TVN24 | Polska

Arcybiskup Stanisław Gądecki zakażony koronawirusem. "Jest osłabiony, ale czuje się dobrze"

TVN24 | Polska

Autor:
momo/b
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Abp Stanisław Gądecki na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonymTVN 24
wideo 2/21
TVN 24Abp Stanisław Gądecki na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym

W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - podała po południu Archidiecezja Poznańska. Od kilku dni duchowny przebywał w kwarantannie. Wcześniej zakażenie wykryto u sekretarza generalnego KEP biskupa Artura Mizińskiego oraz u biskupa Szymona Stułkowskiego.

"Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze - poinformowała poznańska kuria na Twitterze. Jak dodano we wpisie, "pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii".

"Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich osób doświadczających cierpienia i choroby COVID-19" - zaapelowała kuria w oświadczeniu opublikowanym na jej stronie internetowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Koronawirus wśród duchownych

W środę kuria poinformowała, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski biskupa Artura Mizińskiego, arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w środę także u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Kuria podała, że "ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt".

Autor:momo/b

Źródło: PAP, tvn24.pl