Przewodniczący Episkopatu dziękuje lekarzom za ofiarną pracę. "Dobro czasem bywa niedostrzegane"

TVN24 | Polska

Autor:
akw/dap
Źródło:
tvn24.pl
Arcybiskup Stanisław Gądecki napisał list do lekarzyTVN24
wideo 2/37
TVN24Arcybiskup Stanisław Gądecki napisał list do lekarzy

Zwracam się do wszystkich zajmujących się chorymi ze słowami uznania i podziękowania za Waszą ofiarną, wytrwałą pracę. Jest to posługa niezwykle stresująca. Dobro czasem bywa niedostrzegane - napisał do lekarzy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

Arcybiskup Stanisław Gądecki z okazji obchodzonego 18 października święta patrona lekarzy św. Łukasza Ewangelisty napisał do pracowników służby zdrowia list, w którym wyraził uznanie dla ich posługi. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przyznał, że sytuacja związana z epidemią COVID-19, jest dla wszystkich "ogromnym zaskoczeniem i źródłem niepokoju".

"Liczne zachorowania, śmierć, niepewność o jutro stały się codziennością. Efektem dotykającym nas wszystkich jest zachwianie, a nawet zerwanie, zwykłych relacji społecznych. Ale w centrum tego stoi profilaktyka społeczna i leczenie zakażonych, a to jest obszar pracy lekarzy i pozostałych pracowników służby zdrowia" - napisał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Przewodniczący KEP podziękował wszystkim zajmującym się chorymi, wyrażając słowa uznania "dla ich ofiarnej, wytrwałej pracy", która "bywa czasami niedostrzegana". "Proszę Boga o siły i wytrwałość dla Was. O to, abyście nie ustawali w realizowaniu Waszego powołania – właśnie w duchu samarytańskiego miłosierdzia" - napisał arcybiskup.

Na koniec podkreślił, że "każdy człowiek chory i cierpiący, niezależnie od rodzaju choroby czy skali zagrożenia ma prawo do opieki, diagnozy i terapii". "Nikt nie może mieć poczucia osamotnienia, zlekceważenia czy obojętności. Nie ustawajcie w posłudze chorym i cierpiącym, bo wtedy w Waszych sercach będzie Boży pokój, który rodzi się w sercu pełnym miłosiernej miłości" - przekonywał.

Przewodniczący KEP abp Stanisław GądeckiTwitter/@ArchPoznan

W sobotę poinformowano, że u arcybiskupa Gądeckiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej zakażenie wykryto u sekretarza generalnego KEP biskupa Artura Mizińskiego oraz u biskupa Szymona Stułkowskiego.

Autor:akw/dap

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@ArchPoznan

Tagi:
Raporty: