pl

Cynizm, hipokryzję, obstrukcję, nieudolność, niechęć do Warszawy i brak wiedzy. Sześć grzechów wobec Warszawy wytknął wiceprezydent Michał Olszewski kandydatowi PiS na stanowisko prezydenta stolicy Tobiaszowi Bocheńskiemu.

"Sześć grzechów". Wiceprezydent Warszawy punktuje kandydata PiS

"Sześć grzechów". Wiceprezydent Warszawy punktuje kandydata PiS

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Parlamentu Europejskiego wniosek o uchylenie immunitetu europosła Ryszarda Czarneckiego "w związku z podejrzeniem zawyżenia kosztów podróży służbowych o kwotę ponad 200 tysięcy euro" - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa. Polityk zapewnił, że zależy mu na jak najszybszym wyjaśnieniu tej sprawy.

Jest wniosek o uchylenie immunitetu europosła PiS

Jest wniosek o uchylenie immunitetu europosła PiS

Źródło:
tvn24.pl

Podkomisja smoleńska chciała przytroczyć do dachu trabanta brzozę i tym rozpędzonym trabantem z brzozą na dachu uderzyć w stojącego na lotnisku Tu-154 - mówił wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. Informacja o planach - ostatecznie porzuconych - przeprowadzenia takiego eksperymentu pojawiła się już w 2016 roku. Potwierdził to wtedy sam ówczesny szef podkomisji.

Rozpędzony trabant z brzozą na dachu i zderzenie z tupolewem. Taki był plan podkomisji Macierewicza

Rozpędzony trabant z brzozą na dachu i zderzenie z tupolewem. Taki był plan podkomisji Macierewicza

Źródło:
TVN24, TVP INFO

Przez ponad 30 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała dwa miliardy złotych. Właściwie trudno teraz przejść korytarzem jakiegokolwiek szpitala w Polsce i nie zobaczyć urządzeń kupionych przez orkiestrę. Również wiele dobrego można zrobić za niemal 20 miliardów złotych unijnych funduszy.

Środki z KPO pomogą polskim szpitalom. To 10 razy więcej, niż wszystkie pieniądze zebrane przez WOŚP

Środki z KPO pomogą polskim szpitalom. To 10 razy więcej, niż wszystkie pieniądze zebrane przez WOŚP

Źródło:
Fakty TVN

Większość mieszkańców miasta Meksyk w ciągu kilku miesięcy może stracić dostęp do bieżącej wody - pisze portal CNN. Winne temu są między innymi zmiany klimatu i zły stan infrastruktury. Eksperci alarmują, że już wkrótce stolicę Meksyku może czekać "dzień zero".

W jednym z największych miast świata wkrótce może zabraknąć wody. Wskazano "dzień zero"

Źródło:
CNN

Japoński lądownik SLIM przetrwał noc księżycową, choć nie był zaprojektowany do "przeżycia" w tak ekstremalnych warunkach - poinformowała w poniedziałek agencja kosmiczna JAXA. To pierwszy w historii lądownik, który precyzyjnie wylądował na powierzchni Srebrnego Globu.

Na Księżycu stał się "cud"

Na Księżycu stał się "cud"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Jarosław Kaczyński mówił w niedzielę w Leżajsku, że styczeń tego roku to był "pierwszy miesiąc w dziejach Polski od bardzo długiego czasu, gdzie urodziło się poniżej 20 tysięcy dzieci". - Do tej pory było zawsze więcej - dodał. Na jego słowa zareagował premier Donald Tusk. "Jarosławie, kluczowe decyzje w tej sprawie zapadały wiosną zeszłego roku - jeśli wiesz, co mam na myśli" - napisał w mediach społecznościowych.

Tusk odpowiada Kaczyńskiemu. "Kluczowe decyzje zapadały wiosną - jeśli wiesz, co mam na myśli"

Tusk odpowiada Kaczyńskiemu. "Kluczowe decyzje zapadały wiosną - jeśli wiesz, co mam na myśli"

Źródło:
TVN24, PAP

Program Rodzina 500 plus był jednym z najważniejszych pomysłów na zwycięską kampanię PiS osiem lat temu. Na pewno zmienił na lepsze życie bardzo wielu rodzin. Jednak jego podstawowym celem było to, by rodziło się więcej dzieci. Nie udało się tego osiągnąć. W ubiegłym roku urodziło się najmniej dzieci od zakończenia II wojny światowej.

W Polsce w zastraszającym tempie spada dzietność. Tak źle nie było nigdy

W Polsce w zastraszającym tempie spada dzietność. Tak źle nie było nigdy

Źródło:
Fakty TVN

Luty w wielu regionach Polski kończy się pogodą jak w środku wiosny. Temperatura we wtorek poszybuje do niemal 20 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło zapowiadają się także pierwsze dni marca.

Wybuch ciepła. Będzie prawie 20 stopni

Wybuch ciepła. Będzie prawie 20 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Gościem trzeciego odcinka "Autentycznych" był Michał "Mata" Matczak. Raper odpowiadał na pytania osób w spektrum autyzmu, zrobił duże wrażenie nie tylko na uczestnikach programu, ale i na widzach. "Autentycznych" można oglądać w Playerze.  

"Oby więcej takich programów z takimi ludźmi"

"Oby więcej takich programów z takimi ludźmi"

Źródło:
TVN24

Zbliża się premiera długo zapowiadanego nowego programu TVN. - Będzie kolorowo, cekinowo, brokatowo, po prostu, wystrzałowo - zapowiadają producenci. "Czas na Show. Drag Me Out" już od wtorku 5 marca o godz. 21.35 w TVN i Playerze. 

"Czas na Show. Drag Me Out". Sześciu znanych mężczyzn przejdzie niezwykłą metamorfozę

"Czas na Show. Drag Me Out". Sześciu znanych mężczyzn przejdzie niezwykłą metamorfozę

Źródło:
TVN24