Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach przedłużony do końca października

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Adam Niedzielski: rekomendujemy osobom z grup ryzyka noszenie maseczek
Adam Niedzielski: rekomendujemy osobom z grup ryzyka noszenie maseczek
TVN24
TVN24 Adam Niedzielski: rekomendujemy osobom z grup ryzyka noszenie maseczek

Do końca października przedłużono obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach - wynika z opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia Rady Ministrów. Decyzję uzasadniono aktualnie notowaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w aptekach został przedłużony do końca października. W Dzienniku Ustaw opublikowano w czwartek rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Rozporządzenie, które weszło w życie 30 września, przedłuża do 31 października 2022 r. obowiązywanie obecnych regulacji.

Przedłużono obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w aptekachShutterstock

Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie

Październik będzie kolejnym miesiącem, gdy konieczne będzie zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń

Jest to, jak wskazano, uzasadnione aktualnie notowaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i liczbą świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych osobom zakażonym. Za przedłużeniem dotychczasowych nakazów i zakazów przemawia także sytuacja w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości